BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Avrupa Birliği Urban Nature Labs (UNaLab) projesinin liderleri ile Başakşehir Living Lab’de bir araya geldi. Çevre ve iklim iyileştirme konularında yapılan çalışmalara değinen Başkan Kartoğlu, Başakşehir Belediyesi’nin bu alandaki 2050 hedeflerini de anlattı. Devamı..
Başakşehir Living-Lab Yönetimi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından kurulması planlanan Sosyal İnovasyon Merkezinin konseptini ve ihtiyaçlarını belirlemek üzere davet edilen çalıştayda 25-26 Nisan tarihlerinde hem tecrübelerini aktararak hemde çalıştay moderatörlüğü yaparak katkıda bulunmuştur. İnovasyon Merkezinin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir. Çalıştaya Tepebaşı Belediyesi kardeş şehri olan Berlin Treptow-Köpenick belediyesi uzmanlarıda yer almıştır.

Bu Ay Merkezimizi Ziyarete Gelenler

Halkalı Bilim Koleji, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlğü ve Atef Şirketi Başakşehir Living Lab'ı gezerek teknoloji alanında bilgiler aldılar.
Prof. Dr. Kural, gençlere ve girişimcilere böyle teknolojik bir imkânın sunulmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Geliştirilmiş olan Akıllı Çöp Toplama Sisteminin örnek alınması lazım” dedi. Devamı..
Başakşehir’de yaşayan vatandaşları teknolojik yeniliklerle buluşturarak tecrübe etmelerini hedefleyen Başakşehir Living Lab Halk Günleri devam ediyor.
Bu Ayki İş Birliklerimiz
 
Başakşehir Living-Lab ile Workinlot,  iyziCo, BKM ve Sabahattin Zaim Üniversitesi  işbirliği görüşmeleri neticesinde karşılıklı girişimci destekleri konusunda prensip antlaşmalar yapıldı
Katıldığımız Nisan Ayı Üniversiteler, Etkinlikleri ve Fuarlar
 • 17-18 Nisan 2018  İstanbul Üniversitesi  İşletme Fakültesi İşletme Kulübü Kariyer Şenlikleri’18
 • 19 Nisan 2018 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni
 • 20 Nisan 2018 Yıldız Teknik Üniversitesi Stars Up
 • 20 Nisan 2018 Sporun T'si
 • 24 Nisan 2018 Yıldız Teknik Üniversitesi  Yıldızlı Projeler
 • 25-26 Nisan 2018 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG
 • 27-28 Nisan 2018 Genç Türkiye Zirvesi ( GTZ )

GİRİŞİMCİLERİMİZDEN HABERLER

Girişimci ekiplerimizden Notework , test aşamasını tamamlayarak AppStore ve Google Play’ de yayına başladı. Nedir? NoteWork tanıştığınız kişileri unutturmayacak ve bağlantılarınızı aktif tutmanızı sağlayacak bir network asistanıdır. Devamı..
Evlerde kullanılan anahtar ve prizlere alternatif olarak akıllı anahtar ve prizler üreten KİSAFA şirketinin ürünleri ile enerji tasarrufu yönetimi yapmak mümkün olabiliyor. KİSAFA’nın akıllı anahtarları akıllı telefonlardan da yönetilebiliyor.
Girişimcilerimizden Globax Ekibinin TeknoBaret Ürünü Saha Uygulamalarına Başladı
Milli ve Yerli Teknoloji Çözümü Dijitalleşme Örneği Dünya ve Türkiye’de İlk ve Tek! Tekno Akıllı Baret Saha Uygulaması Görüntüleri
Liseli girişimcinin geliştirdiği oyun severlerin zevkle oynayacağı %100 Türk yapımı online deniz savaşı oyunu ile okyanusların korkulu rüyası olmaya hazır olun! Devamı..
17 Nisan 2018 Salı günü Samsun Teknopark Konferans Salonunda gerçekleşen Lets'Up programı finalinde girişimlerimizden Üniversite Sözlük projesi 1 haftalık Silikon Vadisi seyahati kazandı. 
Türkiye’de arama motoru pazarlaması ile ilgili farkındalık sağlamak istediğimiz ve sektörün gelişimine katkıda bulunacak veri akışı oluşturmayı hedeflediğimiz Aramamotoru.com etkinliği 5 Mayıs 2018’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Devamı..

TEKNOLOJİ ALANINDA YENİ GELİŞMELER

Drone Taxi

Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!

NİSAN AYINDA NELER YAPTIK

Girişimci Ekiplerimiz Bir Araya Geldi

Başakşehir Living Lab, tüm girişimci ekiplerini düzenlenen bir etkinlikte bir araya getirdi. Programda ekipler çalışmalarını ve projelerini sunumlarla anlattı.

Başakşehir Living Lab'da düzenlenen program Başakşehir Living Lab ekibinin tanıtımı ile başladı. Programda, Başakşehir Living Lab Merkezi’nde çalışmalar yürüten girişimci ekipler kendilerini ve projelerini diğer ekiplere tek tek tanıttı. Sıcak bir ortamda geçen etkinlikte girişimci ekipler yönetimden beklentilerini aktardı, girişimleri ile ilgili diğer ekiplerle bağlantılar kurma fırsatı buldu.

Başakşehir LivingLab’de Bilgisayar tarihi, Gömülü sistemler ve programlamaya giriş eğitimi verildi. 21-22 nisan ve 28-29 nisan tarihlerinde 18 saatlik yoğun bir eğitim programı oluşturuldu. Kemal Karaçuha tarafından verilen bu eğitimde; geçmişten günümüze kadar bilgisayarın evrimi, değişimi ve gelişimi hakkında bilgiler verildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ”Yatırımcı Sunumu Hazırlama ve Finansal Kaynaklara Erişim” konusu işlendi Devamı..
Codevist tarafından verilen eğitimde, katılımcılara bir web sitesinin anatomisi, çalışma mantığı ve HTML işaretleme dilinin tanımıyla birlikte html etiketlerinin neler olduğu katılımcılara aktarıldı. Uygulamalı eğitim ile katılımcılar tüm örnekleri kendi kişisel bilgisayarlarında deneyerek, bu konuda yetkinliğini arttırmaktadır. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ”Ürün Konumlandırma ve Fiyatlama Stratejileri” konusu işlendi. Devamı..

MAYIS ETKİNLİKLERİMİZ

Bu eğitim ile birlikte temel düzeyden başlayarak web teknolojileri hakkında katılımcıların bilgi sahibi  olması ve katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda kendi web sayfalarını yapmasını sağlamaktır.

Katılımcı Niteliği:

 • 15-17 yaş arası lise düzeyinde tüm öğrencilere açıktır.
 • Orta seviye ingilizce bilgisi
 • Temel düzeyde programalama bilgisi
 • Kontenjan sınırlıdır.

Etkinlik Tarihi: 13-20-27 Mayıs 2018 Pazar Günleri

Düzenlenme Saati: 09:00 – 17:00

 
Hemen Etkinliğe Kayıt Ol!

Etkinlik Konusu:

İdeal iş planı nasıl hazırlanmalı?

Devlet teşviği veren kurumlar, yatırımcılar, kuluçkalar nelere bakıyorlar?

İşimizin geleceğini nasıl hazırlayacağız?

Katılımcı Niteliği: 16 yaş üstü tüm katılımcılara açıktır.

Etkinlik Tarihi:  14.05.2018 Pazartesi

Etkinlik Saati:  10.00 – 16.00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

* Kontenjan sınırlıdır.

*Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.

*Ücretsiz öğle yemeği ikramımızdır.

*Otopark mevcuttur.

 
 
Hemen Etkinliğe Kayıt Ol!
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter