ICAPITAL İçin Ziyaretler

ICAPITAL İçin Ziyaretler 6 Nis 2023

Başakşehir Living-Lab ve Başakşehir Belediyesi ekipleri Mart ayında Avrupa İnovasyon Başkenti ödülüne layık görülen Espoo ve Valensiya Belediyesi yöneticileriyle işbirliği toplantıları yaptı. Bu toplantılarda şehirlerin sürdürülebilir gelişmesi için gerçekleştirilen çözümler ve çözüm modelleri konusunda karşılıklı sunumlar ve görüş alışverişleri gerçekleştirildi.

  • Finlandiya’da görüşme yapılan kurumlar: Forum Virium (Helsinki İnovasyon Çözümleri ve Living-Lab organizasyonu), Espoo Belediyesi Şehircilik çözümleri bölümü, Busines Espoo (Espoo Girişimcilik Geliştirme ve Hızlandırma merkezi ile VTT (Espoo Teknoloji Araştırma ve Uygulama Enstitüsü)
  • Valensiya’da görüşme yapılan kurumlar: Fundacion Disseny (Valensiya Belediyesi Şehir Tasarım Hizmetleri kurumu), Smart City Office (Akıllı Şehir Ofisi), Las Nevas (İnovasyon Çözümleri ve Misyon 2030 Ofisi). Ayrıca eMobilite Kongresi ziyareti yapılmıştır.

 

Valensiya Belediyesi Las Nevas’ta ayrıca ziyaretimizi sosyal medya üzerinden yayınladı https://twitter.com/lasnavesinn/status/1638541039228076033?s=48&t=Ci0U6IEOs_2myLd8OggTjw