BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab ile UNALAB’ın (Urban Nature Labs) birlikte düzenledikleri “Vizyon, Gündem ve Hazırlıkları” çalıştayında Başakşehir’in teknoloji ve çevreyle ilgili 2030 ve 2050 vizyonu görüşüldü. Devamı..
Sofya Akıllı Şehircilik Konferansı
 
Sofya Teknoloji Parkı’nda Türkiyeden Başakşehir Living Lab ve İSBAK’ında bulunduğu AB Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu’nun desteklediği “Bilgi ve Akıllı Şehirler” ,“Akıllı Şehirler ve Topluluklar”, “Bütünleşmiş Planlama ve Politika Yönetmeliği” konularında konferans gerçekleşti. Devamı..
Bu Ayki İş Birliklerimiz
 
 • İETT Garaj LAB projesi şu an oluşma aşamasında olduğu için Başakşehir Living Lab'le ilgili bilgiler aktarıldı. İş birliği fırsatları için "Ulaşımda İnovasyon" başlığı altında eğitim ve hackhatonlar düzenlenebileceği görüşüldü. App'i ortaklıklarına açık olduklarını paylaştılar. Kuluçka ve tasarım desteklerimizden faydanalabilecekleri aktarıldı.
   
 • Girişimcihareketi.com ile Başakşehir Living Lab iş birliği toplantısı düzenledi. Her ay 1 kez  düzenlemeyi planladıkları ve alanında tecrübeli kişilerin bilgi paylaşımında bulunacağı seminerler ile ilgili seminer salonu desteği talebi görüşüldü.
   
 •  Kahramanmaraş Belediyesi, Kahramanmaraş'ta kuracakları teknoloji & inovasyon merkezi ve dijitalleşme merkezi için Başakşehir Living Lab ile bilgi alışverişinde bulunuldu.
   
 • Tüsiad ve Başakşehir Living Lab olası işbirliği fırsatları için görüştü. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışmasıyla ilgili tekrar toplantı yapılacak.
   
 • Yıldız Teknik Üniversitesi ile Başakşehir Living Lab  07 Kasım 2018'da düzenlenen Yıldız Teknik Üniversitesi Biyobilim 4.0 Etkinliği’nde stant sponsorluğu için VR Sanal Gözlük deneyimi  ve Mobil Sağlık istasyonu servisi sağladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Başakşehir Living Lab’e sosyal medya desteği, dergilerinde basın bülteni yayınlanma desteği ve teşekkür plaketi verdi.

GİRİŞİMCİLERİMİZDEN HABERLER

Gezinti TV, 23-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 40. Modef mobilya fuarı için aşağıdaki linkteki çekimi gerçekleştirdi ve kasım ayı içerisinde projeyi teslim etti.
Başakşehir Living Lab girişimcimiz Abdullah Alp Aslan Bey, Brisa “Yolculuğun Öncülüleri” İnovasyon Yarışmasında GLOITS RTLS; IOT, Endüstri 4.0 Projeleri ile 2. Oldu ve Büyük Finale Çıkmaya Hak Kazandı.
Startup’ların kendilerine daha uygun yetenekler bulması için harekete geçen ‘StartupHR’, startup’larda çalışmak isteyenlerle, yetenekli çalışan arayan startup’ları bir araya getiren dijital ve sosyal bir platform.
Yeni kapsamlı arama motoru Fatingo, yaklaşık 1 yıl süren bir geliştirme aşamasından ardından ilk defa 19 Ekim 2018 tarihinde Başakşehir Living Lab 7. Girişim Gününde tanıtılmıştı. Bir çok kişi tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan Fatingo, diğer dünya devi ve yerli yapım arama motorlarından farklı olarak bir arama sorgusunun gerçekten ne olduğunu anlayıp internet üzerinde birden fazla kaynaklarda aynı anda arayarak kullanıcılarına sunuyor.
BigBang 2017 Yarı finalisti BTM Sahne 2018 girişimi olan ItsMee Şimdi de Tübitak 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik yarışmasında önce Marmara Bölge Birincisi ardından Türkiye 2.si oldu
Görme engellilere “Redsec” koruması Başakşehirli iki genç girişimci, geliştirdikleri “Redsec” projesiyle hem görünmez kazaların önüne geçmeyi hem de görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.
“Ben Durakta Bekliyorum” uygulaması aktif olarak kullanılan uygulamalara ek olarak veya tek basına çalışabilen akıllı cihazlarda kullanıcıların tarafında gerekli bilgilerini sisteme girmesi ile kullanılabilir. Kullanıcı binmek istediği durakta beklediği otobüs hattının numarasını seçerek otobüs şoförüne bildirim yollar.
 • Kapsamlı Arama Motoru geliştiren  Fatingo, insanların durakta bekledikleri otobüsün kendilerini es geçmeden gitmesini engelledikleri uygulama Ben Durakta Bekliyorum ve  perakende satış yapan yerlere yazılım geliştiren Parsnova Yazılım ekibine hoş geldiniz diyoruz.

TEKNOLOJİ ALANINDA YENİ GELİŞMELER

Dünyanın ilk yapay zeka spikeri

Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!

Bu Ay Merkezimizi Ziyarete Gelenler

 • 20 Kasım’da Avcılar Mektebim Okulu, 26 Kasım’da Mektebim Beylikdüzü Anadolu Lisesi, 30 Kasım’da Bağcılar Karacaoğlan İlkokulu merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 20 Kasım’da Kahramanmaraş Belediyesi merkezimizi ziyarete geldi.
   
 • 06 Kasım’da İETT Genel müdürlüğünden İnovasyon koordinatörü Neslihan İncirci merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 26 Kasım’da Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve ekibi merkezimizi ziyarete geldi.

Katıldığımız Kasım Ayı Etkinlikleri

 •  07 Kasım’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde  Biyobilim 4.0 etkinliğinde, VR gözlük deneyimi ve mobil sağlık istasyonu deneyimi hizmetini sunduk.
 •  
 • 10 Kasım’da (Başakşehir) Bahçetepe İstanbul sitesinde halk günü düzenledik. 100’ün üzerinde katılımcıya Vr gözlük ve mobil sağlık istasyonu deneyimi sunduk.
 •  
 • 24 Kasım’da (Başakşehir) Nida Park sitesinde halk günü düzenledik.

KASIMDA AYINDA NELER YAPTIK

Başakşehir Living Lab’de Karakalem Çalışması
 
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından karakalem çizime ilgi duyan 15 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Çiğdem Şentürk tarafından ‘Karakalem Çizim Atölyesi’ çalışması gerçekleştirilmiştir. Devamı..
Konumlandırma ve Fiyatlama Stratejileri eğitiminde girişimcileri pazarlama planlarından önce hedef kitlelerini netleştirmeleri ve oluşturmak istedikleri algıyı iyi tarif etmeleri gerektiğini anlattık. Burada insanların neye para ödediğini markaların nasıl algılar oluşturduğunu izah ettik. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından tasarıma ilgi duyan 10-14 yaş arası tüm katılımcılara açık, ‘Yaratıcı Kitaplık Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirildi.Devamı..
Konumlandırma ve Fiyatlama Stratejileri eğitiminde girişimcileri pazarlama planlarından önce hedef kitlelerini netleştirmeleri ve oluşturmak istedikleri algıyı iyi tarif etmeleri gerektiğini anlattık. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından mobilya tasarımına ilgi duyan 16 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Çiğdem Şentürk tarafından ‘Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirilmiştir.Devamı..

ARALIK ETKİNLİKLERİMİZ

Eğitimde katılımcılara Microsoft cloud ürünlerini bahsediyor ve nasıl kullanacağını, cloud teknolojileri nelerdir onlardan bahsedeceğiz. Yeni kurulmuş şirketlerin ihtiyacı olan backup çözümleri yanı sıra merkezi yönetim sistemlerini ele alacağız.

 • Safa Sarıca: Şirketlerde Yedekleme Çözümleri
 • Mehmet Parlakyiğit : Office 365 ile Hayatımız Daha Kolay
 • Mücahid Akçay: Microsoft Azure Nedir ve Servisleri
 • Serkan Taş: Şirketlerde Merkezi Kimlik Yönetimi
 • Caner Aktaş: E-ticarette kullanılan Web Teknolojileri

Etkinlik Yeri : Başakşehir Living Lab

Kayıt için Tıklayınız

Etkinlik Tarihi ve Saati: 

 • 15 Aralık 2018 , Cumartesi – Saat: 10:00-16:00
 • 16 Aralık 2018 , Pazar  – Saat: 10:00-15:00
 • 22 Aralık 2018 , Cumartesi  – Saat: 10:00-17:00
 • 23 Aralık 2018 , Pazar  – Saat: 10:00-17:00

Etkinlik Başlıkları:

 • E-Ticaret Operasyonu ve İç Yönetimleri
 • E-Ticarette Pazarlama Stratejileri
 • E-Ticarette Kampanya Yönetimi
 • E-Ticarette Ödeme Sistemleri
 • E-Ticaret ve Lojistik Süreçler
 • E-Ticaret Kurumsallığı
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • OMNI – Channel ve Dış E-Ticaret

Kayıt için Tıklayınız

Etkinlik Konusu:

Kurumumuzun kimliği nasıl oluşturulacak?

Adımları nelerdir?

Markalaşma yolunda hangi unsurları dikkate almalıyız?

Nasıl plan yapacağız?

Katılımcı Niteliği: 16 yaş üstü tüm katılımcılara açıktır.

Etkinlik Tarihi:  11 Aralık 2018 Salı

Etkinlik Saati:  10.00 – 16.00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

* Kontenjan sınırlıdır.

*Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Kayıt için Tıklayınız

Etkinlik Konusu:

İdeal iş planı nasıl hazırlanmalı?

Devlet teşviki veren kurumlar, yatırımcılar, kuluçkalar nelere bakıyorlar?

İşimizin geleceğini nasıl hazırlayacağız?

Katılımcı Niteliği: 16 yaş üstü tüm katılımcılara açıktır.

Etkinlik Tarihi:  18 Aralık 2018 Salı

Etkinlik Saati:  10.00 – 16.00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

* Kontenjan sınırlıdır.

*Eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Kayıt için Tıklayınız

TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter