Dijital Tasarım Atölyesi

Dijital Tasarım Atölyesi 27 Ağu 2019

Etkinlik Konusu

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından Roland ve Promakim iş birliği ile dijital tasarıma ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, ‘Dijital Tasarım Atölyesi’ gerçekleştirilecektir.

Etkinlik kapsamında Roland markasına ait VersaSTUDIO BT-12 baskı cihazının incelemesi ve eğitiminin ardından katılımcıların kendi hayal güçleri doğrultusunda pamuklu kumaş (tişört, bez çanta, yastık kılıfı, özel hediye vb.) üzerine diledikleri tasarımın baskısını alma şansı yakalayacakları bir tasarım atölyesi gerçekleştirilecektir.

Aynı zamanda Roland markasına ait T-Shirt Baskı Sistemi : BT12  –  Dijital Bas-Kes : SG300  –  Isı Pres Sistemi  : Sefa  , Folyo Kesim Makinası : Roland GR Serisi cihazlarınında eğitim ve deneyiminin yaşandığı bir atölye olacak.

Etkinlik Tarihi: 

 • 25 Eylül 2019 Çarşamba – 10:30, 16.30
 • 26 Eylül 2019 Perşembe – 10:30, 16.30

Etkinlik 2 günü kapsamaktadır;

İlk Gün; Tasarım Günü

Katılımcılar konsepte (konsept: fütüristik tasarım) uygun olarak, yanlarında getirecekleri çizim tableti ya da laptop gibi içerisinde gerekli programlarının yüklü olduğu (Photoshop, Illustrator vb.) dijital çizimlerini yapabilecekleri ekipmanlarıyla tasarımlarını oluşturmaya başlayacaklardır. Baskı alınacak çizimlerin tasarlanması ve baskıya hazır hale getirilmesinin ardından baskı alınacak ürünün tasarlanması.

İkinci Gün; EğitimDeneyim Baskı Günü

T-Shirt Baskı Sistemi BT12, Dijital Bas-Kes,  Isı Pres Sistemi, Folyo Kesim Makinası gibi cihazlarının tanıtılması ve eğitiminin ardından baskıların alınarak ürünlerin tamamlanması ile ürünlerin değerlendirilmesi.

Tasarımların baskı işlemleri uzman Promakim ekibi yardımı ile katılımcılar ile birlikte yapılacaktır.

Etkinlik sonunda katılımcılara katılım sertifikası dağıtılacaktır.

 

Roland BT-12 / Doğrudan Kıyafete Baskı Yapan Yazıcı ile Tanışın

Doğrudan kıyafete baskı yapan Roland BT-12 yazıcı ile birkaç dakika içinde pamuklu tişörtler, giysiler, bez çantalar ve diğer birçok ürüne masaüstünüzden rahatlıkla doğrudan baskı yapabilirsiniz. Bir ofis yazıcısı kadar kolay kullanım özelliğine sahip olan bu yazıcı, özel giyimin kârlı dünyasına erişim olanağı sağlar ve etkileyici sonuçlar sunar.

1

2

Dakikalar İçinde Yüksek Kaliteli İşler Üretin ve İsteğe Bağlı Özelleştirme Yapın

VersaSTUDIO BT-12, tişörtler, kıyafetler, giysiler ve aksesuarlar gibi özel ürünleri zahmetsizce üretmek için tasarlanmış, kullanımı kolay, güvenilir ve kompakt bir doğrudan kıyafete baskı yapan (DTG) yazıcıdır. Kutudan çıkar çıkmaz özel bir grafik işletmesi oluşturmaya başlayın veya mevcut grafik çıktılarınızı hızlı bir şekilde basılmış promosyon ürünleri ile çeşitlendirin. VersaSTUDIO BT-12 doğrudan kıyafete baskı yapan yazıcı, yüksek kaliteli sonuçlar ve etkileyici bir renk kalitesi sunar ve 1200 x 1200 dpi baskı çözünürlüğüne sahiptir. Tek parça üzerine ve istenildiğinde herhangi bir tişört veya kıyafete baskı yapabilen, serigrafi ve dijital baskı servis sağlayıcıları için de ideal bir tamamlayıcı teknolojidir.

Roland SG 300 Bas-Kes Makinası:

3

Yeni SG serisi bas/kes cihazları Roland DG teknolojisinin tüm kalitesini ve çok yönlülüğünü ile  sunuyor. TrueVIS, entegre baskı ve kontur kesiminde yeni bir çağ başlatıyor ve SG, işinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için ihtiyacınız olan değeri sunuyor.

Özel murekkebi geniş renk gamı ve sıkı çevre standartları için müşteri taleplerini karşılayan eko-solvent mürekkep teknolojisinin bir sonraki evrimidir.

Entegre baskı ve kesim teknolojisi ile dinamik çıkartmaları, tabelaları ve araç grafiklerini, ek olarak da parlak pankartları, şaşırtıcı kıyafetleri ve daha fazlasını basabilir ve otomatik olarak kontur kesim yapabilirsiniz. Yeni FlexFire baskı kafaları; canlı renkler ve keskin netlikte görüntü çıkışı sağlar. Arttırılmış üretkenlik – önceki karşılaştırılabilir modellere göre % 60’a kadar daha hızlı – daha fazla baskı yapabileceğiniz ve daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

4

 Sorularınızı Yanıtlıyoruz

 • Baskılar yıkanınca çıkar mı ?

En az 30-40 yıkamaya kadar dayanıklıdır sonrasında da etkisini gösterir. Tersten yıkamak ve ütülenmesi önerilir

 • Kullanacağımız kumaş özellikleri nelerdir ?

Pamuk içerikli olması tercih edilecektir. Ancak Folyo transfer işlerinde polyester  kumaşlarda kullanılabilinir

 • Tişört baskı tasarımı kim yapar ? Hangi programlarda tasarlanmalı ? Hangi formatta kaydetmeliyiz ?

Katılımcılar herhangi bir tasarım programında çizebilir ve ilgili formatlara ( pdf –  yada PhotoShop , Corel da yapılan formatlara uygundur.. )

 • Etkinlikte baskı ücreti alıyor musunuz ?

Ücret alınmayacaktır.

 • Kaç adet baskı alabilirim ?

Herkes kendi tasarladığı 1 ürünün baskısını alabilir

 • Baskı maddeleri sağlığa zararlı mı ?

Direk baskıda  Kullanılan mürekkep  Roland’ın ekolojik  özellikli bir mürekkebidir.

 • Hangi ürünler üzerine baskı alabiliriz ?

Mümkün olduğunca pamuk oranı yüksek kumaşlar tercih edilecektir.

 • Pamuklu kumaş olmak zorunda mı ?

Mümkün olduğunca :)

 • Cihazın kullanım eğitimini alacak mıyız ?

Baskı işlemlerine başlamadan önce sistemlerin tanıtımı teknik uzmanlar tarafından yapılacaktır.

 

Kontenjan Dolmuştur.