BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

İnovasyon Günleri 2017'deydik...
 
1. Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü'nün İstanbul'da düzenlediği “İnovasyon Günleri 2017” konulu Uluslararası konferansta Başakşehir Living Lab olarak yerimizi aldık.  CEO' muz Sn. Ersin Pamuksüzer ve Genel Koordinatörümüz Ömer Onur ' un kurumumuzu temsil ettiği ve 2 ayrı panel ile destek verdiğimiz bu etkinlikte Living Lab’lerin Belediyelerin Kalkınmasında ve İnovasyondaki rolleri anlatıldı.
 H2020 Fonu kapsamında yer aldığımız UNALAB (Çevreci Şehircilik) Projesinin Çalıştayında yerimizi aldık !
 
Başakşehir Living Lab, Başakşehir Belediyesi olarak ‘’Destekçi Şehir’’ sıfatı ile konsorsiyum ortağı olduğumuz Avrupa Birliği Ufuk 2020 kapsamındaki UNaLab projesinin konsorsiyum toplantısına katıldı. 20-23 Ekim 2017 tarihlerinde İtalya’nın Genova kentinde yapılan toplantıya 29 proje ortağı kurum/kuruluşların temsilcileri olan 63 kişi katıldı. İklim değişikliği ve küresel ısınma sonucunda dünyada yaşanan sorunlara doğa bazlı çözümler getirmeyi amaçlayan projenin konsorsiyum toplantısında sunumlar, çalıştaylar ve proje yönetim çalışmaları yapıldı.
Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 2017 Finaslistleri  Açıklandı ! 
 
Bu sene 4.sünü düzenlediğimiz İnovasyon Yarışması finalistleri belli oldu.

Devamı..

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

Emekhanem projesinin pilot bölgesinde yer alan İsmek Başakşehir 5. Etap merkezi proje hakkında bilgilendirildi ve yayına alınan prototip hakkında geri dönüşler toplandı.
7. SEO Eğitimi Tarihi Belli Oldu

Ağustos ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz ve ikincisi Konya'da yapılan SEO Eğitimlerimizin 3.'sü Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz Aramamotoru.com SEO Eğitimi aralık ayında teknoloji bloggerları ve Vloggerlara özel ücretsiz olarak gerçekleştirilen yoğun katılımlı 4. SEO Eğitimimiz ile 2016'yı kapatmıştık. 2017'nin ilk etkinliği 5. SEO Eğitimi ise Şubat 2017'de ve Anadoludaki 2. toplamda 6. SEO Eğitimi Nisan ayında Gaziantep'te gerçekleşti. Sezonun ilk eğitimi olan 7. SEO Eğitimi ile yine İstanbul'da Kworks'te sizlerleyiz. Devamı..
iPara Developer Portal Yayında!

Türkiye’nin önde gelen lisanslı ödeme kuruluşlarından iPara ‘nın geliştiricilere yönelik API’lerini tanımlayan, kullanımlarını gösteren, çeşitli dillerde bu kullanımları tarifleyen iPara Geliştirici Merkezi Codevist Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilerek devreye alındı. Devamı..
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB KASIM ETKİNLİKLERİ

Başakşehir Living Lab’da Mobil Oyun Programlama Eğitimi

Başakşehir Living Lab’da mobil oyun programlama eğitimi tamamlandı. Gamelab Istanbul tarafından verilen eğitimde, katılımcılara bir mobil oyunun başlangıçtan yayına kadar tüm aşamaları öğretildi.. Eğitimimizin sonunda öğrencilerimiz Başak Kedi adlı oyunu çıkardılar. Vermiş olduğumuz eğitimlerimizde kodlamanın tamamı öğrenciler tarafından yazıldığı için öğrencileri programcılıkta daha üst seviyeye taşıyoruz.Devamı..
" Ekip Kurma, Yönetimi ve Girişimci İletişim Becerileri " ile Girişimci Eğitimlerine Ara Vermeden Devam Ediyoruz...
 
Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda deneyimli Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ekip kurma, yönetimi ve girişimci iletişim becerileri konusu işlendi. Çok sayıda girişimcinin katılımıyla başlayan eğitim yoğun ilgi gördü.Devamı..
Başakşehir Living Lab’de ArduinoLAB eğitimleri gerçekleştirildi. 12 – 17 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak hazırlanan eğitimlerde C programlamaya giriş, robotik ve elektronik devrelere giriş, arduino programlamaya başlangıç ve bu yolda öğrenilmesi gereken temel konular hakkında bilgiler veriliyor.Devamı..
Başakşehir Living Lab Küçük Mimarlar Atölyesi düzenledi. İki gün süren etkinlikte çocuklar mimari çizimler üzerinden maket evler tasarladı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’te İstanbul Design Factory tarafıdan ‘Arduino ile Kağıttan Lamba Atölyesi’ etkinliği gerçekleştirildi. 8 saat süren çalışmanın ilk yarısında katılımcılar kendilerine sunulan taslak çizimler doğrultusunda bir masa lambası tasarımı yaptılar.Devamı..
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ARALIK ETKİNLİKLERİ

 

Etkinlik Konusu: Bu Eğitim Programı İle, Bir Mobil Oyunun Devlet Desteklerine Uygun Olarak Nasıl Geliştirildiği, Androıd Studıo Ve Java Dili Kullanılarak Ve Başlangıç Seviyesinden Yayın Aşamasına Kadar Atölye Çalışması Yapılarak Öğretilecektir. (Başlangıç’tan profesyonel düzeye)

Düzenlenme Tarihi:  23 Aralık 2017 Tatihinden İtibaren Cumartesi-Pazar – (31 Aralık Pazar Günü Bitiyor)

Düzenlenme Saati: Cumartesi-Pazar 09:00-18:00 Arası
 

 
Etkinliğe Kayıt Ol!
 
 
  • Şirketinizin planı ne olacak?
  • Bunları nasıl gerçekleştireceksiniz?
  • Şirket, ürün, personel, pazarlama, finansal planlarımızı nasıl hazırlamalıyız?
  • *Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.
     
  • *Katılım ücretsizdir.
     
  • *Otopark mevcuttur.
Etkinliğe Kayıt Ol!
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter