BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 6 Proje başvuruları başlamıştır. Devamı..
Detay ve Başvuru Yapmak için Tıklayınız.
Girişimcilerin, yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmalarını ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması. Devamı..
Detay ve Başvuru Yapmak için Tıklayınız.
ENoLL Dünya Living Labler etkinliği bu yıl Eylül ayında Selanikte yapıldı.. Etkinlikte yeni inovasyonlar ve Living Lab modellerinin kullanımıyla ilgili konuşma ve çalıştaylar yapıldı ve yeni ENoLL üyelikleri kabul edildi. Aynı zamanda ENoLL yönetim seçimleri yapıldı. Başakşehir Living Lab Koordinatörü Ömer Onur Yönetim Kurulu üyeliği yanısıra ENoLL Hazine Sorumluluğu görevine atandı.
ELTA gayrimenkul sektöründe Vr ve 360 derece teknolojilerinin faydalarına odaklanmış bir girişimdir. 2018 Nisan ayından itibaren aktif olarak projeler üretmekteyiz. Bugüne kadar 16 projenin satış süreçlerinde aktif rol aldık. Devamı..
Beforebusiness, nitelik gerektiren proje ve çalışmalarda, firma ve kişileri alanında uzman profesyonellerle buluşturarak, hızlı ve etkili çözüm olmaya başlamıştır. Devamı..
Girişimcimiz Eyedius’un Living Lab’ler arası ENoLL İnovasyon ve Girişimcilik yarışmasında 2.lik ödülü alan EYEDIUS’un ENoLL Başkanı tarafından takdim edilen ödül sertifikası.  
Detay ve Bilgi Almak için Tıklayınız.
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
  • 04 Eylülde THY Eğitim Akademisi, Başakşehir Living Lab’i ziyaret etti
  • 09 Eylül’de Ted Üniversitesi merkezimizi ziyaret etti.
  • Tataristan protokülü 26 Eylül 2019 Perşembe günü merkezimizi ziyaret etti.
  • 20 Eylül’de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi merkezimizi ziyaret etti.
  • 23 Eylül’de Kayseri Kocasinan Belediyesi merkezimizi ziyaret etti.
  • 17 Eylül Saat 10:00’da Yurtdışından Kore Protokol Heyeti Yöneticileri BLL’ yi ziyaret etti.
Evet, “robotların işlerimizi alacağından” korkmak yerine farklı bir bakış açısı geliştirebiliriz. Tabii ki şu anki toplumumuzda, eğer birileri işimizi alırsa – bu kötü bir durum olurdu. Bilmediğimiz ve hayal edemediklerimizden korkuyoruz. Devamı..
Size Süper Güçler Verecek 15 Müthiş İcat
Başakşehir Living Lab’te Çocuklara Yönelik Scracth Eğitimi Verildi Devamı..
Başakşehir Living Lab, Istanbul Design Factory ve Promakim işbirliği ile 25-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenen workshopta birbirinden yetenekli tasarımcılar füturistik dizayn temalı dijital çizimlerini dünyaca ünlü baskı sistemleri üreticisi Japon Roland DG’nin farklı baskı yöntemleri sunan makinaları ile ürün haline dönüştürme fırsatını yakaladılar. Devamı..
Başakşehir Living Lab’te 10-14 yaş arası öğrencilerin katılımıyla Lego Robotik Atölyesi düzenliyoruz. Bu atölyede öğrenciler tasarım, yazılım, elektronik ve mekanik bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar. Devamı..
Başakşehir Living Lab çatısı altındaki tüm girişimcilerin birbirlerini daha yakından tanımaları, ekipler arası fikir alışverişi ve iş birliği ortamının geliştirilmesi, yönetim ve girişimciler arasındaki beklentilerin karşılıklı olarak görüşülebilmesi amacı ile yapılan bu etkinliğe ilgi büyüktü. Devamı..
Yapay Zeka Semineri 

Etkinlik Konusu

Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen ‘’YAPAY ZEKAYA GİRİŞ SEMİNERİ’’  etkinliğinde yapay zeka teknolojisi konusunda uzman akademisyen Dr. Şebnem ÖZDEMİR tarafından yapay zeka konusunda göz ardı edilmemesi gerekenler, veri, büyük veri, dijital dönüşüm, yapay zeka kavramları ve yanılgılar, sektör bazlı uygulama örnekleri, yapay zekada hassas noktalar (önyargılar, adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik) gibi konularda güncel bilgiler aktarılacaktır.

Etkinlik Tarihi: 24 Ekim 2019 Perşembe

Etkinlik Saati: 13:30

Etkinlik Yeri : Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu

Kayıt için Tıklayınız

 
Elektronik Atıktan Tasarıma

Etkinlik Konusu

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından, “İleri Dönüşüm”, “Yeniden Kullanım”, “Geri Dönüşüm” kavramları hakkında bilinç ve farkındalığı artırmak, sanatsal ürünler tasarlamak amacıyla ‘Elektronik Atıktan Tasarıma‘ etkinliği gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 

19.10.2019 / Eğitim-Sunum Günü

26.10.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü (1.Grup )

02.11.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü  (2.Grup )

09.11.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü (3.Grup )

Etkinlik YeriBaşakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu
Kayıt için Tıklayınız

 
Pnömatikte Enerji Verimliliği ve Yetkinlik Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar

Yakın gelecekte rekabet, teknolojisi ve insan gücü gelişmiş firmalar arasında olacaktır. Enerji kaynaklarımızı daha verimli kullanmak ve biz çalışanların yetkinliğini geç kalmadan geliştirmek için bugün adımlar atmamız gerekmektedir. İşletmeye göre değişse de kompresörlerin elektrik tüketimleri en önemli enerji maliyetlerimizdendir.

Etkinlik Tarihi: 22 Ekim 2019 Salı

Etkinlik Saati: 09:30 – 11:45

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu


 

 
Cisco Networking Academy CCNA1 Eğitimi

Eğitim, dünyanın en büyük network şirketi olan Cisco’ya ait CCNA1 sertifikasyon eğitimidir. Amacımız networke ilgisi olan ve bu alanda çalışan kişileri daha doğru şekilde eğitmek ve onları bilişim sektöründe daha bilgili hale getirmektir. Ağ alt yapıları, ağ kurulumları, ağ cihazlarının konfigürasyonları ve alt ağlara ayırma gibi temel konu başlıklarından oluşur.
 

Etkinlik Tarihi: 05-06 / 19-20 / 26-27 Ekim 2019 Cumartesi- Pazar
 

Etkinlik Saati: 10:00 – 15:00 arası
 

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ