BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Living Lab’ de Halk Günleri Başladı, VR Gözlük ile Gençliğe Döndüler
 
Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde hayatlarında ilk defa VR gözlük takarak arttırılmış gerçeklik ile sanal gezinti yapan 70 yaşındaki amcaların heyecanı görülmeye değerdi. 74 yaşındaki Ali Toprak, “Bunları bize anlatsalardı inanamazdım. Dünyada olan tüm yenilikleri bu merkezde ölmeden görmüş olduk” dedi.Devamı..
Başakşehir’de Toplumun Bilim Algısı, Bilişim Teknolojileri Kullanımı
 
Başakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir Living Lab aracılığı ile her yıl yaptırılmakta olan ‘’Toplumun Bilim Algısı ve Bilişim Teknolojisi Göstergeleri Araştırması ve İyi Oluş Araştırması – 2017’’ sonuçlandı. Devamı..

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

Başakşehir Living Lab Girişimcilerinden Yeni Bitcoin Borsası Türkiye bitcoin piyasasına hızlı bir giriş yapan borsabit.com, sitenin yayına girmesinin üzerinden 3 hafta geçmeden mobil uygulamalarını tanıttı. Borsabit.com yazılımı ve mobil uygulamaların arkasında Eflatun Yazılım şirketi var. Şirketin daha önce çok sayıda başarılı mobil uygulama ve mobil oyun projesine imza attığını görüyoruz. Devamı..
Tamara Elektronik tarafından geliştirilen “Akıllı Park Sistemi” sayesinde Living Lab’ e gelmeden park yeri var mı öğrenebilirsiniz. Nasıl mı? Bu linke tıklayarak. Devamı..
Tamamen yerli bir yazılım ürünü olan Eyedius, bünyesinde barındırdığı yapay zeka ve görüntüleri otomatik anlamlandırma teknolojileri ile pek çok olası güvenlik senaryosunu, içinde bulunduğu duruma göre değerlendiren ve gerçek zamanlı karar verme yeteneği sayesinde kullanıcılarını önceden uyaran akıllı güvenlik asistanı hizmeti sunuyor. Devamı..
ModaSky kullanıcıları 10.000 kullanıcıyı geçerek kısa sürede bir rekora imza attı. Devamı..
Teknoloji çağı hepimizi bir kasırga gibi içine almış oradan oraya sürüklerken maalesef teknolojinin tüketim kısmından üretim kısmına yeni yeni uyum sağlamaya başlamış güzel ülkemizde bütün ümidimiz gençlerin üstünde diyoruz. Devamı..
Digital Signage ‘ a Başakşehir Belediyesi’ nden tam destek. Girişimci Ekibimiz Digital Signage, ilçe içerisinde, belediyeye ait olan tüm digital ekranların yönetimini alarak seneye hızlı başladı...
BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'E BAŞVUR !

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB OCAK ETKİNLİKLERİ

Girişimciliğin Yol Haritası 2018’e Hızlı Başladı

3.sezona başlayan ‘Girişimciliğin Yol Haritası’ eğitim serisi, yenilenmiş içerik ve eklenen oyun, yarışma, uygulama aktiviteleri ile girişimci adayları ile buluştu. Devamı..
Öğrenciler Sömestre Tatilinde İç Mimar Oldu
 
Başakşehir Living Lab’de İç mimarlık eğitimi alan minik mimarlar, kullanılmış atık malzemeler, kumaşlar, pilastik şişe ve kutuları kullanıp tasarladıkları minyatür eşyalar ile hayal güçlerini ortaya koydu .Devamı..
Başakşehir Living Lab’te İstanbul Design Factory tarafıdan Inova 3D işbirliği ile 23 Ocak 2018 tarihinde ‘3D Tasarımcı Çocuk’ etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında katılımcılar öncelikle üç boyutlu yazıcıları, çalışma prensiplerini öğrenip ve üzerinde çalışacakları tasarım programı AB3D’yi tanıyıp, 3 boyutlu tasarımı daha iyi kavramak adına çeşitli geometri egzersizleri yaptılar.Devamı..
10-15 yaş arası öğrencilerin katılabildiği Legolab Kış Okulu yarıyıl tatili boyunca devam edecek. LegoLab Kış Okulu’nda katılımcılar Lego’lardan hareketli robotların yapmayı öğreniyor. Saat 09.30-13:30 ve 13:10-17:00 saatleri arasında gerçekleşen eğitim sabah seansında öğrenciler Lego Mind Storm eğitim setlerinin kodlamasını öğreniyorlar, öğleden sonra ki seansta ise Tinker Cad programı ile 3 boyutlu lego parçaları tasarlamayı öğreniyorlar. Devamı..
Başakşehir Living Lab Elektronik Eğitmeni Kemal Karaçuha tarafından düzenlenen, 12-17 yaş aralığındaki Başakşehirli öğrencilerin katıldığı yarıyıl kampında C programlamaya giriş, robotik ve elektronik devrelere giriş, Arduino programlamaya başlangıç eğitimleri ve bu yolla öğrenilmesi gereken temel konular hakkında bilgiler verildi. .Devamı..
Bugün farklı fikir üretmenin işlendiği eğitimde öncelikle beynin fikir üretme sisteminin nasıl çalıştığını bilimsel araştırma sonucu oluşan videolar ile izleyen katılımcılara daha sona fikir keşfetme, üretme ve geliştirme üzerine bilgiler verildi. Devamı..

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ŞUBAT ETKİNLİKLERİ

 
 • Fikrimiz nasıl değişime uğrar?
   
 • Pivot etme yöntemleri nelerdir?
   
 • Oluşturduğumuz prototip doğrulama nasıl yapılmalıdır?
 • Katılım ücretsizdir.
   
 • Otopark Mevcuttur.
   
 • Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.
 
Etkinliğe Kayıt Ol!


Etkinlik Konusu:
Bu eğitim programı ile Microsoft’un
kurumsal pazarda hakim olduğu ürünleri tanımak ve Güncel teknolojiyi kullanmaya teşvik etmek.

Etkinlik Tarihi: 24.02.2018 – Cumartesi

Etkinlik Saati: 10:00 – 16:00 Arası

 • 18 yaş üstü
   
 • En az lise mezuniyeti
   
 • Orta Seviye İngilizce Bilgisi
   
 • Bilgi Teknolojileri, Bulut bilişim vb. konularda geliştirmeye istekli kişiler.
 
 
Etkinliğe Kayıt Ol!
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter