Mobil Oyun Geliştirme Etkinliği

Mobil Oyun Geliştirme Etkinliği 8 Haz 2021

Etkinlik Hakkında:

Başakşehir Living Lab ve Nitra Games iş birliğinde yapılacak ‘Mobil Oyun Geliştirme’’ etkinliğinin konusu özellikle çocukların ve gençlerin çöp ve atık yönetimi konusundaki bilinç seviyesini arttırmak için  oyunlaştırma yöntemi kullanılarak öğretici oyun tasarımı yapmaktır.

Son yıllarda daha temiz bir çevre ve yaşam alanı için toplumda çöp ve atık konusundaki doğru davranış bilincinin oluşturulması, yanlış alışkanlıkların değiştirilmesi ve çöpün azaltılmasını sağlamak tüm insanlık için çok büyük önem arz etmektedir. Başakşehir Living Lab & Nitra Games Mobil Oyun Geliştirme etkinliği ile amacımız; programlama dilleri kullanarak tasarladığımız oyunlarla bu sürece destek olmak, oyun teknolojisi ile ilgili bilinirliği arttırarak günlük hayatta bu teknolojinin yer edinebileceğini göstermek, gençlerin yaratıcılıklarını geliştirerek daha üretken, sorgulayıcı ve çözüm odaklı bireyler olmalarını teşvik ederek çöp ve atık yönetimi konusundaki bilinç seviyesini arttırmak için  teknoloji ile tasarımı birleştirmenin önemini  vurgulamaktır.

Etkinlik Konusu:

Başakşehir Living Lab – Nitra Games Mobil Oyun Geliştirme etkinliğinde katılımcıların belirli bir süre ve program dahilinde belli bir temaya ve amaca yönelik olarak programlama dili kullanarak bir oyunu tasarlamalarıdır. Katılımcılar ile ‘’Discord’’ uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak yürütülecek bu etkinlik sonunda tasarlanan oyun  Başakşehir Living Lab ve Nitra Games tarafından sergilenecek ve Başakşehir Living Lab dijital iletişim mecralarında ve bültenlerinde yer alacaktır.

Konu Başlığı :

 • Özellikle çocukların ve gençlerin çöp ve atık yönetimi konusundaki bilinç seviyesini arttırmak için oyunlaştırma yöntemi kullanılarak öğretici mobil oyun tasarımı yapılması amaçlı mobil oyun geliştirme etkinliği

Etkinlik Ortamı ve Yöntemi:

Başakşehir Living Lab – Nitra Games Mobil Oyun Geliştirme etkinliği çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek ve etkinlik yönetimi, sunum, eğitim, mentörlük v.b. etkinlik kapsamında yapılacak tüm işler ‘’Discord’’ uygulaması üzerinde yapılacaktır. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılacak dijital platformlar ve detaylar ile ilgili 21 Haziran 2021 Pazartesi saat 17:00’ye kadar tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Oyun geliştirebilmek için birtakım platform ve programlar kullanılmaktadır. Katılımcılar bunları önceden iletilecek bilgilendirmeler doğrultusunda bilgisayarlarına kurmalıdır. Etkinlik esnasında kurulum yapılmayacaktır. Kurulumları tamamlamamış katılımcılar çalışmayı takip edemeyeceği için verim alamayacaktır. Katılımcıların, bildirilecek olan kurulumları etkinlik başlamadan önce mutlaka tamamlamış ve çalışır hale getirmiş olması gerekmektedir.

Katılımcılarda Olması Gereken Nitelikler:

Bu etkinlik aşağıdaki niteliklere sahip kişilere açıktır. Başvuru kriterlerine en çok uyan başvurulara katılımda öncelik verilecektir.

 • Temel düzeyde en az bir programlama dili bilgisine sahip olmak,
 • Lise, yüksekokul veya üniversite öğrencisi olmak,
 • 16 yaşın üzerinde olmak,
 • İhtiyaç duyulan özelliklerde (SSD harddisk ve minimum 8GB RAM) bir bilgisayara sahip olmak

Kontenjan

Asıl Katılımcı Sayısı : 45 kişi

Yedek Katılımcı Sayısı : 5

Etkinlik Yönetim ve Mentör Komitesi

Gonca Culum / Nitra Games, Kurumsal İletişim Müdürü

Noyan Culum / Nitra Games, Genel Müdür

Nazım Gültekin / Nitra Games, Bilgisayar Mühendisi

Sabri Cici / BLL Teknik Sorumlusu

Erhan Kaplan / BLL Teknik Sorumlusu

Son Başvuru Tarihi:

 • 23 Haziran 2021, Çarşamba 10.00 (Başlangıç)
 • 24 Haziran 2021, Perşembe 17.00 (Bitiş)

Etkinlik Saati : 10.00 – 17.00

Etkinlik Yeri :  Çevrimiçi yapılacaktır. ( Kontenjan Sınırlıdır.)

Etkinlik Programı :

23 Haziran 2021, Çarşamba – 1. Gün

10.00 – 10.30 Açılış, mentör ekibinin tanıtılması, etkinliğin hedefinin ve yapılacakların anlatılması

10.30 – 11.00 Atık ayrıştırmanın öneminin ve yöntemlerinin tanıtımı

11.15 – 17.00 Mobil oyun geliştirme çalışması

24 Haziran 2021, Perşembe – 2. Gün

10.00 – 16.15 Mobil oyun geliştirme çalışması

16.30 – 17.00 Geliştirilen oyunun beraberce oynanması – Yarışma

Sertifika:

Bu etkinlik sonunda kurallara uygun olarak katılım sağlayan tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Başakşehir Living Lab – Nitra Games Ürün Geliştirme Etkinliği: Atık Ayrıştırma Mobil Oyunu

Genel Kurallar:

 1. Katılımcılar bireysel olarak başvurabileceklerdir..
 2. Katılımcılar “Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla ve son başvuru tarihinde göndermekle yükümlüdür, aksi takdirde kayıt tamamlanmamış sayılır. Başvuru sonucunda yapılan elemeler sonucunda onaylanan katılımcılara  21 Haziran 2021 Pazartesi saat 17:00’ye kadar katılımlarının onaylandığını belirten bir e-posta gönderilecektir.
 3. Başvuru Formunda doğru olmayan bir bilgi sağladığı tespit edilen katılımcılar etkinlikten çıkartılabilir.
 4. Katılımcılar etkinliği program akışına ve zamanlamaya uygun olarak çalışma yapmak, programda yer alan eğitim, v.s. her türlü etkinliğe katılmak zorundadır.
 5. Etkinliğe katılım ücretsizdir.
 6. Başakşehir Living Lab ve Nitra Games bu etkinlik, programı, kurallar ve katılımcı seçimi ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir ve katılımcılar başvuru yaptıkları an bu durumu kabul etmiş sayılırlar.

Eğitimlere Başvururken Unutmamanız Gerekenler:

 • Eğitim ve etkinlikler tamamen ücretsizdir.
 • Eğitim ve etkinlikler online platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • Online eğitim salonları eğitimden 10 dk. önce açılmaktadır.
 • Eğitimler başlamadan önce katılım durumunuzla ilgili e-mail ve sms üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. E-mailinizi ve özellikle Spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız. ( Aktif kullandığınız e-mail adresinizi yazınız.)
 • Katılımcı yoğunluğu olduğu durumunda saat ve tarih değişikliği yapılabilir.
 • Eğitimi tamamlayan kişilere katılım belgesi verilecektir.
 • Lütfen katılım sağlayamayacağınız eğitim/etkinliklere başvuru yapmayınız.
 • info@basaksehir-livinglab.com mail adresine mail atabilirsiniz.