Girişimci Çocuklar Tasarlıyor Eğitim Programı

Girişimci Çocuklar Tasarlıyor Eğitim Programı 4 Kas 2021

Eğitmenlerimiz Çiğdem Sezer –(İnovasyon-Girişimci Mentoru|Koç|Eğitmen|AC Çukurova Bölge Koordinatörü), Funda Karaaslan (STEM ve Maker Eğitmeni – Girişimci), Ali Kol (Sınıf Öğretmeni- Maker Eğitmeni)ve  İlyas Aruca (İş Geliştirme Mühendisi – Developer) önderliğinde hazırlanan eğitim programı ile öğrencilerin tasarım odaklı yenilikçi fikirler üretmeleri ve sunum becerilerinin geliştirilmesi hedefledik.  Program süresince sırasıyla bir probleme yönelik yaratıcı bir ürün/hizmet geliştirme, tasarım yapma, prototipleme ve sunum yapma çalışmalarını gerçekleştirdiler.

Kendi çevrelerindeki probleme yönelik bir ürün hazırlayarak iş modellerini kurgulayacak ve iş planlarını yazdılar. Bir iş planının ne olduğunu, neden gerekli olduğunu ve iş planının temel yapısını öğrendiler.

Üretmeyi hedefledikleri ürünleri çeşitli teknoloji araçlarını kullanarak hem görsel hem fiziksel olarak prototipleme işlemi yapmayı öğrendiler.  Bu sayede öğrencilere girişimcilik dünyasını tanıtarak, kendi projelerini üretmeleri konusunda rehber olduk.

Eğitim sonunda projelerini tamamlayan öğrenciler eğitmenlerin karşısında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Katılımın yüksek olduğu eğitimimizde bir sürü yeni girişimcimiz oldu ….

Kendilerini tebrik ediyor başarılar diliyoruz…