BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 6 Proje başvuruları başlamıştır. Devamı..
Detay ve Başvuru Yapmak için Tıklayınız.
Girişimcilerin, yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması. Devamı..
Detay ve Başvuru Yapmak için Tıklayınız.
Gelecek Teknolojiyle Var, Teknoloji de Sizlerle...
Başakşehir Belediyesi, Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen Atık Nakit Projesi ile Türkiye’de yeni bir uygulamayı devreye soktu. Akıllı telefonlara indirilen aplikasyon sayesinde Başakşehirliler, artık geri dönüşümden topladıkları para puanlarla alışveriş yapabilecek. Devamı..
Video İzlemek için Tıklayınız.
Ailoper - Yapay Zeka Geliştiricisi Kullanıcıların, kod bilgisine ihtiyaç duymadan verdikleri sesli komutlar sayesinde gerçekte komut verebilmesini sağlayan yapay zeka uygulamasıdır. Bunu da kullanıcılardan aldığı ses bilgilerinden hareketle onlar için kod yazarak yapmaktadır. Ailoper yapay zeka uygulaması sayesinde developerlara ihtiyaç duymadan otomatik olarak kod yazımıyla komut verebileceksiniz.
Bilişim sektöründe yer almayı hedefleyen öğrenci ve mezunlar, bu dilde kendisini geliştirip uzmanlaşmak isteyen ve kariyerini bilişim sektöründe ilerletmek isteyenlerin tercih edebileceği bu eğitimde katılımcıların, .Net 4.6 teknolojisi ile C# diline giriş yaparak temel ilkelerin öğretilmesi amaçlanmıştır.

Bu eğitim ile katılımcılar modüler programlamanın alt yapısını oluşturan Nesne Yönelimli Programlama (OOP) ile birlikte windows ortamında çalışan uygulamalar yaparak Microsoft Visual Studio ile yazılım geliştirici olma yolunda ilk adımı atarlar.
Detay ve Bilgi Almak için Tıklayınız.
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 
 • Başakşehir Living Lab; girişimcilerin buluttaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere Google Cloud ve Amazon Web Service (AWS) ile 1 senelik partnerlik anlaşması imzaladı.
Evet, “robotların işlerimizi alacağından” korkmak yerine farklı bir bakış açısı geliştirebiliriz. Tabii ki şu anki toplumumuzda, eğer birileri işimizi alırsa – bu kötü bir durum olurdu. Bilmediğimiz ve hayal edemediklerimizden korkuyoruz. Devamı..
Microsoft Inspire 2019’da Yapay Sinir TTS ve Hologramlarının Büyüsü
Başakşehir Living Lab’de Istanbul Design Factory tarafından düzenlenen Maskot Tasarım Atölyesi’ne katılan gençler, Başakşehir Belediyesi için birbirinden renkli ve eğlenceli maskotlar tasarladı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’te 10-14 yaş çocuklara hitap eden 3D Tasarım eğitimleri düzenliyoruz. Öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerine ayak uydurması, 3 boyutlu düşünebilme, tasarım yapabilme ve üretim odaklı yetişmelerini hedefliyoruz. Devamı..
Başakşehir Living Lab’te 10-14 yaş arası öğrencilerin katılımıyla Lego Robotik Atölyesi düzenliyoruz. Bu atölyede öğrenciler tasarım, yazılım, elektronik ve mekanik bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar. Devamı..
Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde mali müşavir ve bağımsız denetçi Murat Taşdelen tarafından, girişimciler için “Vergi ve SGK Prim Teşviği Eğitimi” dair tüm konular masaya yatırıldı. Devamı..
Başakşehir Living Lab ve İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ortak proğramı ile düzenlenen, 12-15 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı eğitimde; Arduino ile Temel Kodlama ve Robotik Eğitimi düzenlendi.Temel mekatronik eğitimi ve bu yolla öğrenilmesi gereken temel kazanımlar hakkında bilgiler verildi. Devamı..
Dijital Tasarım Atölyesi

Etkinlik Konusu

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından 
Roland ve Promakim iş birliği ile dijital tasarıma ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm katılımcılara açık, ‘Dijital Tasarım Atölyesi’ gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 
25 Eylül 2019 Çarşamba – 10:30, 16.30
26 Eylül 2019 Perşembe – 10:30, 16.30

Etkinlik 2 günü kapsamaktadır;

Etkinlik YeriBaşakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu
 

Kayıt için Tıklayınız

 
Girişimciler için Siber Güvenlik ve Bulut Teknolojileri Günü

Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen ‘Girişimcileri İçin Siber Güvenlik ve Bulut Teknolojileri  Günü’’  etkinliğinde konusunda deneyimli Bilişim Teknolojileri uzmanları tarafından siber güvenlik, siber güvenlik merkezleri,  siber güvenlik uzmanlığı, bulut çözümleri, sanallaştırma teknolojileri ve altyapı çözümleri ile ilgili son gelişmeler aktarılacaktır.

Etkinlik Tarihi: 28  Eylül 2019 Cumartesi

Etkinlik Saati: 10:00 – 17:00 arası

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu


 

 
Scracth Eğitimi

Etkinlik Konusu:

 • Programlama ve algoritma kavramları
 • Algoritma gösterim şekilleri
 • Mblock Programı
 • Kod blokları
 • Değişken kavramı
 • Mblock ile yazılım geliştirme

Etkinlik Tarihi: 

 • 7-8 Eylül 2019 Cumartesi Pazar
 • 14-15 Eylül 2019 Cumartesi Pazar
 • 21 Eylül 2019 Cumartesi

Etkinlik Saati:  09:00 – 14:00 arası

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi

 
 
Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 6

Bu yıl altıncısı düzenlenen İnovasyon Yarışması sırası ile; Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi  işbirliği ile  düzenlenmektedir.

1-AMAÇ : Ortaokul, lise ve üniversiteler de eğitim gören öğrenciler ile öğretmen ve öğretim görevlilerinin yenilikçi projeler  üretmek  konusunda desteklemek ve  teşvik etmektir.

2- KONU :  Katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmak amacıyla aşağıdaki alanlardan bir ya da birden fazlası ile ilgili fikir / projeler önerilebilir.

 • Ürün inovasyonu,
 • Hizmet İnovasyonu,
 • Pazarlama İnovasyonu,
 • Organizasyonel İnovasyon
 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter