BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ KÖŞESİ

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 4

Bu yıl 4.sü düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde girişimcilik ekosistemi
bir araya geliyor.

 Girişimlerimizin projelerine potansiyel yatırımcı ve mentör bulmak, yeni paydaşlarla tanışmak ve networkünüzü için bugünü sakın kaçırmayın.

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 4 Proje Başvuru Formu
Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü’nün; Genel Müdür Murat Kansu, Genel Md. Yardımcısı Tarık Beyhan, Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç’ın da bulunduğu bir ekiple  
katıldığı programa; Başakşehir Living Lab, Başakşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal,
Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Çakır, Başakşehir Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur ile  
Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel katıldı.
StartersHub’ın başarılı girişimlere yatırım garantisi veren yeni programı StartersHub XO; İş Bankası, Gedik Yatırım, Microsoft ve Intel iş birliğiyle Mart ayında başlıyor. Programa seçilen girişimler 20 bin dolarlık ön sermaye ve çok yönlü destek ile ürünlerini hızlıca pazara çıkarıp büyüme fırsatı elde ediyor. Program, 6 ay boyunca aylık hedeflerini başarıyla gerçekleştiren girişimlere 250 bin dolara varan yatırım garantisi veriyor.

Üniversite öğrencilerini teknoloji tabanlı yenilikçi projeler üretmeye teşvik eden, girişimciliği özendirip destekleyen ‘İşteBU! Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması 2016’de başarılı iş fikirlerine sahip genç girişimcilere ödülleri törenle sunuldu.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen ‘İşteBU! Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması’nda final töreninde ödül heyecanı yaşandı.

Türkiye Gençlik Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz Robotik Eğitim Programı, düzenlenen bir törenle kapanışını yaptı. Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezinde 32 hafta süren eğitim programında öğrenciler sertifikalarını aldı.

2016 yılında başlayan eğitimler sonunda 39 ortaokul ve 21 lise öğrencisi sertifika almaya hak kazandı. İstanbul’da üç farklı bölgede yapılan sınav ve mülakatlar sonrasında ücretsiz eğitim almaya hak kazanan, yaşları 12-19 arasında değişen öğrenciler; robot tasarlama, arduino, kodlama ve yazılım eğitimleri ile birçok başarılı projeye imza attılar.

Beykent Üniversitesi’nin 20.yılına özel düzenlediği Kariyer Günleri, İş Dünyası’nın önde gelen profesyonellerini öğrencileri ile buluşturdu. Bu yıl öğrencilerin karşısına “Kariyerini Taçlandır” sloganı ile, 21-22 Mart 2017 tarihleri arasında Ayazağa-Maslak yerleşkesinde, Doğuş Üniversitesi ve İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu’nun da katılımlarıyla gerçekleşen etkinliklere biz de Başakşehir Living Lab olarak destek olduk.

Mersin Teknopark, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Stage-Co işbirliği ile gerçekleştirilen Startup Weekend Mersin, Çukurova bölgesinde ilk kez düzendi. 140’ dan fazla başvurunun olduğu bu etkinliğe, 120 kişinin katılım sağlaması tüm paydaşları şaşırttı. Başakşehir Living Lab olarak desteklediğimiz bu güzel etkinlikte Çukurovalı gençler 3 gün boyunca bir iş fikri oluşturup, bu fikri geliştirmek için çalıştılar. 3. günün sonunda içlerinde Melek Yatırımcıların da bulunduğu jüri karşısında yapılan sunumlarda ise heyecan doruktaydı.

Flying Car by Airbus & Italdesign [YOUCAR]
Sonunda Trafik Sorununa da Çözüm Bulundu !
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MART ETKİNLİKLERİ

Akıllı Şehircilik Uygulamaları ile Şehrimi Keşfediyorum

Başakşehir Living Lab ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümü işbirliği ile yapılan ‘’Akıllı Şehircilik Uygulamaları İle Şehrimi Keşfediyorum’’ etkinliği 18 Mart 2017 Cumartesi günü Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Adem Erdem Erbaş ve Yrd. Doç. Dr. Seher Başlık koordinatörlüğünde yapılan etkinliğe çok sayıda akademisyen ve üniversite öğrencisi katıldı.Devamı..
Başakşehir Living Lab’da gerçekleşen “Kağıttan Oyuncaklarla Karakter Tasarımı” atölyesinde katılımcılarla Cubeecraft template kullanılarak hayallerindeki kahramanları tasarladılar. 10-15 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen atölye İstanbul Design Factory ekibinde çalışan Mimar Büşra Calip yürütücülüğü ile gerçekleştirildi. Atölyede çocuklar hem karakter tasarımının püf noktalarını hem de kâğıttan oyuncak yapma deneyimini yaşadılar. Atölye çocukların hem üç boyutlu düşünebilme yeteneğini hem de el becerilerini geliştirmeyi hedefledi. Devamı..
Bu eğitimde girişimci olarak hem kurumsal hemde bireysel networkümüzü büyütmemiz gerekliliğini işledik. Asıl müşteri kitlemize ulaşmadan önce hem ürünlerimizin satışı yada üretimi için farklı alanlarda partnerlere ihtiyaç duyarız. Tüm işi bir girişimci gibi bir şirkette tamamen üstlenemez. Bu durumda güvenilir iş ortakları yaratmak gerekir. Böylelikle daha güçlü ve stratejik hareket edebiliriz. Devamı..
Çocuklar SketchUp Programı ile 3 Boyutlu Modellemeye Giriş Yaptı

10 – 15 yaş arası 20 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “3D Modelleme ile Tasarım” eğitimi 20 – 21 Mart 2017 tarihinde Başakşehir Living Lab’de gerçekleşti. İstanbul Design Factory ekibinden Mimar Büşra Calip önderliğinde gerçekleşen eğitimde “3 boyut nedir?” , “ x, y ve z eksenleri neyi ifade eder?” “SketchUp arayüzünde hangi tasarım ve düzenleme araçları bulunur?” “SketchUp programında temel komutlar nelerdir?” sorularına cevaplar verildi. Bunların yanında “ölçü” ve “ölçek” gibi kavramların anlatıldığı eğitim bir merdivenin tüm elemanları ile 3 boyutlu ortamda modellenmesi ile sona erdi.Devamı..
25 Mart 2017 tarihinde Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde ‘’Görsel Biçimlendirme Yöntemi ile Yaratıcı Takı Tasarımı Teknikleri Çalıştayı’’ düzenlendi. Tasarımcı Tunahan Kamçı ve İstanbul Design Factory’den Mimar Büşra Calip koordinatörlüğünde yürütülen çalıştayda el ile rastgele çizim teknikleri kullanılarak parçalar çıkartıldı ve Photoshop yardımı ile bu parçalardan dokular oluşturuldu. Etkinliğin devamında bu dokular kullanılarak ince pirinç plakalardan takı üretimi yapılması planlandı. Devamı..
Her girişim yolda bir takım değişikliklere uğrayarak ilerler. Yolda giderken bazı süreçlerimiz yolunda gitmeyebilir yada düşündüğümüz model ne kadar plan yapsakda sonuca ulaşmayabilir. Bu durumlarda pazarlamamızı, iş modelimizi, satış stratejilerimizi, üretimlerimizi, teknolojimizi hatta müşterilerimizi değiştirmek zorunda kalabiliriz. Sektörde bir çok ünlü girişimin geçmiş hikayelerinde de bu tarz değişimler çokça yaşanmaktadır. Pivotu hem fikir aşamasında hem de prototip aşamalarında gerçekleştirebiliriz.  Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter
Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*


*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*