BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Halk Günleri Devam Ediyor…
 
Başakşehir’de yaşayan vatandaşları teknolojik yeniliklerle buluşturarak tecrübe etmelerini hedefleyen Living Lab halk günleri devam ediyor. Devamı..
Bu Ayki İş Birliklerimiz
 
IBM ile Eğitim alanında, RADORE ile girişimcilerimize Startup Pack desteği alanında, HAVA KUVVETLERİ MÜZESİ ile işbirliği konusunda prensip antlaşması yapıldı. 
Bu Ay Merkezimizi Ziyarete Gelenler
 
Aziz Sancar Ortaokulu, Yenidoğu Okulları, Şehit Haki Aras Okulu ve Bağcılar Ortaokulu

Esenler Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi
 

 BAŞAKŞEHİR LIVING LAB GİRİŞİMCİ HABERLERİ 

İnşaat işçisi ilkokul mezunu baba ve ev hanımı annenin oğlu üniversiteli Metehan Emlik, kendi geliştirdiği eğitim drone’u ile Yeni Zelanda’dan 10 bin, Türkiye’den 5 bin drone siparişi aldı. Devamı..
Dünya’nın önde gelen Mobil, Sanal Pos ve Pazaryeri ödeme hizmetleri veren, Türkiye’de ki BDDK tarafından yetkilendirilmiş E-Para Kuruluşlarından olan WireCard, geliştiricilere yönelik API’lerini tanımlayan,kullanımlarını gösteren, çeşitli dillerde bu kullanımları tarifleyen WireCard API Dökümantasyonu, Codevist Bilişim Teknolojileri tarafından tasarlanarak ve geliştirilerek devreye alındı. Devamı..
Aramamotoru.com daha önce İstanbul başta olmak üzere Anadaolu’nun çeşitli yerlerinde SEO Eğitimleri verdiğini sizlerle paylaşmıştık. 8. SEO Eğitimi için Bursa’daydılar. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM)’nde gerçekleştirilen 8. SEO Eğitimi, eğitim boyunca katılımcı herkesin oldukça aktif dahil olduğu ve yüksek iletişim seviyesinde geçen bir eğitim olarak ardında güzel anılar bırakarak sona erdi. Devamı..
Sağlık teknolojileri alanında çeşitli donanım ve hizmetler üretmek için yola çıkan Healerbit girişiminin ilk ürünü olan Stepbit, Arıkovanı Kitlesel Fonlama kampanyasına başladı. Özellikle yapay zeka ve görüntü işleme teknolojilerine odaklanan Healerbit, sağlık teknolojileri alanında yenilikler yaratmaya çalışıyor. Devamı..
 • Panaromik kameralar yerleştirilen bir aracın çektiği görüntüler sayesinde gördüğü objeleri belirli bir algoritmadan geçirerek jeografik konumuna göre harita üzerinde konumlandıran yazılım olan Bulut Tabanlı Akıllı Veri Sayısallaştırma projesi ekibine,  
   
 • Son tüketim tarihine yaklaşmış veya indirimde olan gıda ürünlerini internet üzerinden uygun fiyata müşterilere ulaştırılmasını sağlayan; sosyal ve ticari bir girişim olan E- Gıda projesi ekibine,
   
 • Kişilerin özel okullarla ilgili olarak seçim yapmasına destek olmak amacı ile kurulmuş, karşılaştırma ve detaylı tarama-inceleme imkanı sağlayan  dijital platform olan Yeni Bir Kolej proje ekibine,
   
 • Bulut Tabanlı Veri Sayısallaştırma projesini ile Vebze Yazılım’a,
   
 • Enerji tasarrufunu amaçlayan aydınlatma alanındaki  basit ve teknolojik ürünleriyle akıllı ev çözümleri sunan Kisafa ekibine aramıza hoş geldiniz diyoruz…
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ŞUBAT ETKİNLİKLERİ

Başakşehir Living Lab’da “Teknoloji Talk Show”

Microsoft’un kurumsal pazarda hakim olduğu ürünleri tanımak ve güncel teknolojiyi kullanmaya teşvik etmek amacıyla başlayan Teknolojik Talk Show programı Başakşehir Living Lab’de gerçekleşti .Devamı..
“Girişimci İdeal Takımı Nasıl Kurmalı?” Eğitimini Gerçekleştirdik
 
Eğitimde ideal ekibi nasıl bulup, seçip, yönetebiliriz ve ekibin girişimdeki önemi işlendi. Ekip ile birlikte aslında mentordan, yatırımcıya, kamudan, müşteriye kadar farklı farklı bir çok kişi ve grupla iletişim halindeyiz. Bu yüzden bir girişimde olması gereken minimum kadro ve özellikleri çok önemli. Devamı..
İleri Seviye Mobil Oyun Programlama Eğitimi Başladı
 
Gamelab Istanbul tarafından verilen eğitimde, katılımcılara bir mobil oyunun başlangıçtan yayına kadar tüm aşamaları öğretilmektedir. Uygulamalı eğitimlerimiz, kodların tamamı öğrenciler tarafından yazıldığı için, katılan öğrencileri programcılıkta üst seviyeye taşımaktadır. Devamı..
‘’Başakşehir Living Lab’te İstanbul Design Factory tarafıdan 24 Şubat 2018 tarihinde 16 yaş üzeri tüm katılımcılara açık ‘After Effects İle Sevdiğin Film Afişini Hareketlendir’ etkinliği gerçekleştirildi. Devamı..
‘Girişimci eğitimimizde bu hafta, fikir üretimi ve doğrulama sonrası girişimcilerin karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarda neler yapmaları gerektiği, fikri öldürmeden önce nasıl değişimler yapmaları gerektiğini konuştuk.Devamı..
Başakşehir Living Lab Elektronik Eğitmeni Kemal Karaçuha tarafından düzenlenen, 12-17 yaş aralığındaki Başakşehirli öğrencilerin katıldığı yarıyıl kampında C programlamaya giriş, robotik ve elektronik devrelere giriş, Arduino programlamaya başlangıç eğitimleri ve bu yolla öğrenilmesi gereken temel konular hakkında bilgiler verildi. .Devamı..

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB MART ETKİNLİKLERİ

Hackhathon Öncesi Eğitim Serisi

 • IOT Platformuna Giriş ve Chatbot Uygulaması Geliştirme – 07 Mart Çarşamba – 10.00-15.00
 • Cloud Ortamında Veri Anlamlandırma ve Geleceğe Dair Anlam Çıkarma – 15 Mart Perşembe – 10.00-15.00
 • Node-RED Aracılığıyla Kod Yazmadan Uygulama Geliştirme ve API Paylaşma – 19 Mart Pazartesi – 10.15.00

* Minimum iki eğitim katılımı zorunludur.

*16 yaş üzeri Geliştiriciler(Developer) ve yazılımla ilgilenen katılımcılar başvuru yapabilir.

*Katılıma dizüstü bilgisayarınızı da yanınızda getirmeyi unutmayın.

*Eğitim sonunda sertifika verilecektir.

 
Hemen Etkinliğe Kayıt Ol!
 
 
 
 
 • Hedef müşteri adaylarımızı nasıl ölçeklenebilir hale getirebiliriz?
 • Nasıl segmente etmeliyiz?
   
 • Rekabet üstünlüğü sağlamak için neler yapmalıyız?
   
 • *Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.
   
 • *Ücretsiz öğle yemeği ikramımızdır.
   
 • *Otopark mevcuttur.
 
 
Hemen Etkinliğe Kayıt Ol!
 
 
 
 • İş modeli nasıl oluşturulur?
   
 • Bu adımlar nelerdir?
   
 • İş modelinde nelere dikkat etmeliyiz?
   
 • *Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.
   
 • *Ücretsiz öğle yemeği ikramımızdır.
   
 • *Otopark mevcuttur.
 
 
Hemen Etkinliğe Kayıt Ol!
 
Hayatı kolaylatştıran çözümlerimizi,

son teknolojilerle donatılan

merkezimizi tanımaya ne dersiniz?
 
Hemen Kayıt Ol!
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter