Gençler Başakşehir’ i Yeniden Tasarlıyor Çalıştayı

Gençler Başakşehir’ i Yeniden Tasarlıyor Çalıştayı 4 Kas 2021

Akıllı şehir“, varlıkları ve kaynakları verimli bir şekilde yönetmek için gerekli bilgileri sağlamak amacıyla çeşitli türde elektronik veri toplama sensörleri kullanan bir kentsel alandır. Amacımız ; “Çocukların bu etkinlikte şehircilikte var olan hataları tespit ederek bunlara çözüm üretmeleri ve çözümlerini tinkercad ile modelleyerek tasarlamalarıydı.

Bu etkinlik aynı zamanda çocukların takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi becerilerini geliştirme imkânı bulduğu bir etkinlik oldu. Çocukları tüketmekten çok üretime teşvik ederek, eğlendirirken 3 boyutlu tasarımlarla ürettikleri çözümleri takım çalışması halinde modelleme yapmaları sağlandı.

Eğitmenimiz Nisanur KARAÇUHA ile gerçekleştirilen eğitimimizde 10-15 yaş arası, Dijitalleşen dünyada yaratıcılığını geliştirmek isteyen çocuklar, Üç boyutlu tasarım dünyasına girerek, hayal gücünü kullanmak isteyenler, Daha önceden Tinkercad 3 boyutlu tasarım eğitimi almış olanlar ve Akıllı şehircilik konusunda hataları tespit eden ve çözüm üreten herkesin katıldığı bir eğitim oldu.