BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Türkiye Mentör Hareketi Starters Hub da başladı
 
İşbirliği yaptığımız Startershub da gerçekleşen toplantıda mentör ve melek yatırımcıların geleceğe dönük stratejik hareket planları üzerinde konuşuldu, olası işbirlikleri görüşüldü.Devamı..
ARÇELİK & BLL İşbirliği Toplantısı Gerçekleşti
 
Garage Beta ürünlerinin piyasaya çıkmaya hazır ürünlerinin kullanıcı deneyimlerinin Başakşehir Living Lab de yapılmasının kararlaştırıldığı görüşmede connected ürünlerin Başakşehir Living Lab showroomunda sergilenmesi de gündeme alındı.Devamı..
İŞ BANKASI & Başakşehir Living Lab İşbirliği Görüşmesi Gerçekleşti
 
İş Bankası Kolektif House Girişimcilik Merkezi ile Başakşehir Living Lab arasında olası işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda , Kolektif House da geliştirilen ürünlerin Başakşehir Living Lab Showroom alanında sergilenmesi ve test edilmesi yönünde mutabakata varıldı. Devamı..
ENoLL Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti
 
Romanya da gerçekleşen Enoll Genel Kurulu’nda efektif üye olarak biz de yerimizi aldık. ENoLL üyelik modellerinin tanımlandığı bu konferansta, H2020 üzerine gelecek çağrılarda olası işbirliği fırsatları da görüşüldü. ENoLL İnovasyon sistemi ve hedefleri ise görüşülen bir diğer önemli konuydu. Devamı..
Açık İnovasyon Konferansı 2017 deydik
 
13-14 Haziran tarihlerinde İtalya da gerçekleşen konferansta biz de BLL olarak yerimizi aldık. 200 den fazla katılımcının olduğu konferansta Genel koordinatörümüz Ömer Onur Başakşehir Living lab tanıtımı yaparak bizleri temsil etti. Yapılan organizasyonda Açık İnovasyon ve rekabetçi işbirliği fırsatları üzerinde görüşmeler yapıldı.Devamı..
Geri Sayım Sona Erdi, Ödül Sahibini Buldu!
 
Başakşehir Living Lab etkinliğinde en etkileyici sosyal medya kampanyasını tasarlayan “8. Grup- Çevreci Çocuklar’ı” tebrik ederiz. Kazanan grubun videosunu izlemek için>> Tıklayınız
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB HAZİRAN ETKİNLİKLERİ

İhracat Parmaklarının Ucunda Eğitimine İlgi Büyüktü

Başakşehir Living Lab merkezinde düzenlediğimiz “İhracat Parmaklarının Ucunda” eğitimini yoğun katılımla gerçekleştirdik. Mücevherattan tekstile, yapı malzemelerinden otomotiv yedek parçalarına birçok sektörden profesyoneller, öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte katılımcılarımız ihracat konusunda detaylı bilgiler aldılar. Devamı..
Başakşehir Living Lab’ da 10 – 11 Haziran 2017 tarihlerinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Lego ile İnsansız Araçlar” atölyesi düzenlendi. Katılımcı öğrencilerimiz; insanların ulaşamadığı veya insan hayatını riske atacak bölgelerde araştırma yapmak için legoları kullanarak araçlar tasarladılar. Yaptıkları araçlara kodlanabilen motorlar ve sensörler eklediler. Devamı..
Başakşehir Living Lab tasarım atölyesinde bu ay Yüksek Mimar Erhan Karakoç yürütücülüğünde Lumion eğitimi gerçekleşti. Başakşehir Belediyesi Kentsel Planlama şefliği çalışanları ile gerçekleştirilen eğitimde, 3 boyutlu bir şehir planının Lumion ortamında nasıl render edileceği ve animasyon haline getirilebileceği öğrenildi. Öncesinde 2 günlük SketchUp eğitimi ile desteklenen eğitim toplam 2 gün sürdü.Devamı..
Lego Robotik, 3D Tasarım ve Baskı Atölyesi Düzenlendi

17-23 Haziran 2017 tarihlerinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Lego Robotik ve 3D Tasarım ve Baskı atölyesi düzenlendi. Katılımcı öğrencilerimiz; robotların tasarımı, kullanılan malzemeler ve yazılımları hakkında bilgi edindiler. Robotlar üzerlerinde bulunan sensör ve motorların nasıl çalıştığını öğrendikten sonra kendi robotlarını tasarladılar. Devamı..
Tasarım ve Kodlama Bir Arada

Başakşehir Living Lab’ da Gömülü Sistemler Eğitimi gerçekleşti. 15-18 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimde; gömülü sistemler konusunda temel bilgiler verilmekte ve gerçek devre üzerinde teorik olarak anlatılıp katılımcıların bilgi edinmesi sağlanmaktadır. Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter