BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve Sponsorlarımızın desteği ile gerçekleşen “İnovasyon Yarışması Ödül ve Sergi Töreni” bu yıl 5’incisi düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda ödüller törenle sahiplerini buldu. 4 farklı kategoride 12 projenin ödül aldığı törene, Başakşehir Living Lab’de bulunan robot Rıfkı’nın sahne performansı damga vurdu.Devamı..
Robot Rıfkı'nın Dans Gösterisi
Bu Ayki İş Birliklerimiz
 
 • FORD Otosan : Ford Otosan uzman araç tasarımcıları ile Mart 2019'de düzenlenmesi planlanan 'Otomotiv Tasarım Süreci' konulu workshop çalışması hakkında görüşme yapıldı.Tasarım ve çizim yeteneği olan kişilerin başvuruları arasından portfolyo değerlendirilmesi yapılarak 15 kişi kontenjan seçimi ile öğrencilerin projelerini tasarlayıp, geliştirip jüriye sunum yapabilecekleri 3 ayaktan oluşacak olan bir proje tasarım süreci tasarlandı.
   
 • Eyedius: Eyedius'un Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması Sergi Alanı'nda yer alması konusuda anlaşıldı.Eyedius'un Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi'ndeki Kullanıcı Deneyim Merkezi'nde bir ürün deneyim alanı oluşturulması kararlaştırıldı.
Türkiye’nin popüler teknoloji sitelerinden biri olan indir.com yurtdışına açılıyor. 2011 yılında Windows programları ile sektöre giriş yapan site daha sonra ihtiyacın artmasıyla birlikte Mac, iOS ve Android içeriklerine de yer vermeye başladı. Devamı..
Drum motor içerisinde taşıma faaliyeti olan tüm sektörlerde kullanılan kapalı devre motor sistemidir. Hızını ayarlayan dişli gurubu motor sistemin içerisinde kapalı devre ve yağ içinde çalıştığından dış ortamlardan hiç etkilenmez. Bu bakımdan diğer güç tahrik sistemlerine göre son derece verimli ve işletme maliyetleri çok azdır. Devamı..
Başakşehir Living Lab girişimlerinden olan Ancha Uzay Teknolojileri ekibi Dünya'nın en iyi elektrik motoru üreticilerinden olan Maxon Motor'un Genç Mühenidisler programına katılmaya hak kazandı!"
Armada Yerli Online Deniz Savaş oyunununda oyuncu sayısının 40.000 i aştığını ve global pazarda ilgi çekiyor.
 • 31 Ocak - 2 Şubat arası Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul' da Armada Battle Games oyun severler ile buluşacak.
 • 3 boyutlu yerli yazıcı üretimi  Dreamera, ekibine hoş geldiniz diyoruz.

Sadece ÇİN'den Alabileceğiniz 10 Kullanışlı Ürün

Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 • Toki Osmangazi İlkokulu ziyareti 24 ve 26 Aralıkta,
 • Emin Saraç Ortaokulu ziyareti 15 Ocakta,
 • 07 Aralıkta Dipl. Ecc. Aleksandar Andonov,
 • 28 Aralık Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri,
 • 24 Aralıkta Pars Robotics Team merkezimiz hakkında bilgiler alarak Başakşehir Living Lab’i ziyarette bulundu.
Başakşehir Living Lab’de Hem Tasarladılar Hem Ürettiler
 
Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde İstanbul Design Factory tarafından mimarlık ve tasarım öğrencilerine yönelik dijital tasarım araçlarıyla özelleşmiş bağlantı detayları üretmek amaçlı ‘Digital Tasarım’ atölyesi düzenlendi.Devamı..
Eğitimde markalaşma, marka pazarlaması, marka yönetimi, marka koruması gibi konulara değindik. Marka nasıl yaratılır dan ziyade öncelikle konumlandırmayı biraz daha derinleştirdik. Sektörden bir çok örnek ile markalaşma adımlarını izah ettik. Devamı..
Başakşehir Belediyesi Living Lab’da minik parmaklarla kodlama eğitimi verildi. 10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program eğitimci Nurgül Kuruca tarafından veriliyor. Kuruca, eğitimle ilgili şu bilgileri paylaştı, “Öğrencilerimize programlamanın mantığını öğretiyoruz, daha sonrasında ise katılımcılar hayal güçlerini kullanarak oyun kurmayı, kendi programlarını yazmayı öğreniyor. Devamı..
Microsoft’un kurumsal pazarda hakim olduğu ürünleri tanımak ve güncel teknolojiyi kullanmaya teşvik etmek amacıyla Unify Türkiye ekibi ile Teknoloji Günü etkinliği gerçekleştirildi.Devamı..
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri ile birlikte, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Çiğdem Şentürk tarafından ‘Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirilmiştir.Devamı..
Eğitimde 9 bölümde işlediğimiz girişimciliğin yol haritası konularının finali niteliğinde bir eğitim gerçekleşti. Girişimciler edindikleri tüm bilgileri bir iş planına nasıl çevireceklerini öğrendiler.Devamı..

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından tasarıma ilgi duyan 12-15 yaş arası tüm çocuklara açık, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Çiğdem Şentürk ve Grafik Tasarımcı Eda Elmacı tarafından ‘Animasyon Atölyesi’ gerçekleştirilecektir.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Katılımcı Niteliği : 12-15 Yaş Arası

Etkinlik Tarihi : 22.01.2019 Salı / 23.01.2019 Çarşamba

Etkinlik Saati : 10.00 – 16.00

*Kontenjan Sınırlıdır.

Etkinlik Yeri : Başakşehir Living Lab

Kayıt için Tıklayınız

 
TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter