BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Değerli Girişimciler, Bu yıl 8.si düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde girişimcilik ekosistemi bir araya geliyor. Girişimcilerin, yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Steam Cup Yarışması’nın Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinliğine ev sahipliği yaptı. 300’den fazla katılımcı ve 100’ün üzerinde takımın yer aldığı etkinlik, 12 farklı kategoride nefes kesen robot yarışlarına sahne oldu. Devamı..
Yenidoğu Maker Faire etkinliği kapsamında, İstanbul genelinde düzenlenen “Düşün-Tasarla-Üret” adlı bir yarışma da düzenlenecek. İstanbul’da öğrenim gören 6,7, 8, 9 ve 10. Sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada robotik alanından projeler kabul edilecek. Devamı..
9-11 Nisan tarihlerinde Ufuk2020 çalışmaları kapsamında Konsorsiyum üyeleri İklim ve Çevre İyileştirme konusunda 2030 ve 2050 Vizyonu çerçevesinde Başakşehir’in Yol haritası çalışmasına katıldı ve Başakşehir Belediyesinin ilgili birimleri, İSKİ Strateji Müdürlüğü, İOSB Yönetim Kurulu üyeleri ve Halkalı Kağıt Fabrikası Yönetimiyle iş birliği toplantıları gerçekleştirdi
Gururla açıklıyoruz ki Ancha Uzay Teknolojileri Ekibi olarak Mars Rover(İnsansız Gezegen Keşif Aracı) projemizin yanısıra Ancha Roket Ekibi olarak yüksek irtifa uzay roketi üzerine çalışmalara başladık!
Rota, ticari işletmelerin tüm iş süreçlerini takip edebileceği bir ticari yazılımdır. Kobi müşteri
grubunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olup, geliştirilmeye ve yeni özellikler eklenmeye devam
etmektedir. Rota Bulut Ticari Yazılım projesi, en güncel teknoloji olan bulut teknolojisini kullanarak tasarlanmıştır.

Amacımız; web altyapısını kullanarak, bilgisayarınıza bir program indirmeden, tabletlerden, akıllı
telefonlardan ve her yerden anlık erişim sağlamak, zaman kaybını önlemek ve özgürce ticari faaliyetleri yönetebilmektir.
Başakşehir Living Lab yeni bir başarıya daha imza atarak ENoLL (European Network of Living Labs – Avrupa Living Lab’ler Ağı) tarafından bu yıl 3. defa düzenlenen Living Lab Proje Ödülleri Yarışması’nda Avrupa’dan katılan 14 seçkin proje arasından Eyedius’un mobil çözümü Eyedius Pass ikincilik ödülüne layık görüldü.
Beforebusiness, firmaların ve kişilerin iş dünyasında uzun ve kısa süreli proje çalışmalarında, çözüm olabilecek farklı disiplin ve yönetim alanlarında deneyim sahibi profesyonelle buluşmasını sağlayan dünya genelinde bir organizasyondur.

Beforebusiness, siz ve milyonlarca diğer profesyonelin tanışmasını, fikir alışverişinde bulunmasını, fırsatları oluşturmasını, çalışmasını ve güvenilir ilişkiler ağı içinde kararlar almasını sağlayarak üyelerimiz için ekonomik fırsatları desteklemek üzere tasarlanmıştır.
İçerisinde taşıma faaliyeti olan tüm sektörlerde kullanılan kapalı devre motor sistemlerinin( tambur motor) Türkiyedeki tek üreticisi olan GESTO İkitellide Ürün geliştirme merkezi açtı. Hızı ayarlayan dişli gurubunun ve motorun çelik silindir içerisinde kapalı devre çalıştığından dış ortamlardan hiç etkilenmeyen tambur motorlar, diğer güç tahrik sistemlerine göre son derece verimli ve işletme maliyetleri çok aza düşürmekte.

Ayrıca Dünyada bu alanda özgün tasarıma sahip beş firmadan biri olan GESTO, Başakşehir Living Lab’in desteği ile 4000 ‘i aşan ürün seçeneğini müşterilerinin rahat seçebilmesi için bir konfigürasyon yazılımı da geliştirdi.
Başakehir Living Lab girişimcilerinden Parsnova Yazılım, tüm restoran tipi işletmelerde kullanılabilen bulut tabanlı restoran otomasyon uygulaması REDKIT’i hizmete sundu. Bu uygulama sayesinde restoranların gelir-gider takibi ve sipariş sistemine kadar pek çok detayını tablet ve cep kullanarak tuzaktan yönetmek mümkün olabiliyor.

Ayrıca masadaki müşterinin siparişi garson tarafından tablete girildiğinde ana bilgisayara ve mutfak ekranına düşen sipariş, hızlı ve kontrollü bir şekilde servis edilebiliyor. Bu kapsamda yapılan ilk ticari uygulama anlaşması Başakşehir’de bulunan “Malatya Lahmacun” işletmesi ile yapıldı ve bu işletme REDKIT’in ilk müşterisi oldu.

Aynı gün içinde yapılan kurulum sayesinde Malatya Lahmacun sisteme kayıt edilerek işletmesini REDKIT uygulaması üzerine taşıdı. Artık bu restoran, teknoloji sayesinde daha kolay ve etkili yönetilebilmekte dolayısı ile müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmektedir.
Advanced Battle Royale 3000 yılında gerçekleşen bir hayatta kalma oyunudur. Oyuna girdiğinizde ayni anda 40 oyuncu ile birlikte bir gezegende başladığınız, farklı karakterlere girebilme opsiyonu sunan ve her şeyden önce hayatlarımızın sıradanlığından uzaklaşıp bu platformda hayal dünyasında gerçek hayatı yaşayabileceğiniz bir serüven sunuyor.
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
Öğrenme (makine öğrenimi dahil), gelecekle ilgili öngörülerde bulunmak için geçmişi kullanıyor. Oldukça doğru tahminler yapmak için yeterli veriye ve analitik sistemlere sahibiz. Devamı..
 • 05 Nisan’da Final Okulu 4. Sınıf öğrencileri merkezimizi ziyaret etti.
 • 08 Nisan’da Turkcell İletişim Hizmetlerinden gelen ekip merkezimizi ziyaret etti.
 • 10 Nisan’da Üreten Liderler Derneği’nin İnovasyon sorumlusu Living Lab’ı ziyaret etti.
 • Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı olarak merkezimizi 11 Nisan’da ziyaret etti.
 • 10 -11-12-16-17 Nisan’da Final okullarından ilkokul sınıfları merkezimizi ziyaret etti.
 • 25 Nisan’da Toki Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi merkezimizi ziyaret etti.
Öğrenme (makine öğrenimi dahil), gelecekle ilgili öngörülerde bulunmak için geçmişi kullanıyor. Oldukça doğru tahminler yapmak için yeterli veriye ve analitik sistemlere sahibiz. Devamı..
Girişimcilerin projeleri ve hayata geçirmek istedikleri fikirleri için, en uygun şirket türünü belirlemelerini bu eğitimle sağlamaya çalıştık. Şirketin tanımı özellikleri gibi konulara değindik. Devamı..
Bireysel İş Yeri olanlara, Kurumlarda çalışanlara ve yeni girişimcilik yapmak isteyen 15 kişiye işlerinde başarılı olmaları için Strateji ve İş Modeli Geliştirme eğitimi verildi. Devamı..
Sistem, Network ve Cloud Eğitimi 4

Etkinlik Konuları : 

 • Şirketlerde network topology planlanması
 • Switch firmware upgrade ve switch resetlenmesi
 • Layer 2 ve Layer 3 switch konfigurasyon
 • Network de switch yedekliliği
 • Switchlerde access list oluşturmak

Katılımcı Niteliği: 18 yaş üstü tüm katılımcılara açık

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ