BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 2017
 
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İnovasyon Yarışması başvuruları devam ediyor. Devamı..
Başvuru Yapmak için Tıklayınız
Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 5
 

Bu yıl 5.si düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde girişimcilik ekosistemi bir araya geliyor.

Girişimlerimizin projelerine potansiyel yatırımcı ve mentör bulmak, yeni paydaşlarla tanışmak ve networkunuzü için bu günü sakın kaçırmayın.  Devamı..

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 5 Başvuru Formu

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

* ItsMee projesi ile Özgür Olgun ve ekibine, aramıza hoş geldin diyor, projelerinde başarılar diliyoruz.
MisMesh Evde Bakım Hizmetleri

Girişmcilerimizden MisMesh, istanbul, Ankara, Denizli, Mardin de bayilikler vererek, ülkemiz genelinde hızla büyüyor.
Başakşehir Living Lab'den Tam Destek

BLL Türkiyede Mentör kalitesini ve Girişimciliğe yapılacak yatırımların artmasına dönük SHUB önderliğinde başlatılan harekete dahil oldu..9 ve 10 Eylül tarihlerinde yapılan 2 günlük eğitimde Silicon Vadisi Yatırımcı danışmanlarında Jeff Abott ve hem danışman hemde Berkeley Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon kursüsünde eğitmen olan Gigi Wang dahil Türkiyede önde gelen mentör ve yatırımcılar görüşlerini aktardılar

Smart Future Expo Fuarında Yerimizi Aldık
 

Geleceğin teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için planlanan, en kapsamlı organizasyon olan Smart Future da bu sene de Başakşehir Living Lab olarak yerimizi aldık. Devamı..

Cisco Genel Müdürünün Başakşehir Living Lab Ziyareti

Cisco Genel Müdürü Cenk Kıvılcım’ın yardımcıları Uğur Batu ve Gökhan Egehan ile yaptığı ziyarete Başakşehir Belediye Başkanımız Sn. Mevlüt UYSAL ‘ da eşlik etti. Girişimcilerin güvenli ulaşım, akıllı ev, temiz enerji ve lojistik alanlarında geliştireceği akıllı şehir uygulamalarına bir test ortamı sağlayacak platformun oluşturulması için, prensipte işbirliğine varıldı.

Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı Başakşehir Living Lab Ziyareti

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ICT alanında ilk ve tek LivingLab (Yaşam Laboratuvarı) olan Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezini, Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ziyaret etti.

Girişimciler,gençler için mükemmel bu ortamı oluşturan başkan Sayın Mevlüt Uysal Bey'e Teşekkürlerini sundu.

Türkiye’nin İnovasyon Liderleri ile Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi’ndeydik

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile bu sene 2. Si düzenlenen zirve kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Ar-Ge Merkezleri de yerlerini aldı. Düzenlenen oturumlarda; savunma sanayinden ulaştırmaya, sağlıktan iletişime kadar pek çok alanda fırsatlar ve alternatif modeller tartışıldı. Devamı..

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB EYLÜL ETKİNLİKLERİ

Unity 3D ile Oyun Programlamaya Giriş Eğitimimize İlgi Büyüktü

Başakşehir Living Lab oyun tutkunlarını bir araya getirdi. Unity 3D oyun programlamayla kendi oyunlarını yapmak için tüm detayları öğrenen katılımcılar bir sonraki aşamada kendi oyunlarını kullanılabilir hale getirecek. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da Obvara pişirme tekniği ile seramik atölyesi düzenlendi. 18 yaş ve üzeri Başakşehirli vatandaşların katılımı ile gerçekleşen seramik atölyesi Alev Oskay ve Özkan Pak yürütücülüğünde gerçekleştirildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da “Fırsat Analizi, Leankanvas ve Kanvas iş Modelleri Uygulaması” eğitimi düzenlendi. Bu eğitimi üç bölümde sunduk. İlki kişisel farkındalık. Fırsat analizi dediğimiz uygulama ile kendimizi, pazarı ve fark yaratmayı anlamaya çalıştık. Akabinde fikir üretiminden sonraki aşamada lean kanvas uygulaması ile fikrimizi ayakları yere basar hale getirmeye çalıştık. Devamı..
Başakşehirli çocuklar, dijital oyun tasarımcılarının eğitmenliğinde kendi tasarladıkları bilgisayar oyunu ile geri dönüşümü öğreniyorlar. Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde, PAGÇEV (PAGEV Geri Dönüşüm İşletmesi) ve Başakşehir Living Lab işbirliği ile gerçekleştirlen “Geri Dönüşüm Temalı Bilgisayar Oyunu Tasarımı Etkinliği” düzenledi. 10-15 yaş arası 24 öğrencinin katıldığı etkinlikte 8 saatlik dijital eğitimin ardından adım adım geri dönüşüm temalı bilgisayar oyunu tasarlandı. Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter