BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Girişimcilik Günü 4: Yepyeni Projeler Başakşehir Living Lab’da Buluştu!..
 
Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Başakşehir Living Lab Girişimcilik Günü 4 büyük ilgi gördü. Çok sayıda proje başvurusu arasından seçilen 25 projenin girişimciler tarafından sunulduğu etkinlikte Başakşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal ve StartersHub kurucularından Sn. Ersin Pamuksüzer’de konuşmaları ile yer aldılar. Devamı..
Genç Türkiye Zirvesi ile “Digital Dönüşüm”ü destekleyip “Güçlü Türkiye” için Bir Adım Daha Attık
 
Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ikinci kez düzenlenecek GTZ Gençlik Fuarı’nda Başakşehir Living Lab olarak biz de yerimizi aldık. Ayrıca Zirvede bu sene ilki düzenlenen Maker Hareketi Laboratuvarı etkinliğinin yürütücülüğünü de üstlenerek bir ilke daha imzamızı attık. Devamı..
Başakşehir Living Lab ‘in Komşu Ziyareti
 
Genel Koordinatörümüz Ömer Onur ve Bilgi İşlem Müdürümüz Bekir Selçuk Temel ‘ in gerçekleştirdiği Thess-AHALL Thessaloniki Active & Healthy Aging Living Lab ziyareti güzel işbirlikleri ile sonuçlandı.

Yaşlıların Sağlıklı Yaşamı için geliştirilen Fiziksel aktivite Oyun Platformu “WebFitForAll” ile Zihinsel özürlü insanların gelişimini sağlayan “BrainHQ” oyun platformunun BLL’de Başakşehirlilere adapte edilmesi konusunda çalışmaların başlatılacağını açıklayan Onur, BLL de geliştirilen “DUYUM” projesinin de Thess-AHAL Thessaloniki Active & Healthy Aging Living Lab tarafından incelenip değerlendirmeye alınacağını belirtti. Devamı..
İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV) Başakşehir Living Lab Ziyareti
 
Ülkemizdeki insani gelişmeye katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan İNGEV’in Proje Koordinatörü ve Danışma Kurulu Üyesi Berk ÇOKER Başakşehir Living Lab’i ziyaret etti. Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi tanıtımından sonra yapılan toplantıda yurtiçi ve yurtdışı destek programları ile ilgili olası işbirliği fırsatları değerlendirildi ve özellikle gençlerin eğitimi ve istihdamı ile ilgili projelerde işbirliği yapılabileceği konusunda fikir birliğine varıldı. Ayrıca İNGEV’in projelerinde Başakşehir Living Lab’ in teknolojik çözüm ortağı olabileceği konusunda prensipte anlaşıldı. Devamı..
Başakşehir Living Lab' da 2 Yeni Girişimci Ekip Daha
 

Bu ay aramıza 2 yeni girişimci ekip katıldı. Acil kan ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaç duydukları kana en kısa zamanda ulaşabilmelerini sağlayacak platformu yapacak olan "Kan Bankası" ekibi ile ; Sanat atölyeleri, Halk eğitim merkezleri, İsmek vb. gibi kurumlarda kursiyerlerin ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir mobil uygulama ve web sitesi yapacak "Üret Sat Uygulaması" projesine aramıza hoşgeldiniz diyoruz…

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MAYIS ETKİNLİKLERİ

Mobil Oyun Tasarımı”Konulu Seminer Yapıldı

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ‘nde “Mobil Oyun Tasarımı”konulu seminer yapıldı. Türkiye’ nin en büyük mobil oyun geliştirme ekibi olan Gamelab İstanbul’ un düzenlediği seminerde oyun sektörünün gelişimi ve sunduğu fırsatlar, 2 boyutlu ve 3 boyutlu mobil oyun tasarımlarının ve oyun motorlarının nasıl hazırlandığı, devlet desteklerinden faydalanmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği konuları anlatıldı.Devamı..
Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda deneyimli Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta “Yeni Nesil Pazarlama Stratejileri” konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitim yoğun ilgi gördü. Devamı..
Başakşehir Living Lab’ de 3D S Max ile 3 boyutlu modellemeye giriş ve üretime hazırlık eğitimi düzenlendi. Toplam 4 gün, 12 saat süren eğitimde farklı alanlardan katılımcılar ile 3 boyutlu modellemeye giriş yaptık. Model yapımı için 3dsMax programının kullanıldığı eğitimde amaç basit 3d çıktı alabilecek seviyede programı tanımak ve kullanabilmektir. Katılımcıların geneli ilk kez bir 3 boyutlu modelleme programı kullandı ve eğitim sonunda herkes ortaya bir tasarım çıkarabildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’ da Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor 19. Hafta Eğitim Serisi Tamamlandı

Başakşehir Living Lab’ da Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor 19. hafta eğitim serisi tamamlandı. 10–12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program Eğitimci Nurgül Kurca tarafından veriliyor. İlk gününde teorik bilgilerin aktarıldığı bu eğitimde öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğreniyorlar. Devamı..
Gömülü Sistemler Eğitimi Başakşehir Living Lab’ da Gerçekleştirildi

Başakşehir Living Lab’ da Gömülü Sistemler Eğitimi gerçekleşti. 15-18 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimde; gömülü sistemler konusunda temel bilgiler verilmekte ve gerçek devre üzerinde teorik olarak anlatılıp katılımcıların bilgi edinmesi sağlanmaktadır. Devamı..
Girişimciliğin Yol Haritası – İş Planı Oluşturma

Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ‘’ İş Planı Oluşturma’’ konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitimde şirketler için iş planları hazırlanması, ürün, pazarlama ve finansal planlamaların yapılması konuları işlendi. Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GELECEK ETKİNLİKLERİ

TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter