Başakşehir Living Lab E-Bülteni Sayı : 12
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB

BULUŞ PAZARI
 

Her yaşta girişimcinin ilginç, yenilikçi ürün ve hizmetlerini sunmalarını sağlayacak ortamı yaratan bir Pazar açıyoruz. ”Buluş Pazarı ( Bulpa ) “ adını verdiğimiz, gelenekselleştirmeyi planladığımız bu pazar ile Türkiye’nin inovasyon ve girişimcilik ruhuna katkıda bulunmak için sizleri de pazarda görmek istiyoruz. 
DEVAMINI OKU

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'DA 2. GİRİŞİMCİ GÜNÜ DÜZENLENDİ
 

Başakşehir Living Lab'de düzenlenen etkinlikte girişimciler ve yatırımcılar aynı çatı altında bir araya geldi.Etkinlikte 20 projenin sunumu yapıldı, girişimciler proje ve ürünlerini yatırımcı ve danışmanlara anlattılar.

DEVAMINI OKU

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'DAN BİR İLK DAHA: GÖRME ENGELLİLERLE LEGO EĞİTİMİ
 

Başakşehir Living Lab bir ilke daha imza atarak görme engelli çocuklar için lego eğitimi başlattı. Türkiye’de ilk olan çalışma ilçe dışından da katılan  görme engelli öğrencilerİ kapsıyor. Nisan ayı başlamış olan ve 3 ay süresince devam edecek olan etkinlik kapsamında 10 öğrenci eğitim alıyor.
DEVAMINI OKU
NİSAN'DA NELER YAPTIK

ANDROIDLAB 

Başakşehir Living Lab'de gerçekleştirilen mobil uygulamalar için kodlama içerikli eğitimde 11 ile  13 yaş arasındaki öğrenciler MIT APP Android  yazılımı ile tanıştı.Bu eğitim sonunda öğrenciler Android işletim sistemiyle çalışan telefonlar için basit uygulamalar yapabilecekler.
GALERİ

SAĞLIKLI TARİFLER
 

Başakşehir Living Lab ve (SKY) Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte Başakşehir'li ev hanımlarıyla  Ramazan Ayı’nda pişirebilecekleri sağlıklı yemek tarifleri içerikli çalıştay yapıldı.Bu etkinlik sonrasında sağlıklı Ramazan menüleri oluşturuldu.
GALERİ

KOSGEB BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Girişimciliğin ülkemizde yaygınlaşmasını hedef edinen Başakşehir Living Lab, KOSGEB işbirliği ile seminerler düzenleyerek girişimci adaylarını bilinçlendiriyor.
 

GALERİ

DEKORATİF İŞLER

Başakşehir Living Lab, ev hanımlarına yönelik olarak düzenlenen etkinlikte; atık yönetimi ve dekorasyon ilişkilendiren yararlı bilgiler paylaştı. Etkinlikte atık ürünler kullanarak  dekoratif ürünleri tasarlandı.

GALERİ

BEDEN BOZUM
 

Başakşehir Living Lab Tasarım Atölyesi'nde  Kadir Has Üniversite'si öğrencileri ile düzenlenen etkinlikte karakterler ve hikayelere dayanarak insan bedeniyle yeni tasarımlar yaptılar.
GALERİ

STRATEJİK KONUMLAMA EĞİTİMİ

Başakşehir Living Lab Proje Yöneticisi olan Ömer Onur koordinatörlüğünde, şirketlerin pazarda en iyi şekilde konumlanması  için “Stratejik Odak Alanları”nın belirlenmesi ve örneklenmesi üzerine bir eğitim gerçekleştirildi.
GALERİ

" KENT KİMLİĞİ NEDİR? " ÇALIŞTAYI
 

Başakşehir Belediyesi'nde ilgili müdürlüklerden gelen katılımcılar ile "Kent Kimliği Nedir?" sorusuna yanıt verilirken; Dünya'dan ve Türkiye'den başarılı kent kimliği örnekleri incelendi. Tüm bilgiler doğrultusunda İstanbul'un kent kimliğini yansıtan veriler özetlendi ve Başakşehir bölgesinin analizi yapıldı. Yapılan çalıştay ile katılımcılar Başakşehir'in kent kimliğini zenginleştirecek fikirler ve uygulamalar önerdi.
GALERİ

AKILLI ŞEHİRCİLİK TASARIM OBJE ÇALIŞTAYI
 

Etkinliğin ilk bölümünde Dünya'daki başarılı uygulama örnekleri incelenirken bir yandan da Wallrite sistemi kullanılarak sunumun interaktif şekilde ilerlemesi sağlandı. Çalıştay kısmında "Sular Vadisi" genel kullanımları ve ihtiyaçları analiz edilerek, katılımcılar tarafından bu bölgede uygulanabilecek akıllı obje önerileri geliştirmeleri istendi. 
GALERİ

MASKE ATÖLYESİ
 

Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın eğitimi ile başla etkinlik, çocukların atıklarıları kullanarak kendi maskelerini tasarlaması ve yapması ile gerçekleştirildi.
GALERİ
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB İLE İLGİLİ DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ
ZİYARETÇİLERİMİZ

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ'NİN BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr.Hayri BARAÇLI, merkezimizi gezerek Belediye Başkanı Sn. Mevlüt UYSAL'ı böyle güzel bir projeye imza attığı için tebrik etti.
GALERİ

TUZLA BELEDİYESİ BAŞKANI BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

Tuzla Belediyesi Başkanı Başakşehir Living Lab'ı ziyaret ederek, mevcut projeler ve teknolojiler hakkında bilgi aldı. Kendisine Kullanıcı Deneyim Merkezi içersindeki ürünlerle ilgili tanıtım yapıldı.

GALERİ

İZMİR ÜNİVERSİTESİ BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ

İzmir Üniversitesi'nden gelen gençlere Başakşehir Living Lab projesi ve yapılan etkinlikler ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapıldı.

GALERİ

TOKİ OSMANGAZİ İLKÖĞRETİM OKULU BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

İlköğretim seviyesindeki 30 kişilik  öğrenci ekibi  Başakşehir Living Lab'ı gezerek  yeni teknolojiler ve inovatif ürünlerle tanıştılar.

GALERİ

GÜVERCİNTEPE İLKÖĞRETİM OKULU BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

İlköğretim seviyesindeki 25  kişilik  öğrenci ekibi  Başakşehir Living Lab'ı gezerek  yeni teknolojiler ve inovatif ürünlerle tanıştılar.

GALERİ

ERZURUM BELEDİYE BAŞKAN DANIŞMANI BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ZİYARETİ
 

Erzurum Belediye Başkanı Danışmanı Başakşehir Living Lab'ı ziyaret ederek, mevcut projeler ve teknolojiler hakkında bilgi aldı. Kendisine Kullanıcı Deneyim Merkezi içersindeki teknolojiler ve ürünlerle ilgili tanıtımlar yapıldı ve olası işbirliği fırsatları değerlendirildi.

GALERİ
KATILDIĞIMIZ ETKİNLİKLER

ENTERPRİZE YARIŞMASI

 

Başakşehir Living Lab, hayalleri olan öğrenciler ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü olma vizyonuyla Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Girişimcilik Alt Kurulu tarafından düzenlenen Enterprize Yarışması’nın stratejik ortağı olarak yarışma jürisinde yer aldı. Yarışma kapsamında başarı sağlayan ilk 10 finaliste Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde 1 yıl süre ile kuluçka ortamı sağlanması konusunda destek verilebilecek.

GALERİ
TEKNO HABER
Copyright , TÜM HAKKI SAKLIDIR.


İletişim Bilgilerimiz:

Başak Mahallesi, 5.Etap, 2.Kısım, Abdülhamithan Caddesi, No:5 Başakşehir/İSTANBUL

TEL : +90 212 777 86 93 - 28
FAX : +90 212 777 08 92

www.basaksehir-livinglab.com
info@basaksehir-livinglab.comFacebook Twitter
Facebook Twitter
   
Email Website
Instagram LinkedIn
   
Email Email
Google+ Pinterest