BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
MANŞET

BAŞAKŞEHİRLİ MUCİTLER BURSA'DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ !


Başakşehir Living Lab ekibi, Bursa’da düzenlenen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında Robotik Performans’ta birincilik kazandı. 
 
GALERİYİ GÖR

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB  – BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ WISSEN AKADEMIE


Başakşehir Living Lab ve Bahçeşehir Üniversitesi Wissen Akademie işbirliği ile verilecek olan Network ve Sistem Uzmanlığı Eğitim süreci başlamıştır.

 
GALERİYİ GÖR
MART ETKİNLİKLERİMİZ

 CODERDOJO TÜRKİYE 


Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde Mayıs 2014’ten bu yana devam eden CoderDojo etkinliği 2015’te de tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki günler de Çarşamba 18.00 – 20.00 arasında devam edecektir.
DEVAMINI OKU

 

 

FOTOLAB AMATÖR FOTOĞRAFÇILIK ÇALIŞTAYI 


15 yaş üzerinde amatör olarak fotoğrafçılık ilgilenen ya da yeni başlayacaklar olan herkesin katılabileceği “FotoLAB” etkinliğin de fotoğrafçılık ile ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşıyor, kendi ışık kutularınızı tasarlamanıza yardımcı oluyoruz...
DEVAMINI OKU
TASARIMDAN SUNUMA 


Başakşehir Living Lab Tasarım Atölyesi olarak üniversite öğrencileri ile birlikte projeleri değerlendiriyor, tasarımları sunum teknikleri ile güçlendiriyoruz. Üniversite öğrencileri ile yapacağımız çalışma da görsel, sözlü ve maket sunumu üzerine çalışacağız. 
DEVAMINI OKU
4. ÇÖP KONUSUNDA ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ


Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın eğitimi ile başlıyacak etkinlik, Pivot Animasyon Programı’nın öğretilmesi ve çocukların ‘Çöp Adamla Çöpsüz Yaşam’konseptli kısa animasyonlarını yapmaları ile son bulacaktır.
DEVAMINI OKU

 


BAŞAKŞEHİR  HALK OLİMPİYATLARI (PEOPLE OLYMPICS)

Başakşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak uluslararası çapta ilgi gören sosyal bir projeye destek veriyor. 2016 yılında da devam edilmesi planlanan proje ile Başakşehir Belediyesi  dünya çapında önem kazanmış  şehirlerle birlikte Halk Olimpiyatları (People Olympics) Projesi'nde işbirliği  yapıyor.

 

DEVAMINI OKU
MAKET İLE İFADE TEKNİKLERİ ÇALIŞTAYI 


26 Mart 2015 Perşembe Günü 13.00 – 17.00 arasında gerçekleşecek “Maket ile İfade Teknikleri Çalıştayı” Başakşehir Living Lab Tasarım Atölyesi olarak Başakşehir Belediyesi çalışanları ile malzemeye dokunuyor, ona şekil veriyor ve maketlerimizi yapıyoruz.
DEVAMINI OKU
ÇÖP KUTUNU TASARLA


28 Mart 2015 Cumartesi günü 10:00 – 15:00 arasında gerçekleşecek “Çöp Kutunu Tasarla Etkinliği” Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın eğitimi ile başlayacak etkinlik sonrasında; tasarım atölyesinde çocukların atık malzemeleri kullanarak çöp kutularını tasarlamasıyla devam edecektir.
DEVAMINI OKU
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB İLE İLGİLİ DAHA FAZLA ETKİNLİK İÇİN TIKLAYINIZ
ŞUBAT'TA NELER YAPTIK

3. ÇÖP KONUSUNDA ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ


Başakşehir Living Lab, Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve PAGÇEV  işbirliği ile düzenlenen eğitim ve tasarım etkinliğinde, 12-16 yaş arasındaki çocuklarla... DEVAMINI OKU
GALERİYİ GÖR

KAĞIT İŞLERİ 


M.Emre Arslan ve Gülbahar Coşkun koordinatörlüğünde Paralel Sıralama Yöntemini kullanarak kendi oturma birimlerimizi tasarlıyoruz... DEVAMINI OKU
GALERİYİ GÖR

FLL İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ETKİNLİĞİ

Başakşehir Living Lab’ Lebi ekibi Başakşehir Fen Teknoloji Lisesine destek verilmesi için İstanbul Kültür Üniversitesindeki etkinliğe katıldı.

GALERİYİ GÖR

2. ÇÖP KONUSUNDA ÇOCUKLARI BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ

Çöpün minimize edilmesi ve doğru yönetilmesi konusunda yaratacağımız bilinç ve farkındalığı, çevreyi korumak, çevre ve insan sağlığını iyileştirmek ve toplumun yaşam kalitesini arttırmak adına çok önemsiyoruz.

GALERİYİ GÖR

DÜNYA KENTLERİNDEKİ TASARIM YAKLAŞIMLARI

Dünya kentleri Başakşehir Living Lab’ da yeniden keşfedildi.

Dünya üzerindeki kentlerin tasarım yaklaşımlarının incelediğimiz bu etkinliğe Başakşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personeller de katıldı.

DEVAMINI OKU

MAKERLAB EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Başakşehir Living Lab bünyesinde devam eden Makerlab, Güneş Enerjisi eğitimi tamamlandı. Öğrenciler, atölyede piller, kablolar, anahtarlar, motorlar ve güneş paneli kullanarak kendi tasarımlarını yaptı.
DEVAMINI OKU

İSTANBUL İLÇE OKULLARININ TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLERİNİN TOPLANTISI


Başakşehir Living Lab’te gerçekleşen İstanbul İlçe Okullarının Teknoloji Öğretmenleri Toplantısı sonrası Başakşehir  Living Lab tanıtımı yapılmıştır.
GALERİYİ GÖR
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB İLE İLGİLİ DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ
ZİYARETÇİLERİMİZ

MİCROSOFT - BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

Microsoft Türkiye yöneticileri  Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti. Teknolojik ürünler ve etkinlikler hakkında bilgi aldı... DEVAMINI OKU
GALERİYİ GÖR

BAŞAKŞEHİR REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ - BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ

 
Başakşehir Rehberlik Araştırma Merkezi, Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti.
GALERİYİ GÖR
TEKNO HABER
Copyright , TÜM HAKKI SAKLIDIR.


İletişim Bilgilerimiz:

Başak Mahallesi, 5.Etap, 2.Kısım, Abdülhamithan Caddesi, No:5 Başakşehir/İSTANBUL

TEL : +90 212 777 86 93 - 28
FAX : +90 212 777 08 92

www.basaksehir-livinglab.com
info@basaksehir-livinglab.comFacebook Twitter
Facebook Twitter
   
Email Website
Instagram LinkedIn
   
Email Email
Google+ Pinterest