Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020

Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020 4 Kas 2020

2__

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulmuş olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi olarak, 25 – 26 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak üçüncüsü yapılacak Bölgesel Living Lab Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyoruz. Bu etkinlik ile kamu kurumları, özel sektör ve finans kuruluşları arasındaki iş birliğini güçlendirmek suretiyle Living Lab’ler için yeni modeller ortaya koymayı amaçlıyoruz.

60’tan fazla inovasyon ve girişimcilik merkeziyle bu etkinliği gerçekleştirmek için ideal bir ekosisteme sahip olduğuna inandığımız İstanbul şehri, Balkan ülkeleri, MENA Bölgesi ve Avrupa arasında bir köprü vazifesi görerek bölgesel bir girişimcilik merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yenilikçi kalkınma modeli ile ilgili tecrübemiz göstermiştir ki; başarılı girişimcilik ve bölgesel kalkınmanın oluşabilmesi, özel ve akademik kurumların katılımı, ulusal ve yerel otoritelerin karar alma yeteneği ile inovasyonu ve gelişmeyi desteklemek konusundaki politikalarına bağlılıkları sayesinde mümkündür.

3.Bölgesel Living Lab’ler Zirvesi belediye başkanlarının, akademisyenlerin, AB temsilcileri, ENOLL Temsilcileri, girişimcilik ekosistemi paydaşlarının ve Living Lab uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Bu anlayışla düzenleyeceğimiz iki günlük Bölgesel Living Lab Zirvesi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

BAŞAKŞEHİR LIVINGLAB YOUTUBE kanalında eş zamanlı Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020 canlı yayınlanacaktır.

1. Gün Programı 2. Gün Programı

 

Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020 Kayıt Formu

 

3_