BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 2017
 
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İnovasyon Yarışması, Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenmektedir. Devamı..
Başvuru Yapmak için Tıklayınız
Akdeniz Ülkeleri Başakşehir Living Lab’deydi
 
İnovaktif becerileri yükseltmek için bölgedeki Living Lab’leri bir araya getiren 2’nci Uluslararası Akdeniz Living Lab’ler çalıştayı Başakşehir’de yapıldı. 2 gün süren çalıştaya Akdeniz ülkelerinden Living Lab yöneticileri katıldı. Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezinde gerçekleştirilen çalıştay öncesi gelen konuklar Başakşehir Living Lab’i gezerek yetkililerden bilgi aldı.Devamı..
Başakşehir LivingLab Projeleri Libya’ya Uzanıyor
 
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Yetkilileri Başakşehir Living Lab Merkezi’ni ziyaret etti.Devamı..
Yarını Kodlayanlar Başakşehir Living Lab ‘ da
 
Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile düzenlenen Yarını Kodlayanlar eğitimine Başakşehir Living Lab dan tam destek. Devamı..

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

HangiOkuldaOkumaliyim.com Eğitim Platformu Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’na katıldı

21 - 22 - 23 Temmuz'da gerçekleşen ve yoğun katılımın yaşandığı Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda binlerce veli ve üniversite adayı okullar hakkında yakından bilgi sahibi olma şansı yakaladı. Ayrıca fuarın sunduğu okullara ulaşma imkanını HangiOkuldaOkumaliyim.com sitesinden de kolaylıkla bulabileceğini öğrenen veliler siteye yoğun ilgi gösterdiler. Birebir hedef kitlesiyle bir araya gelme şansı bulan hangiokuldaokumaliyim.com kurucuları ise velileri dikkatle dinleyip, nasıl daha iyi hizmet verebilecekleri hakkında fikir edinme fırsatını yakaladılar. hangiOkuldaOkumaliyim.com eğitim platformu sayesinde Türkiye geneli özel okulları araştırabiliyor, detaylı bilgilerine ulaşabiliyor, okul yetkililerine soru sorabiliyor, okul fırsatlarından yararlanabiliyor ve randevu alarak yüz yüze görüşmeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Devamı..
Yeni Girişimci Olarak Aramıza "UniSözlük" Girişimi Katıldı

4 kişiden oluşan bu ekip Üniversite öğrencilerinin Eğitimden etkinliklere kadar ihtiyacı olan her türlü bilgiyi sağlamayı amaçlayan bir platform geliştiriyorlar. Devamı..
Yeni Girişimci Olarak Aramıza "Ginger-Up Girişimi Katıldı

ÖDTÜ’lü 2 öğrencinin oluşturduğu bu Stratup’ın “Ginger-Up” girişimi, girişimini sonlandırmak isteyen girişimcilerin knowhow'ını parça parça satma imkanı veriyor. Girişimci satmak istediği startupının fikrini, kodunu, datasını yada markasını "Ginger up" platformu üzerinden satabiliyor.   Devamı..
Girişimcimiz “Aramamotoru.com” geliştirdiği yeni arama yöntemini “The LifeCo” firmasına uygulamaya başladı
Girişimcimiz “Suyuti Bilişim” ilk VR uygulamalı “İş Güvenliği Eğitim Paketini” Amerika kökenli “AnaGold” firmasına sundu ve başarılı oldu. Önümüzdeki aylarda bu Uygulama kullanılarak eğitim yapılacak
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

Şirketlerin İş Modeli Konumlandırma Çalışması Eğitimi

Girişimcilere, girişimci adaylara, şirket yönetenlere ve genel yönetim becerilerini geliştirmek isteyenler için “satılan ürün ve hizmetlerin toplam katma değer zinciri içinde nasıl konumlandığını anlamaları, şirketin yeteneklerini hangi yönlerde geliştirmeleri gerektiği ve gelecek stratejilerini nasıl belirlemeleri gerektiğini” anlatan eğitim verilmiştir. Devamı..
Başakşehir Living Lab Merkezi’nde yaz kurslarına katılan çocuklar, 3D printerla hayallerindeki objeleri 3 boyutlu hale getiriyor, kendi robotlarını tasarlayarak uzayın derinliklerinde görevlere gönderiyor. Eğitmen Cihan Akbaba, 3D Tasarım atölyesinde üreten bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bu eğitimlerden geçen öğrencilerimiz bir nesneye ihtiyaç duyduklarında satın almak yerine kendileri tasarlayıp, üretecek” dedi.Devamı..
Kağıt, kalem ve renkli boyalarla tasarlanan hayal kahramanları Başakşehir LivingLab Merkezi’nde düzenlenen “Hayal Kahramanlarını Tasarla” etkinliği ile canlandı.Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter