Türkiye’nin En Büyük Espor Festivali Başakşehir’de Yapıldı

Türkiye’nin En Büyük Espor Festivali Başakşehir’de Yapıldı 8 Haz 2022

Başakşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük espor festivaline ev sahipliği yaptı. BASE Espor Festivali’nde turnuvaların dışında Eypio ve Ceza da sahne aldı. Teknolojinin şehri Başakşehir’de gençler doyasıya eğlendi.

Teknolojinin şehri Başakşehir’de gençler BASE Espor Festivali’nde buluştu. Türkiye’nin en büyük espor festivalinde belediyelerin espor takımlar arasında düzenlen özel turnuva; Valorant, CS Go, FIFA, League of Legends, PUBG oyunlarında kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Gençler, bir yandan etkinlik alanlarında keyifli vakit geçirirken, diğer yandan dj performans, flash, mob dans performansı, EYPİO ve Ceza konseri ile doyasıya eğlendi. Etkinliğe katılanlar çekilişle Playstation 5, oyun monitörü, oyuncu mouse, oyuncu klavyesi gibi teknoloji ürünleri de kazandı.

“Başakşehirli gençler en iyisine layık!”

Festivalde gençlere hitap eden Başkan Kartoğlu, “Bugün yine enerji dolusunuz, her zamanki gibi harikasınız. Gerçekten ‘Kral’ bir gençliğimiz var!.. Böyle coşkulu, böyle heyecanlı, böyle enerji dolu olmanız bizleri çok mutlu ediyor. Geçen hafta Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu olan İstanbul Gençlik Oyunlarımızın finalini muhteşem bir festivalle yapmıştık. Buralar resmen yıkıldı… Peki, biz ne yaptık? Gençlerimiz festival istiyorsa, eğlenmek istiyorsa; ‘Durmak yok, festivale devam’ dedik. Sizleri sevdiğimizi, sizlere çok güvendiğimizi ve inandığımızı unutmayın. Yeter ki siz isteyin gençler! Her zaman, her yerde koşulsuz, şartsız yanınızdayız. Başakşehir gençliği her şeyin en güzeline, en iyisine layık!” iye konuştu.

Festival kapsamında düzenlenen özel turnuvaya;

BASE Espor Akademi, Üsküdar Espor Akademi, Küçükçekmece Espor Akademisi, Sancaktepe Espor Akademisi takımları katıldı. Başkan Kartoğlu, influencer Ege Arseven ve Emre Kayır ile FIFA 22 oynadı.