Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor 10 Ara 2015

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi’nin 25-27 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecektir. Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.

(Proje İlleri: Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kütahya, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Van,)

Sen de çocukların analitik düşünmelerine katkı sağlayarak kod okuryazarlığı bilincini yayacak Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projemizde gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle işbirliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen  eğitimi  doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki en az 30 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

  • Eğitmen eğitimi, 25-27 Aralıktarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.
  • Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.
  • Eğitmen eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE Bölümü tarafından uzman eğiticiler tarafından verilecektir.
  • Katılımcı listesi 21 Aralık 2015 Pazartesi günüwww.habitatkalkinma.org web sitesi ve Habitat sosyal medya sayfalarından yayınlanacaktır. 
  • Her türlü sorunuz için   minikparmaklar@habitatkalkinma.orgadresinden bilgi alabilirsiniz.