BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü III. Robotik ve Kodlama Festivali
2-3 Mayıs Robotik ve Kodlama Festivalimizin paydaşı Başakşehir Living Lab’den “Robot Rıfkı” herkesi festivale çağırıyor.
Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı

Başakşehir Living Lab olarak 07 Mart’ta Başak Pazar’da halk ile buluştuk.
 • Rainmaker’ın; Tübitak, Arge destekleri, İhracatçı Birlikleri, Kalkınma Ajansları vb. kurumlar kapsamında partnerliklerini geliştirebilmek adına design thinking, user experience alanlarında eğitimci bulma ve sınıf desteği talepleri için hizmet verebileceğimiz özel proje alanlarında protokol imzalanacaktır.
   
 • İOSB Galvanoteknik Sanayi Sitesi başkanı Ali Karadağ ile H2020 UNALAB Çevre ve İklim İyileştirme projesi kapsamında Sanayi Sitelerindeki Atık Yönetimi konusunda işbirliği görüşmesi yapıldı ve bu konuda işbirliğinin devam edilmesine karar verildi.
   
 • İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile Mayıs 2019'da düzenlenmesi planlanan 'İBFK Futbolcuları için Karikatür Çizimi' workshop çalışması hakkında görüşme yapılmıştır. Bu görüşme sonucu; - Tasarım ve çizim yeteneği olan kişilerin, 'Mizahın ve Karikatürün Önemi', 'İBFK Futbolcularının Sevinç ve Coşku İfadelerinin Analizi', 'Futbolcuların Karikatürize Edilmesi' gibi konuların işleneceği bir uygulamalı tasarım atölyesi gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

   
TakıldımBuna adıyla çalışmalarına başlanan ve eğitim sektöründeki teknoloji ihtiyaçlarına, internet ortamında farklı çözümler getirmeyi hedefleyen TakıldımBuna projesi, sektöre sunulmadan önce MobiOkul ismiyle kendini yeniledi ve imajını ortaya koydu. Devamı..
Başakşehir Living Lab girişimlerinden olan Ancha Uzay Teknolojileri Ekibi, TR Robotistan'dan sponsorluk desteği almaya başladı.
Sabancı Holding – Brisa’nın düzenlemiş olduğu “Yolculuğun Öncüleri” İnovasyon ve Girişimcilik yarışmasında Globax technolgy 3. oldu.
Sosyal varlıklarız ve diğer insanlara ihtiyacımız var. Ancak, bir çoğumuz artan bir şekilde insanlarla konuşmaktan ziyade, aygıtlar kanalıyla iletişim kurmayı daha rahat buluyoruz. Devamı..

Giyilebilir Teknoloji - Yemek Saati

Giyilebilir Teknoloji - Akıllı Kask

Giyilebilir Teknoloji - Kinetik Kanatlar

Giyilebilir Teknoloji - Akıllı Kartvizit ve Bana Yaklaşma

Giyilebilir Teknoloji - Maker Suit

Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 • 6 Mart’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi Ziyareti merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 11 Mart’da İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Genel Müdürü ve ODTÜ Teknopark Genel Müdürü Başakşehir Living Lab’i ziyaret etti.
   
 • 13 Mart’ta Çınar Koleji ilkokul öğrencileri merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 20 Mart’ta Çınar Koleji ilkokul sınıfları merkezimizi ziyaret etti. Öğrenciler, Başakşehir Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu’nun konuşmasını dinlediler.
Giyilebilir Teknoloji Eğitimi Tamamlandı
 
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen “giyilebilir teknoloji” ürünlerine yönelik eğitimlere katılan kursiyerler, giyilebilir kartvizitten yemek saatine kadar pek çok yeni ürün tasarladı. Devamı..
Kobi ve Girişimcilere Eğitim Desteği
 
Başakşehir’de, KOBİ ve girişimcilere bir destek de Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nden geldi. KOBİ ve girişimciler için düzenlenen Mali Tablolar Eğitimi, yoğun ilgi gördü.Devamı..
Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı
 
Başakşehir Living Lab'de Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı kapsamındaki destekler ve koşullarla ilgili eğitim programına katılan katılımcılar detaylı bilgi sahibi oldular.
Sistem, Network ve Cloud Eğitimi 3

Etkinlik Konuları : 

 • Network Yapıları
 • İnternet Ağlarının Kurulması
 • IPV 4 Nedir?, IPV 6 Nedir?
 • Basit Ağların Oluşturulması

Katılımcı Niteliği: 18 yaş üstü tüm katılımcılara açık

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
Ford Otosan Tasarım Ekibi ile Otomotiv Tasarım Süreçleri Çalıştayı

Genç yetenekler Ford Otosan Design ekibinden uzman tasarımcılar ile otomotiv tasarım süreçleriyle tanışıyor.

 • Otomotiv Tasarım Süreci
 • Konsept Tasarım
 • Fütüristik Araç Tasarımı / Eskiz Süreci

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

Etkinlik Tarihi: 6 Nisan 2019 Cumartesi 

Etkinlik Saati: 09.30-18.30

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Kontenjan sınırlıdır.
 

Kayıt için Tıklayınız

 
Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 8

Etkinlik Konusu:  Girişimcilerin,  yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması.

Proje Son Gönderim Tarihi: 10 Mayıs 2019 Cuma

Etkinlik Tarihi: 22 Mayıs Çarşamba

Etkinlik Saati: 09:00 15:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi

 

Kayıt için Tıklayınız