Base Espor Valorant Seçme Turnuvaları-Kural Seti

Kurallar

Bu turnuva BASE ESPOR seçmeleri için yapılmaktadır.

1.1. Oyuncu

Her katılımcı kayıtlı bir Master of Gamersr kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Master of Gamersr hesabına sahip olmamalıdır.

 

1.2. Oyuncu Değişikliği

Oyuncu değişiklikleri kayıtlar kapanmadan bir gün öncesine kadar Master of Gamersr Adminleri’ne bildirilerek yapılabilir.

 

1.3. Oyun Hesabı

Tüm Master of Gamersr Valorant oyuncuları oynadıkları sunucudaki en güncel Valorant İsimlerini profillerine eklemelidir. Yanlış, eksik veya tarihi geçmiş Valorant İsmi duruma göre bir diskalifiye sebebi değildir fakat Master of Gamersr Adminleri maçları bekleterek bu Valorant İsimlerini yoksa eklenmesini yanlış/eksik ise güncellenmesini talep etme hakkına sahiptir.

 

1.4. Sponsorluk ve Ortaklıklar

Master of Gamersr yönetimi, genel olarak pornografik, uyuşturucu kullanımı veya diğer yetişkin ürünleri ile tanınan sponsorlar/ortaklıklar ile ortaklık yapan oyuncuları Master of Gamersr etkinliklerine katılmaktan herhangi bir zamanda yasaklama veya engelleme hakkını saklı tutar.

 

1.5. Master of Gamersr Adminleri ile iletişime geçmek

Master of Gamersr Adminleri ile iletişime geçmenin tek resmi yolu Master of Gamers Discord sunucusudur.

 

1.6. Takım

Bir takım, oyun hesapları doğru bir şekilde girilmiş, en az 5 oyuncudan oluşmalıdır. Bir takımın etkin olmayan oyuncular kullandığı ortaya çıkarsa, takım diskalifiye edilebilir. Her takımda en fazla 2 yedek oyuncu bulunabilir.

 

  1. Ayarlar

2.1. Ekran Görüntüleri

Kazanılan maçların ekran görüntülerini siteye yüklemek oyuncunun sorumluluğundadır. Bu ekran görüntüleri yüklendikten sonra, takımın kazandığı onaylanır.

Ekran görüntüsü maç skorunu gösterecek bir şekilde olmalıdır. Bu ekran görüntüsünde hangi takımın kazandığı açık bir şekilde görülebilir olmalıdır.

Ekran görüntülerinin maç sayfalarına yüklenmesi gerekmektedir.

Ekran görüntülerinde oynama yapmak; maç skorlarını değiştirme gibi olaylar diskalifiye sebebidir.

İki takım da ekran görüntülerinden kendileri sorumludur. Olağan dışı bir olay gerçekleştiğinde ise (bağlantı kopması, oyun ayarı problemleri, vb.) yine ekran görüntüleri alınmalıdır.

 

  1. Maç Kuralları ve Lobi Ayarları

3.1 Lobi Ayarları

Bracket’ta üst tarafta olan takımın kaptanı rakip takımın kaptanını arkadaş olarak eklemek, lobiyi kurmak  ve  rakip takımın kaptanını lobiye davet etmek zorundadır.

Mod Standart:

Turnuva modu: Açık

Grup Durumu: Kapalı

Hileler: Kapalı

 

3.2. Taraf Seçimi ve Harita Seçimi

Harita Havuzu: Bind, Split, Ascent, Haven

Seçilen bir harita tekrar seçilemez.

Final maçına kadar, bracket sistemine göre üstte olan takım bir harita eler, bracket sistemine göre altta olan takım bir harita eler. Kalan iki harita için Ascent haritasının orta alanında bıçak roundu atılır. Kazanan takım harita veya taraf seçme hakkını elde eder. Eğer taraf seçmeyi tercih ederse, kaybeden takım haritasını belirler. Kazanan takım belirlenen haritada tarafını seçer. Eğer kazanan takım harita tercihini gerçekleştirirse, kaybeden takım tarafını seçer.

Final maçında ise, bracket sistemine göre üstte olan takım bir harita seçer, bracket sistemine göre altta olan takım bu haritanın tarafını seçer. Bracket sistemine göre altta olan takım ikinci haritayı seçer, bracket sistemine göre üstte olan takım bu haritanın tarafını seçer. Kalan iki harita için Ascent haritasının orta alanında bıçak roundu oynanacaktır. Kazanan takım harita ya da taraf seçimi yapmak için karar verir. Kazanan takım taraf seçimini tercih ederse kaybeden takımdan harita seçimi alınır ve kazanan takım da tarafını seçer. Kazanan takım harita seçimini tercih ederse, kaybeden takım taraf seçimini gerçekleştirir. Bıçak roundu ekran görüntülerinin maç sayfalarına yüklenmeleri ve ilgili adminlere bilgi verilmesi zorunludur. Bu kurala uymayan takımlar hakem komitesinin vereceği karar göre diskalifiye edilebilirler. Kurala uymayan oyuncular için yapılacak ihbarlarda kanıt gösterilmesi zorunludur.

 

3.2.2 Bıçak Roundu

Bıçak roundu sırasında zırh (armor) alınması ve yetenek (skill) kullanılması yasaktır. Taraflardan bir veya birden fazla oyuncu zırh alırsa veya yetenek kullanırsa bıçak roundu yeniden başlatılır. Bir takım bu kuralı kendi lehine kullanmaya çalıştığı takdirde turnuvadan diskalifiye edilecektir.

 

3.3. Maça Gelmemek

Her takım maç başlamadan 15 dakika önce maç sayfasında hazır bulunmalıdır.

Her takımın maça lobisine girmesi için 15 dakikası bulunmaktadır. (Maç başlangıç saati (maç sayfasında görülebilir) +15 dakika). Eğer sadece birkaç oyuncu eksikse, turnuva hakemi daha fazla süre tanımak için karar verebilir. Maça maç sayfanızda belirtilen saatten daha önce başlamanız da bir sakınca yoktur fakat bunun için iki takımında anlaşması gerekmektedir ve hakemlere haber verilmelidir.

 

3.4. Oyun Hazırlıkları

3.4.1. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.

 

3.4.2. İletişim

Takımların bütün iletişimi maç sayfaları üzerinden yapılacaktır maç sayfası dışındaki yerlerde yapılan iletişim ve anlaşmalar hakemler tarafından geçerli sayılmayacaktır.

 

3.4.3. Katılımcılar

Turnuvaya katılmadan önce tüm katılımcılar bir takıma dahil olmalıdır.

Takım ve oyuncu isimlerinin ırkçı, cinsiyetçi, siyasi, dini ve etik değerlere aykırı olması yasaktır, bu kurala uyulmaması takdirde adminlerin oyuncuyu/takımı turnuvadan diskalifiye ve Master of Gamersr internet sitesinden uzaklaştırma hakkı saklıdır.

 

 3.4.5. Oyuncu Değişimi

Bütün oyuncular lobiye dahil olduktan sonra oyuncu değişikliği yapmak mümkün değildir.

Maç serilerinden 2 maç arasında oyuncu değişikliği yapmaya izin verilmemektedir.

 

3.4.6. Oyuncu Sayısı

Maçın oynanabilmesi için iki tarafın da 5 oyuncuya sahip olması gerekmektedir.

 

3.4.7. Maçın Bozulması

Maçın bozulması söz konusu değildir. Düşen oyuncu duraklatma süresi bitene kadar oyuna dönüş yapamazsa maç 4v5 devam etmek zorundadır.  Özel bir durumda Master of Gamersr Adminleri inisiyatif alarak maçı baştan başlatma yetkisine sahiptir.

 

3.4.8. Bir Oyuncunun Yerine Başka Bir Oyuncu Oynatılması

Bir turnuva maçı sırasında bir oyuncunun hesabından başka bir oyuncunun oynaması tamamen yasaktır. Bir kanıt ile durumun kanıtlanması halinde, oyuncu ve takım hakem komitesinin verdiği karara istinaden ceza alacaktır.

 

  1. Oyun İçi Davranış

4.1. Sportmenlik

Tüm katılımcılar sportmence davranmak zorundadır. Master of Gamersr Adminleri, davranışının sportmenlik dışı olduğu görülen bir takımı diskalifiye etme hakkına sahiptir.

 

4.2. Hakaret ve Tacizler

Tüm katılımcılar, bir Master of Gamersr maçı oynarken profesyonel olarak davranmak zorundadır. Hakaret ve taciz durumunda, durumun kanıtını içeren bir ekran görüntüsü alınıp maç sayfasına yüklenmelidir.

 

  1. Izleyiciler

5.1. Lobi izleyicileri

İzleyicilere izin verilmemektedir.

Master of Gamersr Adminleri her zaman izleme hakkına sahiptir.

 

5.2. Sunum

Bir Master of Gamersr maçının yayınlanmasına yalnızca Master of Gamersr yönetimi onayı kapsamında izin verilir. Onay almak için lütfen Adminler ile iletişime geçiniz.

 

  1. İllegal Eylemler

6.1. Aldatma

Master of Gamersr Adminleri’ni veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve bu tarz durumlar komite tarafından değerlendirilip bir karara varılacaktır.

 

 6.2. Sahte Maç Sonuçları

Yanlış maç sonucu girilmesi durumunda takım ve takımdaki oyuncular bir sonraki turnuvaya katılım haklarını kaybederler.

 

6.3. Sahte Maç Medyası

Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup takımın diskalifiye olmasına yol açacaktır.

 

6.4. Hile ve Bug Kullanımı

Master of Gamersr maçlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Daha önceden bilinen veya bilinmeyen bir oyun içi hatanın (BUG) kullanımı herhangi bir şekilde yasaktır. Herhangi bir hatanın avantaj sağlayacak şekilde kullanımı doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Bir oyuncunun hile ve/veya oyun içi hatalardan (BUG) yararlandığını düşünüyorsanız, video ve görsel kanıtlarınız ile birlikte destek sistemine başvurunuz.

 

  1. Master of Gamersr Adminleri

Master of Gamersr Adminleri, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

Master of Gamersr Adminleri’nin kararları ve beyanları her zaman resmi olup tüm katılımcıların bunları yerine getirmesi zorunludur.

Master of Gamersr adminleri gerekli gördükleri durumlarda kural değiştirme hakkını gizli tutar.

 

7.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda hakem komitesi tarafından ne ceza verileceğine karar verilecektir.

 

7.2. Ödüller

Ödüller takım kaptanı ya da takım sahiplerine turnuva bitiş tarihinden sonra 30 iş günü içerisinde tarafımıza gönderilen hesaplara gönderilecektir.

 

TURNUVAYA KATILAN TÜM TAKIMLAR YUKARIDAKİ KURALLARI OKUMUŞ ve KABUL ETMİŞ SAYILIR.