Kentsel İç Tasarım Çalıştayı

Kentsel İç Tasarım Çalıştayı 8 Haz 2022

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Mimarlık Bölümleri iş birliği ile gerçekleştirilen Kentsel İç Tasarım Çalıştayı etkinliği 12 Nisan-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Başakşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Kentsel İç Tasarım Çalıştayı’nda amaç, Başakşehir Belediyesi’nden katılımcıları iç mimarlık ve mimarlık yüksek lisans öğrencisi akademisyen ve öğrencilerle buluşturmak ve Başakşehir ilçesinin kentsel iç mekanlarını (kamusal alanlar, park, bahçe, açık çalışma alanları vb.) katılımcı bir yöntemle tasarlamaktır. Böylece ilçe sakinleri, her gün yaşadıkları kentsel alanlarda ihtiyaç ve beklentilerini tasarımcılarla birlikte değerlendirecek ve geliştirilen tasarımlar aracılığıyla fikirlerini aktaracak.

Çalıştay, İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Dr. Derya Adıgüzel tarafından yönetildi. Çalıştaya Başakşehir Belediyesi’nden 2 akademisyen, 8 öğrenci (iç mimarlık ve mimarlık) ve farklı departmanlardan (Teknik İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü vb.) 34 çalışan katılmıştır.