BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ

Girişimcilerimizden "Sesli Adımlar" Sesini Türk Telekom ile Barcelona'da Duyurdu
Türkiye'nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom’un kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden olan ‘Sesli Adımlar’ projesi, İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi (MWC) kapsamında verilen GLOMO Ödülleri 2017’de “Erişilebilirlik ve Kapsayıcılık için En İyi Mobil Kullanım” kategorisinde birinci oldu. 170’ten fazla projenin değerlendirildiği ve dünya çapında beş farklı projenin finale kalarak yarıştığı kategoride ‘Sesli Adımlar’ uygulaması, görme ve işitme engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve Dünya’da bir ilk olan sesli ve görüntülü rehberlik desteği ile birincilik ödülünü aldı.
Parental Control Uygulaması  ile Çocuğunuz artık kontrolünüz altında.
Çocuğunuz ders çalışırken veya kitap okurken telefonla ilgilenmesini istemiyorsanız cihazını kilitleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz telefonunu siz kilidini açana kadar kullanamaz.

Parental Control ebeveynlerin en muzdarip olduğu konular ve çocuklar için uygunsuz olabilecek durumlar göz önüne alınarak geliştirildi. Peki, Parental Control ile neler yapabilirsiniz? 
Google Store Mağazasından Uygulamayı İndiriniz.

 Clash of Archers ile Savaşmaya Hazır mısınız?

Clash of Archers, kendi ülkeni kurarak gerçek oyuncularla savaşabileceğin bir savaş oyunudur.
Belirli güçlere sahip şehirleri ele geçirmek için onlara savaş açmalı ve şehrin direncini
kırana kadar mücadeleye devam etmelisin. Sahip olduğunuz okçu karakterini ne kadar iyi 
kullanırsan şehirleri fethetme kapasitenin arttığını fark edeceksin. Topraklarını genişleterek 
tüm dünyaya hükmetmek senin elinde. Şunu asla unutma ki, gerçek Dünya haritasının bir kopyası 
olan haritamızda milyonlarca düşmanın var.

GOOGLE PLAY VE APP STORE MAĞAZALARINDAN OYUNU İNDİRİP TEST EDEBİLİRSİNİZ.
İlginiz için Teşekkür Ederiz.

Aramıza Yeni Katılanlar
Okul öncesi eğitimde velilerin kısa zamanda güvenli, kaliteli, bütçelerine uygun kreş ve anaokullarına ulaşmalarını sağlayan uygulama ile Kreşistan.com ekibine,
Akıllı sokak aydınlatma sistemi ile
Tamara Electronics Design ekibine,
Düzenli olarak not alabileceğiniz kolay bir uygulama olan
Notework ekibine ,
İnşaat firmalarında işçi sağlığı ve güvenliği, personelin yönetimini sağlayan yüksek teknolojik cihazlarla entegre edilmiş, RFID teknolojisi ile personel giriş çıkışı takibi, puantaj hesaplama gibi işlemleri otomatik olarak yapabilen "Akıllı Baret" i ile
Globax ekibine aramıza hoşgeldiniz diyoruz.
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ŞUBAT ETKİNLİKLERİ

Minik Parmaklar Kodlama Eğitimi Aldı
10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program eğitimci Nurgül Kuruca tarafından veriliyor. Kuruca, eğitimle ilgili şu bilgileri paylaştı, “Eğitimin ilk gününde teorik bilgiler aktarılıyor. Programın ilerleyen günlerinde ise öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğreniyor. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da “Fırsat Analizi, Leankanvas ve Kanvas iş Modelleri Uygulaması” eğitimi düzenlendi. Bu eğitimi üç bölümde sunduk. İlki kişisel farkındalık. Fırsat analizi dediğimiz uygulama ile kendimizi, pazarı ve fark yaratmayı anlamaya çalıştık. Akabinde fikir üretiminden sonraki aşamada lean kanvas uygulaması ile fikrimizi ayakları yere basar hale getirmeye çalıştık. Devamı..
Adobe After Effects programının başlangıç seviyesinde ve 2 boyutlu anlatıldığı eğitim serisi, 18 yaş üstü animasyona ilgi duyan çoğunluğu tasarımcı öğrencilerin katılımıyla tamamlandı. After Effects programı ne işe yarar? Hangi alanlarda kullanılır? Basit animasyon teknikleri nelerdir? gibi temel konuların anlatıldığı toplam 18 saatlik bir program ile seri tamamlandı. İstanbul Design Factory ve BLL ortak çalışması olan ve ücretsiz olarak her Cumartesi günü verilen eğitim serisi sonunda katılımcılar animasyona temel bir giriş yaptılar. Eğitime eksiksiz katılanlar katılım sertifikası almaya hak kazandı. Devamı..
Java ile Android Programlama 101 Eğitimi Başladı
Başakşehir Living Lab’de yoğun istek üzerine yeniden Java İle Android Programlama 101 eğitimi başladı.18 – 40 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde Java diline giriş, algoritma ve temel programlama konuları hakkında bilgiler veriliyor.Başakşehir Living Lab da gerçekleşen eğitimler Eğitmen Mustafa Özcan tarafından veriliyor. Özcan eğitimle ilgili şu bilgileri paylaştı, “Bu eğitim programı 18 – 40 yaş arasındaki Android işletim sistemli akıllı cihazlar için uygulama geliştirmeye istekli kişilere yönelik hazırlanmıştır. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de  girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda deneyimli Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta girişimci destekleri, yatırımcı bulma ve yatırımcılara yapılacak sunumların hazırlanması konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitim yoğun ilgi gördü. Devamı..

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MART ETKİNLİKLERİ

TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter
Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*


*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*