BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, Harezmî Eğitim Modeli’ni uygulayan ilçedeki ilk ve tek ilkokul olan Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu ile işbirliği yaparak öğrencilere ve öğretmenlere çalışma imkânı sunuyor. Devamı..
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen World Cities Congress Istanbul‘19 kapsamındaki 3. Akıllı Şehir Fikir ve Proje Yarışması için son katılım tarihi 20 Şubat 2019
 
 • Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu ve Başakşehir Living Lab  iş birliği ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Harezmi Eğitim Modeli Projesinin teknoloji ayağını birlikte yürütüyor.
   
 • Arçelik Garaj İstanbul Başakşehir Living Lab'teki girişimcilerden MVP’den Ticarileşmeye dönebilecek projelerle yakından ilgileniyorlar. AB projelerinde, Girişimcilik günü ve İnovasyon yarışması hakkında destek iş birlikleri görüşüldü.
   
 • Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi'ndeki girişimcilere Başakşehir Living Lab'te girişimci olabilme fırsatı geliştirme, karşılıklı eğitmen ve eğitim desteği verme, etkinliklerde birlikte etkileşimli ilerleme kararları alınmıştır.
   
 • YTÜ ve Marmara Üniversitesi ile birlikte yapılan 21-25 Ocak 2019 tarihlerinde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde "IEEEXtreme Türkiye Kampı 2019" etkinliğinde Başakşehir Living Lab, destek sponsoru olarak VR Sanal Gözlük hizmeti verdi. Bu iş birliği kapsamında Başakşehir Living Lab’e sosyal medya desteği, tema bağışı takdimi ve yazılı mecralarda bültenimiz duyurulması desteği sağlanmıştır.
   
 • T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Zafer Kalkınma Ajansı Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi olarak Kütahya’dan gelen ekip yürüttükleri Horizon 2020 çerçeve programı LIVERUR projesi kapsamında, pilot bölgeleri olan Manisa’da “Kırsal Alanlarda Living Lab uygulamaları” üzerine çalışmaktalar. Türkiye’nin ilk LivingLab konsepti olan Başakşehir Living Lab’e, iyi örnek uygulamalarının incelenmesi ve fikir alışverişinde bulunulması amacıyla  ziyaret gerçekleştirildi.
Başakşehir Living Lab girişimcilerinden Berke Dabağ ve Mustafa Akcanca, üniversiteye hazırlanan iki genç tasarımcı. Türkiye’nin dört bir yanından uzay ve teknoloji alanına meraklı lise ve üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturdukları “Ancha Uzay Teknolojileri Ekibi’nde uzay teknolojileri geliştiriyorlar.Devamı..
Eyedius; hayatın her alanında güvenliği sağlamak için ileri düzey görüntü anlamlandırma ve yüz tanıma teknolojileri geliştiren, tamamen yerli bir yüksek teknoloji firmasıdır.

Günümüzde artan güvenlik ihtiyacına karşı Eyedius, kullanıcılarına akıllı çözümler sunar. Eyedius hem ortamdaki kameralara entegre olarak gerçek zamanlı insan, araç ve şüpheli nesne tespit ve takibi yapar hem de turnike/kapı geçişlerinde mobil cihazlarınızda yüz doğrulama yaparak, giriş – çıkış kontrolünü daha güvenli hale getirir.

Eyedius sağladığı tam koruma ile sizlere benzersiz bir güvenlik ve konfor deneyimi yaşatır.
Kutsal Kitaplara, mitolojilere ve destanlara dayanan Babil Dil Teoremi’nden ilham alınarak teşekkül ettirilen Babil Lingo; “Bilgi ihtişamdır; sahibini muhteşem kılar!” mottosuyla yazılımın üzerine “edebiyat” serpiştirmek suretiyle büyük veri ve bulut teknolojisinin kudretine ek olarak ‘oyunlaştırma’nın büyüsünden faydalanarak kişiye ve veriye dayalı; kendi hızında, kendi zamanında ve kendi mekânında kişiselleştirilmiş bir müfredat sunan yabancı dil öğrenim platformudur.
Linsmart projesi, Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) elektronik kimlik kartlarındaki ve pasaportlarındaki verileri okuyacak ve doğrulayacak bir cihazın tasarımı, imalatı ve ilgili yazılımların geliştirilmesini kapsamaktadır. Bankacılık, sağlık ve telekomünikasyon gibi birçok alanda kullanılacak bu cihazla, güvenli ve hızlı kimlik doğrulama yapılarak iş gücünden ve kırtasiye masraflarından tasarruf edilecektir.

Linsmart cihazı kimlik kartının yetkili kurum tarafından verildiğini ve kartın gerçekten vatandaşa ait olduğunu elektronik imza altyapısını kullanarak doğrular. Şifreli protokoller üzerinden kimlik kartı ile güvenli olarak haberleşerek, yonga içerisindeki veri alanlarını okur. Elektronik kart okuyucu cihazı kendi içindeki yazılımla kimlik doğrulama hizmeti vermektedir. Cihaz, kart sahibine ait fotoğrafı okuyarak hem kayıt birimindeki personelin hem de yüz tanıma sistemlerinin hizmet alan kişiyi doğrulamasını sağlamaktadır.
Atık Nakit geri dönüştürülebilir atıkları üreten ev ve işletmeler ile ve bu atıkları toplayan belediyenin lisanslı toplayıcıları arasında teşvik sistemiyle bağ kuracak olan mobil platformdur.

Ev veya işletmelerinizde ayrıştırılmış olarak geri dönüştürülebilir atıklarınızı biriktirildikten sonra mobil uygulamamız üzerinden Belediyenin Lisanslı atık toplayacısına ulaşarak randevu alabiliyorsunuz.

Randevu saatinde gelen toplayıcı atıkları tartarak aldıktan sonra profilinize atıkların kilosu nispetince atık puan tanımlanıyor.

Biriktirdiğiniz puanlar ile sistem üzerinde gıda malzemesi, temizlik seti veya site adına dikilicek fidan gibi teşvik hediyelerden yararlanma fırsatını sağlıyoruz. Aynı zamanda yine sistem üzerinde yardım kuruluşlarına bağış yapma imkanı sunuyoruz. Atık Nakit kurduğu sistem ile evsel atık geri dönüşümünü kolaylaştırmayı, bu sayede çevre kirliliğini önlemeyi hedeflemektedir.

 
Robotic.mobi, mobil cihaz ve web uygulama sahiplerinin gerçek cihazlarda uygulama testlerini herhangi bir kod yazmadan otomatik hale getirmelerini sağlar. Robotic.mobi bulut tabanlıdır ve geliştirme süreci ile bütünleşebilir. Tüm ortak test çerçeveleri robotic.mobi tarafindan desteklenmektedir.
Robotic.mobi, müşteri memnuniyetini artıracak ve yazılım hatalarının maliyetini azaltacaktır. Uygulamalar Robotic.mobi ile test edildiğinde kullanıcılar, uygulamalarının piyasadaki popüler cihazların% 97'sini çalıştırmasını sağlayacaktır.

Kullanıcılar piyasadaki 350'den fazla popüler cihaz üzerinde testleri otomatikleştirebilirler. Robotic.mobi'de üç test düzeyi vardır: Birincisi, kullanıcılar herhangi bir insan etkileşimine ihtiyaç duymadan uygulamaları test edebilir. İkincisi, kodları veya senaryoları yazmadan test uygulamaları, üçüncü olarak, Appium, selenyum, espresso, calabash ve robotium gibi ana açık kaynaklı çerçevelerde yazılı test kodlarını sadece bunları yükleyerek çalıştırın. Testler, cihazlar ve raporlar buluta kaydedilir.

Test sonuçları ayrıntılı olarak raporlanabilir (günlük kayıtlari, performans, kaynak kullanımı, video kaydi, ekran görüntüleri vs.). Robotic.mobi devops süreçleriyle bütünleşebilir. Proje yönetimi ortamlarını robotic.mobi'ye entegre edebilirsiniz. (Jira, TFS, Jenkins, Git vb.). Robotic.mobi, testlerin yeni uygulama özelliğinden sonra otomatik olarak çalışmaya devam etmesi anlamına gelen sürekli testi destekler.

 

Yaklaşan Teknoloji 2019, Hayatınızı Tamamen Değiştirecek

Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 
 • 04 Ocak İbrahim Özaydın Mesleki Teknik Lisesi,
 • 09 Ocak Çorlu Mektebim Okulları, merkezimiz hakkında bilgiler alarak Başakşehir Living Lab’i ziyarette bulundu.
Mimarlık Öğrencileri ile Birlikte Geleceğin Akıllı Mobilyalarını Tasarladık
 
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri ile birlikte, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Çiğdem Şentürk tarafından ‘Fonksiyonel Mobilya Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirilmiştir. Devamı..
Başakşehir Living Lab ‘da sömestr tatiline özel düzenlenen Lego Mindstorms Eğitiminde öğrenciler kendi robotlarını tasarladı.Devamı..
Başakşehir Living Lab’de ‘Stop Motion’ eğitimi alan çocuklar, oyun hamuru, kağıt, karton, oyuncak gibi nesnelerle karakter ve sahne tasarımı yaparak yeteneklerini keşfetti. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de, belediyelerin farklı birimlerinde çalışan 3 boyutlu programlara ilgili çalışanlara, mimari görselleştirme uzmanı ve eğitimci Erhan Şahinkoç tarafından ”SketchUp Mimari Görselleştirme ” eğitimi başlamıştır. Devamı..
Başakşehir Living Lab Proje Yöneticisi Ömer Onur tarafından, işletmelerin performanslarını ölçmesi, projelerini geliştirme esnasında gerekli finansal analizlerin yapılması ve çıkan sonuçların değerlendirmesi konusunda 30 katılımcıya uygulamalı “Finansal Analiz Eğitimi” verildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de 8 hafta boyunca devam edecek “A’dan Z’ye Girişimcilik” eğitimi geniş katılımla başladı. Başakşehir Living Lab’de girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Dr. Öğretim Üyesi Üzeyir Pala tarafından verilen seminerde; ‘Girişimci ve Girişimcilik Kavramı’, ‘Girişimcilik Süreçleri ve İşletmeleri’, ‘İnovasyon ve Girişimcilikte İnovasyonun Önemi’, ‘Girişimcilik ve Girişimcilik Örnekleri’ konuları masaya yatırıldı. Devamı..

İnteraktif ve kinetik giyilebilir ürün tasarımı

Bu etkinlik ile, katılımcıların; giyilebilir teknolojiler hakkında bilgi sahibi olması, kendi ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda giyilebilir ürünler üretebilmeleri, temel elektronik ve kodlama bilgilerini geliştirmeleri, algoritmik düşünebilmeleri ve neden-sonuç odaklı mekanizmalar geliştirebilmeleri hedeflenmektedir.

Etkinlik Tarihi: 23 Şubat 2019 Cumartesi/ 02 Mart 2019 Cumartesi/ 09 Mart 2019 Cumartesi
Etkinlik Saati: 10.00-16.00
Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab
Kontenjan sınırlıdır.


Kayıt için Tıklayınız

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ