BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde 8’incisi düzenlenen Girişimcilik Günü’nde 17 proje yarıştı. Birinciliği “Yapay Zeka ile Yönetilen Akıllı Şehirler” adlı proje kazandı. Başakehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Living Lab’de geliştirilen Akıllı Çöp Toplama Sistemi ile ‘İdeal Kent’ ödülü aldıklarını belirterek, “Katma değeri yüksek ürünler geliştirmemiz ve yaygınlaştırmamız hem ülkemiz hem de Başakşehir için çok önemli” dedi. Devamı..
Başakşehir Belediyesi Ramazan eğlencelerinin ikinci günü Cemil Meriç Bilgievi öğrencilerinin konseriyle renklendi. Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi standında yer alan sanal gerçeklik gözlüğü ve uçak simülasyonuna ilgi büyüktü. Devamı..
9-11 Nisan tarihlerinde Ufuk2020 çalışmaları kapsamında Konsorsiyum üyeleri İklim ve Çevre İyileştirme konusunda 2030 ve 2050 Vizyonu çerçevesinde Başakşehir’in Yol haritası çalışmasına katıldı ve Başakşehir Belediyesinin ilgili birimleri, İSKİ Strateji Müdürlüğü, İOSB Yönetim Kurulu üyeleri ve Halkalı Kağıt Fabrikası Yönetimiyle iş birliği toplantıları gerçekleştirdi
Biz İnsanlar olarak Karşıdaki kişi ne demek istiyor diye düşünüp dururuz.Özellikle de gençler arasında bu sorun mobil uygulamaların çoğalmasıyla artmıştır buna çözüm olarak,Ney Dedi Uygulaması karşıdaki kişinin mesajlarını yapay zeka ve makine öğrenmesi ile anlamlandırıp eğlenceli bir şekilde yorumlayarak kişinin ne demiş olabileceğini tahmin eden bir mobil uygulama olarak sizlere hizmet vermektedir.
Gözlerini uzaya diken Başakşehirli iki öğrencinin kurduğu Ancha Uzay Teknolojileri Ekibi, hem roket ekibi hem de insansız hava aracı (İHA) takımları ile Teknofest yolunda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’nin dört bir yanından uzay ve teknoloji alanına meraklı lise ve üniversite öğrencisinin bir araya gelerek oluşturduğu Ancha (Anka) Uzay Teknolojileri Ekibi, Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi çatısı altında aktif çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Öncelikle 3D Secure nedir bunu bir hatırlayalım isterseniz. 3D Secure, Visa tarafından tasarlanan ve online kredi kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanı olan XML tabanlı bir protokoldür. Bu yöntem sayesinde, internet üzerinden yapılan alışveriş işlemlerinde dolandırıcılık daha aza indirilir ve sanal ortam güvenliği arttırılmış olur. Devamı..
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
Zihinlerimiz ve bedenlerimiz protezler ve implantlar (eklemeler) ile güçlendirilecek ve bize yanılmaz fonksiyonlar ve motorsallık sağlayacaktır. Teknoloji bizi ölümcül yaralanmalardan kurtarabilir, uzuvlarımızı ve organlarımızı değiştirebilir ya da mevcut görüş, işitme ve manipülasyonun yeteneklerimizin çok ötesinde algılayıcı yetenekler verebilir. Devamı..
“Google Home Hub VS New Amazon Echo Show!”
Akıllı cihaz teknolojilerinde trend olan “Google Home Hub VS New Amazon Echo Show!”  incelemesi.
 • 02 Mayıs’ta Seyus Bahçelievler Meslek Lisesi ve 03 Mayısta Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu merkezimizi ziyaret etti.
   
 • Yine 02 Mayıs 2019 tarihinde merkezimizi KTO Karatay Üniversitesi adına Rektör Danışman Dr. Necati Vardar ve Teknoloji Transfer Ofis Yöneticisi Vehbi Meşin Bey ziyaret ettiler.
   
 •  20 Mayıs’ta Manisa Yunus Emre Belediyesi, kurumunuz ve çalışmalarınız hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere merkezimizi ziyeret etti.
Başakşehir Living Lab ve İstanbul Design Factory işbirliği ile düzenlenen ‘İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Futbolcuları için Karikatür Çiziyoruz’ etkinliğinde katılımcılar, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü futbolcularının karikatürlerini çizerek sanatla futbolu buluşturdular. Devamı..
Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde, girişimcilere yönelik “Seo, dijital pazarlama ve reklam” eğitimi geniş katılımla başladı. Başakşehir Belediyesi Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimciler tarafından verilen seminerlerde; ‘Seo Kavramı’, ‘Dijital Pazarlama ve Reklam’, ‘Yazılım’ ve ‘İçerik Stratejileri’ konuları masaya yatırılıyor. Devamı..
17 Mayıs Perşembe günü Drone Eğitmeni Sabri Cici tarafından düzenlenen Drone Uçuş Eğitimize katılan gençler genel drone bileşenleri ve mekanik yapı bilgisini alarak hazırlanan simülasyonlar ile test uçuşlarını ve sonrasında mini dronelar ile gerçek uçuşlarını tamamladılar ve eğitim sonunda sertifikalarını aldılar. Devamı..
Maske Atölyesi

Birbirinden eğlenceli ve farklı maskelerin yapıldığı bu etkinlikte minik dostlarımız sevdikleri bir hayal kahramanının yerine geçebilirler. İster bir süper kahraman, ister bir çizgi kahramanı isterlerse de kendi yarattıkları bir hayal kahramanı olabilirler.

Etkinlik kapsamında, çocuklarımız verilen malzemelerle hayal güçlerinin ürünü olan karakterler için maske tasarımı gerçekleştirecekler.

Katılımcı Niteliği: 12 – 14 Yaş arası

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
Patent Farkındalığı ve Patent Okuryazarlığı Eğitimi
 • Buluş Nedir?
 • Patent Nedir?
 • Patentlenebilirlik Kriterleri
 • Faydalı Model Nedir?
 • Faydalı Model Belge Süreçleri
 • Patent & Faydalı Model
 • Patent Nasıl Alınır?
 • Patent Belge Süreçleri
 • Dünden Bugüne Patent Sistemi
 • Neler Patentlenir?
 • Neler Patentlenmez?

Katılımcı Niteliği: 18 yaş üstü girişimciler, ön lisans, lisans, yüksek lisans öğrencileri ve Start-up firmaları, girişimciler

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
Dijital Fotoğrafçılık
Profesyonel fotoğrafçılık ile ilgili temel bilgi ve becerilerin öğretimini kapsamaktadır. Katılımcılar; edinilecek bu becerileri yine bir profesyonel hobi halinde devam ettirebilir ya da meslek yaşamlarında profesyonel olarak kullanmaları hedeflenmektedir. Temel Fotoğrafçılık Eğitimi programı; sizi profesyonel bir fotoğrafçı yapmaz fotoğraf çekmenizi sağlar. Bilgilerinizi ilerletmek için mutlaka ileri atölyeye katılım sağlamanız gerekmektedir.

Katılımcı Niteliği: 18 üzeri dijital fotoğrafçılık konusuna meraklı kişiler

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
Mechathon
Mechathon (Mekatronik  Hackathonu)’ da katılımcıların belirli bir konuda bir mekanizma tasarımı ile ilgili belirli bir süre ve program dâhilinde ürün geliştirmesi amaçlanmaktadır. Bazı parçaların 3 boyutlu yazıcılar ve/veya CNC makinalardan çıktı alınarak  ve/veya atölyedeki diğer donanımları kullanarak üretilmesi ve mekanizmanın çalışıyor olması hedeflenmektedir.

 

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Kayıt için Tıklayınız

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ