BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi Living Lab’de bu kez tasarım, teknoloji ve inovasyon fikirleri yarıştı. Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen ve 48 saat süren Mechathon Atölyesi’nde, birincilik ödülü “Halaskar / Eğim Kontrollü Sedye” adlı projenin oldu. Devamı..
Başakşehir Living Lab Mechathon 2019 Video
Ufuk 2020 Better-Being 2. Aşama toplantısı Başakşehir Living Lab'de yapıldı
Başakşehir Living Lab, bilişim teknolojileri ve tasarım konulu ürün ve hizmetlerin geliştirme ve deneyim merkezi olarak, girişimcilere ve kobilere eğitim, pazarlama, Avrupa Birliği kapsamında da destekler vermektedir.Devamı..
Başakşehir Living Lab uluslararası bir kuruluş olan Festo ile el sıkıştı. Karşılıklı olarak logoların kullanabilmesi ve 1 senelik bir eğitim çalışması kararı alındı.

Festo bu iş birliği kapsamında BLL'de temmuz ayında Endüstri 4.0 eğitimi verecek.
Başakşehir Living Lab girişimlerinden olan Ancha Uzay Teknolojileri Ekibi, avrupa’nın en büyük robotik ve uzay yarışması olan European Rover Challenge da finale kaldı!
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
Bir adım daha ileri gidelim. Teknoloji ile fiziksel olarak gelişitirilmiş olmak yerine, süper akıllı sistemlerle simbiyoz yaşıyanlar olacağız. Beynimizi doğrudan onlara bağlayacağız, böylece kim olduğumuz konusunda daha da gelişeceğiz. Kendi beyninizden binlerce, hatta milyonlarca kez daha güçlü bir bilgisayara erişebildiğinizi hayal edin. İnsan ve yapay zeka, her ikisinden de daha akıllı olan kombine sistemler yaratma potansiyeline sahiptir. Devamı..
Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği Teknoloji Harikası 10 ÜRÜN
 • 19 Haziran’da Adıyaman Bilgi İşlem yöneticileri merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 25 Haziran’da Bağcılar Mahir İz Ortaokulu Öğretmenler merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 26 Haziran’da merkezimizi Özel Florya Fen Lisesi öğretmenleri ziyaret etti
   
 • 26 Haziran’da Miktat Ağaoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri merkezimizi ziyaret etti.
   
 • 27 Haziran’da merkezimizi Toki Şehit Abdülselam Özatak İlkokulu Öğretmenleri ziyaret etti.
   
 • 27 Haziran’da merkezimizi Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri ziyaret etti.
 • 28 Haziran’da Prof. Dr. Altan Nizam Ortaokulu Öğretmenleri merkezimizi ziyaret etti.
aşakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde Maske Atölyesi düzenlendi. Maske yapımı hakkında farklı teknikler öğrenen çocuklar, birbirinden ilginç ve renkli maskeler tasarladı. Devamı..
Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen temel fotoğrafçılık atölyesinde fotoğrafa dair tüm konular masaya yatırıldı.Devamı..
Endüstri 4.0 & Üretim ve İnsan Gelişiminde Verimlilik

Gelişen teknolojinin özel ve iş hayatımıza etkisini, dijitalleşen üretimde gelişmeleri sade bir dille katılımcılara sunumla anlatacağız. Bu doğrultuda MES, RFID, IoT, AR, VR, veri analizi, akıllı bakım, yapay zeka, enerji tasarrufu uygulamaları hakkında bilgilendirme yapmayı amaçlıyoruz. Ayrıca teknolojinin gelişimi ile iş hayatımızda yetkin insan gücü ve gelişiminin önemi hakkında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.

Etkinlik Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı Etklinlik Saati: 09:30 – 12:30

Katılımcı Niteliği: 18 yaş üstü Teknolojiye ve Endüstriyel gelişmeye meraklı kişiler, teknik içerikli meslek grupları (Teknisyenler, Mühendisler, Yöneticiler)

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

Kayıt için Tıklayınız

 
Karakalem Çizim Atölyesi

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından karakalem çizime ilgi duyan 15 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Çiğdem Şentürk tarafından ‘Karakalem Çizim Atölyesi’ çalışması gerçekleştirilecektir.

Katılımcılara karakalem çizim teknikleri hakkında sunum yapılarak  birlikte obje çizimi (natürmort) yapılacaktır. Etkinlik boyunca gölgelendirme ve perspektif hakkında bilgiler verilerek çizim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Etkinlik Tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba Etklinlik Saati: 10:00 – 13:00

Katılımcı Niteliği: 15 yaş üstü tüm katılımcılar

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

Kayıt için Tıklayınız

 
Scracth İle Kodlama Eğitimi

Etkinlik Konusu:

 • Programlama ve algoritma kavramları
 • Algoritma gösterim şekilleri
 • Mblock Programı
 • Kod blokları
 • Değişken kavramı
 • Mblock ile yazılım geliştirme

Etkinlik Tarihi: 8-9-10-11-12 Haziran 2019 

Etkinlik Saati:  09.00 -13.00 arası

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

 

Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 6

Bu yıl altıncısı düzenlenen İnovasyon Yarışması sırası ile; Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi  işbirliği ile  düzenlenmektedir.

1-AMAÇ : Ortaokul, lise ve üniversiteler de eğitim gören öğrenciler ile öğretmen ve öğretim görevlilerinin yenilikçi projeler  üretmek  konusunda desteklemek ve  teşvik etmektir.

2- KONU :  Katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmak amacıyla aşağıdaki alanlardan bir ya da birden fazlası ile ilgili fikir / projeler önerilebilir.

 • Ürün inovasyonu,
 • Hizmet İnovasyonu,
 • Pazarlama İnovasyonu,
 • Organizasyonel İnovasyon
 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ