BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

IOT Uygulamaları ile Akıllı Şehirler Hackathon’u Gerçekleşti

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu işbirliği ile düzenlenen Akıllı Şehirler – Internet Of Things Hackathon’u 28-29 Nisan tarihlerinde Başakşehir Living Lab’de gerçekleşti. Vatandaşlara yönelik çözümler, hizmet, akıllı uygulamalar gibi Başakşehir’e özel konularda fikirlerin üretildiği program iki gün sürdü. Konu belirleme, ekip, fikir oluşturma ve projelendirme aşamalarından geçen çalışmalar iki gün süresinde sunuma hazır hale getirildi.

Başakşehir Livinglab’dan electorcrew ekibi serbest kategoride ve çizgi izleyen robot kategorisinde yarışmada yerlerini aldı Okan Üniversitesi Mekatronik kulübünün 21, 22, 23 Nisan tarihlerinde 2.sini düzenlediği ROBOKAN yarışmasında çizgi izleyen ve serbest kategoride Başakşehir Living Lab ekibi de yarışırken, Başakşehir Livinglab tarafından desteklenen Tügva ekibi Okan Üniversitesi Mekatronik Özel Ödülü almaya hak kazandılar.
İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ICSG 2017 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda Başakşehir Livinga Lab olarak biz de yerimizi aldık. Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na (ICSG 2017) Türkiye’den ve dünyadan önemli firmalar katıldı.

İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin, kariyer alanında faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri iş birliğiyle düzenlediği “İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri 2017” kapsamında, kendi sektörlerinde önde gelen şirketler ile  üniversite öğrencileri aynı platformda buluştu. Gerçekleşen etkinlikte biz de Başakşehir Living Lab olarak yerimizi aldık.

Dijital pazarlama sektöründe herkesin odağı ve hem kurumların hem kişilerin ulaşmaya çalıştıkları bir hedef söz konusu. Kişiler ve kurumlar tarafından iş planında belirlenen hedeflere ulaşabilmek için ciddi emek harcanıyor. Bilginin kolay erişilebilir olmasının getirdiği zaman problemi ve iş hayatıyla sosyal hayatın iç içe geçtiği bir dönemden geçiyoruz. 24 saat tamamlanırken arkada yetiştirilememiş işler bırakılmadığımız zaman pek az oluyor. Sosyalleşmelerin bile artık kariyer odaklı şekilde programlanıyor, işlerin ve müşterilerin memnun edilebilmesi için yeni gelişmelerle alakalı tüyolar almak için büyük çaba sarf ediliyor. Bilgi akışının ve zaman yönetiminin çok önemli olduğu günümüzde arama motoru pazarlamasına katkı sağlayabilmek için Aramamotoru.com Etkinliği ile sektöre tecrübeleri ve bilgi birikimleri ile katkıda bulunan kişilerle ilgilenen herkesi buluşturmayı hedefliyoruz.

Etkinlik Ayrıntıları..

Başakşehir Living Lab girişimcilerinden Thermomes, Avrupa Pazarına açılıyor. Ayak yıkama ürünleri ile Londra da 5 farklı camiide hizmet veren Thermomes , hasta yıkama ünitesi ile pek yakında Almanya Pazarında yerini alacak. Yatalak hastalar için geliştirilen hasta yıkama ünitesini bir hizmet olarak sunmayı planlayan firma, pek yakında Avrupa’ nın pek çok ülkesine de açılmayı planlıyor.

Başakşehir Living Lab girişimcilerinden Globax Teknoloji Academy Smarttech Kids Club ı hizmete açtı. Çocukların gelişimini sağlayacak bir teknoloji eğitim merkezinin açılışını yapan girişimci firmamız; 21. Yüzyılda dijital dünyaya gözünü açan çocuklarını, teknolojinin sınırsızlığının ve kontrolsüzlüğünün kucağına bırakmayıp, onlara yeteneklerine uygun bir yön göstererek düşünen, tasarlayan ve üreten çocuklar yetiştirmeyi planlıyor. Sonuç olarak : Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlıyor!

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB NİSAN ETKİNLİKLERİ

Başakşehir Living Lab’de Java ile Android Programlama 201 Eğitimleri Gerçekleştiriliyor

18 – 40 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimde; Android proje geliştirme konusunda temel bilgiler verilmekte ve örnek projeler ile katılımcıların da proje geliştirmeleri sağlanmaktadır. Başakşehir Living Lab da gerçekleşen eğitimler Eğitmen Mustafa Özcan tarafından veriliyor. Özcan eğitimle ilgili şu bilgileri paylaştı, “Bu eğitim programı 18 – 40 yaş arasındaki Android işletim sistemli akıllı cihazlar için uygulama geliştirmeye istekli kişilere yönelik hazırlanmıştır. Eğitim toplamda 4 kur olarak uygulanmaktadır. Eğitim programının ikinci bölümü olan Java ile Android Programlama 201’de katılımcılara başlangıç seviyesinde Android proje geliştirme becerisinin kazandırılması ile basit Android projeleri ve oyunları geliştirebilmelerini hedefliyoruz. Devamı..
Ülkemiz çocuklarının teknoloji kullanan değil teknoloji üreten bir nesil olarak yetişmesi ve her çocuğa bilgisayar bilimleri alanında eşit eğitim fırsatı sağlamak için çalışan Robincode ve Oracle Akademi işbirliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladık. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda deneyimli Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ekip kurma, yönetimi ve girişimci iletişim becerileri konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitim yoğun ilgi gördü. Girişimcilerin başarısızlığa uğramalarının temel sebeplerinden biri tam kurgulanamayan ekip’tir. Tek başına yolculuğa çıkıyor olsak da bir girişimin hayata geçmesi için iyi bir ekip gerekmektedir. Devamı..
Rhinoceros ve Grasshopper ile parametrik modellemeye giriş yapmaya hedeflediğimiz atölye çalışmasını tamamladık. Bu atölyede hedeflediğimiz şeyler öğrencilere program mantıklarını aktarmak daha sonra parametrik tasarım yaklaşımında bir ön merak oluşturmaktı. Atölyenin sonuç ürünü olarak Başakşehir Living Lab enerji üretim ve tüketim verilerinin bir model üzerinden okunmasını hedefliyorduk. Önceden elde ettiğimiz verileri, objeleri modellerken veri yapılarını da dikkate alarak objelere aktardık ve sonuç üründeki modifikasyonları gözlemledik. Burada katılımcılara aktarılmasını arzuladığımız şeyler Grasshopper’ da objeler ve veriler arasında nasıl ilişkilerin kurulabileceğiydi. Devamı..
Ürün Konumlandırma ve Fiyatlama Eğitimine İlgi Büyüktü

Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda deneyimli Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta “Ürün Konumlandırma ve Fiyatlama Eğitimi” konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitim yoğun ilgi gördü. Pazarlama stratejilerinin temeli aslında konumlandırmadır. Burada üründen fiyata markadan müşteriye kadar bir çok başlık var. Fakat bir girişimcinin ticarileştirmeyi düşündüğü fikrinin bir mottosu, bir ana teması ve belli bir ölçeği olmalı. Tüketicide uyandırmak istedikleri duygu yada düşünce nedir i çok iyi vermelidirler.Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter