BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

BBaşakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde, “Endüstri 4.0 & Üretimde ve İnsan Gelişiminde Verimlilik Eğitimi”nde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Teknolojik fikri veya prototipi olan herkesi Living Lab’e bekliyoruz” dedi. Devamı..
Basında yansımalarını izleyebilirsiniz.
Özellikle Türkiye’de otomotiv, otomotiv yan sanayi ve lojistik alanında birçok büyük markaya satış gerçekleştirdiklerini dile getiren Thread in Motion’ın kurucusu ve CEO’su Kadir Demircioğlu, Avrupa’dan gelen talepler ve müşteri sayısındaki artış ile birlikte yatırım turunu tamamladıklarını belirtti.
KOBİ'lerin CRM (Müşteri ilişkileri yönetimi), Sipariş Yönetimi veya Görev Yönetimi gibi kendi çözümlerini basit ama güçlü araçlar kullanarak oluşturmalarını ve özelleştirmelerini sağlayan bulut tabanlı platform Başakşehir Living Lab çatısı altında hizmet veriyor.
Ketçap, mayonez, çikolata, şurup gibi alışkanlığı düşük ve viskozitesi yüksek, yoğun ürünler kendini temizleyen eleklerden geçirilir. (Self Cleaning Filter, SCF elek olarak anılmaktadır) Amaç genel olarak ürün içerisindeki büyük partikül, çekirdek, yabancı madde gibi istenmeyen unsurların SCF elekler ile tutulmasıdır.Bu işlemi endüstriyel alanda normal elekler ile yaptığınızda filtrelerin sık sık tıkanması ile karşılaşırsınız ve filtreleri temizlemek için üretim duruşları yaşanır. Hijyen sorunu, işçilik, kalite kaybı, maliyet dezavantajları vardır.

SCF eleğin içerisinde bulunan burgu ve sıyırıcı ile elek yüzeyinde tutulan istenmeyen unsurlar, yüzeyden temizlenerek filtre altında bulunan haznede biriktirilir. Kirlilik durumuna göre el ile veya otomatik vanalar ile ara ara haznede biriken istenmeyen unsurlar tahliye edilir.Bu sistem sayesinde endüstriyel fabrikalarda duruş olmadan ürün filtrelenmiş olur, işletme verimliliği ve kalite artar, işçilik azalır. Ülkemizde profesyonel olarak üretimi bulunmayan bu sistem için geliştirme çalışmalarımız Başakşehir Living Lab kapsamında Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezimizde başlamıştır.Projenin bir an önce tamamlanarak hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.
Başakşehir Living Lab’in genç girişimcilerinden Berke Dabağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin inovasyon ve teknoloji merkezi olan Zemin İstanbul’da gerçekleştirilen "İstanbul'un Ulaşım sorunlarına çözüm" temalı hackathonda Metro İstanbul'un verilerini anlamlandırmak için yapay zeka geliştirerek ikinci oldu!
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 
 • Başakşehir ilçesindeki kobilerin ve ticaret hayatının gelişmesi için dünyanın ileri gelen e-ticaret şirketlerinden Alibaba ile görüşmelerimiz devam ediyor.
Kendinizi yalnızca buluta bağlamak ve kaynaklarını kullanmak yerine, tüm bilincinizi buluta ya da sanal gerçekliğe yükleyebileceksiniz. Devamı..
Elektrikli Arabalar Nasıl Çalışır? | Tesla Model S
 • 1 Temmuzda merkezimizi Dil Ovası Belediye Başkanı Sn. Hamza Şair ve ekibi ziyaret etti.
Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen “3 Boyutlu Tasarım Atölyesi” ile çocuklar, hayallerini bilgisayar ortamında tasarlamayı öğreniyor. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından resme ilgi duyan 15 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Çiğdem Şentürk tarafından ‘Karakalem Çizim Atölyesi’ gerçekleştirilmiştir. Devamı..
Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen “Scratch Kodlama Eğitimi” ile çocuklar, kendi dijital oyunlarını tasarlayabilecek. Devamı..
Girişimciler için Vergi ve SGK Prim Teşviği Eğitimi
 • Girişimciler İçin Vergi ve SGK Prim Teşviği Eğitimi 
   
 • Girişimcilerin  ve KOBİ’lerin  Vergisel  Ödevleri  

Etkinlik Tarihi: 

 • 07.08.2019 Çarşamba
 • 08.08.2019 Perşembe

Etkinlik Saati : 10:00 – 16:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu

Kayıt için Tıklayınız

 
Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 6

Bu yıl altıncısı düzenlenen İnovasyon Yarışması sırası ile; Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi  işbirliği ile  düzenlenmektedir.

1-AMAÇ : Ortaokul, lise ve üniversiteler de eğitim gören öğrenciler ile öğretmen ve öğretim görevlilerinin yenilikçi projeler  üretmek  konusunda desteklemek ve  teşvik etmektir.

2- KONU :  Katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmak amacıyla aşağıdaki alanlardan bir ya da birden fazlası ile ilgili fikir / projeler önerilebilir.

 • Ürün inovasyonu,
 • Hizmet İnovasyonu,
 • Pazarlama İnovasyonu,
 • Organizasyonel İnovasyon
 
Başakşehir Belediyesi için Maskot Tasarımı Atölyesi

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından tasarım ve çizime ilgi duyan 15 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, Tasarımcı Çiğdem Şentürk ve Karikatürist Oğuz Gürel tarafından ‘Maskot Tasarımı Atölyesi’ gerçekleştirilecektir.
 
Katılımcılara karakter çizim teknikleri ve maskot tasarımının süreçleri hakkında bilgilendirme yapılmasının ardından, katılımcılar kendi hayal güçlerine bağlı olarak maskotlarını dijital ortamda ya da kağıt üzerine çizerek tasarlayacaklardır.
 
 
Etkinlik detayları 06.08.2019 tarihinde yayınlanacaktır.
 
Bizi takipte kalın…

 
 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter