BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Girişimcilik Ekosistemi Başakşehir’de Buluştu
 
Başakşehir Living Lab’te düzenlenen 5. Girişimci Günü, girişimci ve yatırımcıları aynı çatı altında bir araya getirdi. Etkinlikte girişimciler proje ve ürünlerini yatırımcı ve danışmanlara anlattı. Başkan Kartoğlu, gençleri ve çalışmalarını önemsediklerini belirterek, “Genç beyinlere, projelere ihtiyacımız var. Bunları gerçekleştirirsek katma değer üretmiş ve istediğimiz hedeflere ulaşmış oluruz” dedi. Devamı..
Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 2017 
 
İnovasyon Yarışması yarı finaline toplam 439 projeden 134 proje kaldı.

Devamı..

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

Başakşehir Living-Lab’de yaratılan ve ilk olarak Başakşehir Belediyesi sınırlarında halka hizmete sunulan “Mobil Sağlık” hizmetinde kullanılan Sağlıklı Yaşama Destek Platformu (Healthy Living Support Platform) , 25-28 Eylül arasında Kuzey Korenin Busan şehirinde gerçekleşen ITU Telecom World 2017 kongresinde ödüle layık görüldü. Çok sayıda yabancı ziyaretçinin yoğun ilgisini çeken proje, SME (Small and Medium Enterprises) ödülü için 26 Eylülde jüri karşısına çıktı. Jüri üyeleri tarafından çok beğenilen ve yoğun ilgi gören proje ITU Telecom World Awards 2017'in En Büyük Sosyal Etki Alanında 3 finalistden biri olarak seçildi, en umut verici yenilikçi çözüm olarak tanındı ve sertifikayla ödüllendirildi. Girişimcimiz Shahlar Pashayev ‘ e çalışmaları ve bu gururu bizlere yaşattığı için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Beykent Üniversitesi Kariyer Günlerindeydik

Beykent Üniversitesi’nin düzenlediği Kariyer Günleri, İş Dünyası’nın önde gelen profesyonellerini öğrencileri ile buluşturdu. 2 Ekim 2017 tarihinde Ayazağa-Maslak yerleşkesinde, Doğuş Üniversitesi ve İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu’nun da katılımlarıyla gerçekleşen etkinliğe biz de Başakşehir Living Lab olarak destek olduk. İnşaat Sektörü, Grup şirketler, Tekstil Firmaları, Yiyecek ve İçecek İşletmeleri, Lojistik Firmaları, Bilişim Sektörü, Teknoloji Firmaları, Mimarlık, Finans, Bankacılık, Basın-Yayın Organları, Sağlık Sektörü gibi Türkiye’nin önde gelen birçok markasının katılım sağladığı bu etkinlikte, gençlerimizin girişimci ruhu taşımasının önemini ve inovatif düşüncelerini hayata geçirebilmeleri için Başakşehir Living Lab’ de kendilerini beklediğimizi hatırlattık.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB EKİM ETKİNLİKLERİ

Başakşehir Living Lab’ dan İlk Defa “Mechathon”

Başakşehir Living Lab, İstanbul Design Factory ve Promakim işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Mechathon’ geçtiğimiz hafta sonu Living Lab’da gerçekleştirildi. 48 saat süren çalışmanın ilk evresinde ürün tasarımı ve geliştirilmesi süreci; konsept geliştirme, detay tasarım ve üretim başlıkları ile ilgili bilgiler verilirken, ikinci bölümünde Promokim tarafından 3B yazıcı ve CNC işleme teknolojisi konularında bilgiler paylaşıldı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da Obvara pişirme tekniği ile seramik atölyesi düzenlendi. 18 yaş ve üzeri Başakşehirli vatandaşların katılımı ile gerçekleşen seramik atölyesi Alev Oskay ve Özkan Pak yürütücülüğünde gerçekleştirildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da “Fırsat Analizi, Leankanvas ve Kanvas iş Modelleri Uygulaması” eğitimi düzenlendi. Bu eğitimi üç bölümde sunduk. İlki kişisel farkındalık. Fırsat analizi dediğimiz uygulama ile kendimizi, pazarı ve fark yaratmayı anlamaya çalıştık. Akabinde fikir üretiminden sonraki aşamada lean kanvas uygulaması ile fikrimizi ayakları yere basar hale getirmeye çalıştık. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da ‘Kodlama Haftası’ nedeniyle 100 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Çoğu bilgisayar yazılımı ile ilk defa tanışan Başakşehirli öğrencilerin katıldığı eğitimde çocuklar, algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladılar. Devamı..
Başakşehir Living Lab’da ‘Kodlama Haftası’ nedeniyle 100 çocuğa kodlama eğitimi verildi. Çoğu bilgisayar yazılımı ile ilk defa tanışan Başakşehirli öğrencilerin katıldığı eğitimde çocuklar, algoritmaları parçalarına bölerek çözme becerilerini geliştirdi. Kodlama ile tanışarak kendi bilgisayar oyunlarını tasarladılar. Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB KASIM ETKİNLİKLERİ

 • Ekip nasıl nereden kurulur?
   
 • Nasıl işe alınır?
   
 • Nasıl yönetilir?
   
 • Girişimciler müşteri adayları ile, yatırımcı adayları ile, partnerleri ile nasıl hareket edecekler?
   
 • İletişim becerilerini nasıl güçlendirecekler?
   
 • Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.
   
 • Katılım ücretsizdir.
   
 • Otopark mevcuttur.
Etkinliğe Kayıt Ol!
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter