BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 2. Bölgesel Living Lab Zirvesi başladı. Teknolojinin çağın gerçeği olduğuna işaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Living Lab ile yerel yönetimlere örnek olduklarını söyledi. Devamı..
2.Bölgesel Living Lab Zirvesi Gerçekleşti (Video)
VR Elta gayrimenkul sektörüne odaklı VR(Sanal Gerceklik) çözümleri sağlayan bir firmadır.Gayrimenkul pazarlaması için yeni nesil pazarlama teknolojileri geliştirmekteyiz.Hem IOS hem de Android store’dan ulaşılabilen ELTA platformumuz sayesinde müşterilerimizin projelerinin 3D Model/2D resimler/Katologlarini aynı yerden yönetebiliyoruz. Müşterilerimiz yazılımımızın özelliği olan yüksek kalitede sanal gerçeklik deneyimi sayesinde daha önce görülmemiş bir deneyim yaşayabiliyorlar. ELTA olarak ana hedefimiz müşterilerimizin satış hızını artırmak ve bütün pazarlama materyallerini tek bir çatı altında toplamak. 
Ob-i projesi artan obezite ve gittikçe hareketsizleşen yaşama yönelik yapılmayı düşünülen, bu iki sorunu ortadan kaldırmayı planlayan bir projedir. Ob-i yürüdükçe, hareket ettikçe size ob-i para kazandıracak şekilde tasarlanan ve bu paralarla alacağınız hediyeler ile daha fazla hareket etmeye ve belki de sizi merdivenleri kullanmaya teşvik edebilecek bir proje. Tek yapmanız gereken uygulamayı telefona ücretsiz olarak indirmek ve üyelik oluşturmak olacaktır. Attığınız adım sayısınca Ob-i para kazanacak ve bunları anlaşmalı firmalarda kullanabileceksiniz. Birbirindenfarklı aktiviteleri ve düzenlenecek SYF (Sağlıklı Yaşam Festivalleri) ile bireyleri sağlıklı ürün tüketmeye teşvik etmiş olacağız. Şimdi telefonunuzu yanınıza alıp dışarı çıkın ve hareket edip hediyeler kazanın, Ob-i ile kaybedeceğiniz tek şey kalorileriniz.  
Medya , Sanat , Organizasyon , Eğlence , Fuar ve bunlara benzer sektörlerde çalışan profesyoneller veya çalışmak isteyen yetenekli kişiler ile bu sektörlerde faaliyet gösteren marka ve müşterilerin birbirleri ile iletişim kurarken sektörün iş ihtiyaçlarını karşılamak ve iş üretme süreçlerine katkıda bulunmak amacı ile kurulan dijital bir pazaryeri platformudur. 
Artık tüm market,yemek ve su alışverişlerinizi kolayca yapabileceksiniz. Yakında yayında olacak bu proje ile sipariş listenizi hızlıca aratabilecek, diğer marketlerdeki fiyatlar ile karşılaştırabileceksiniz. Ayrıca yaptığınız her siparişten puan kazanacak, kazandığınız puanlar ile ücretsiz alışveriş yapabileceksiniz. Farklı gönderim tipleri ile de zahmetsizce siparişinize ulaşabileceksiniz.  
portfoytakip.com, emlak ofislerinin portföy bilgilerini kolayca tutabileceği ve erişebileceği. Diğer emlakçılarla paylaşabileceği bir sistemdir. Portföy takibiyle birlikte müşteri takibini de yapabilmekte, gerektiği zaman sözleşme oluşturabilmektedir. Emlak ofislerinin günlük işlerini hızlandırmaktadır. 30 saniyede Portföy Takip sistemine kendi portföyünüzü girebilirsiniz. Portföylerinize sadece kendi ofis çalışanlarınız ulaşabilir. Telefon uygulamalarıyla kolay erişim sağlayan bu sistem emlak danışmanının, müşteriyle göz temasını kesmeden istenilen portföy bilgisine ulaşmayı hızlıca sağlamaktadır. 12-65 yaş arası kullanım için basit arayüze ve işlevsel özelliklere sahiptir. Kullanım kolaylığı sayesinde emlak ofisleri için tercih edilebilir bir araçtır. Başakşehir-Kayaşehir, proje bölgesi seçilmiş olup hali hazırda kurumsal müşterilere sahiptir. Günden güne büyümekte ve gelişmekte olan bu sistem müşteri geri dönüşlerini ilgili birimlere iletip gerekli düzenlemeyi bünyesinde yapmaktadır.  
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 • Dialogue dil okulları, yapılan iş birliğine istinaden bazı eğitim sınıflarının derslerini Bll’de yaptı
 • 09 Kasım’da Tekirdağ Çorlu Bilsem merkezimizi ziyaret etti.
 • Şehit Serdar Gökbayrak İlkokulu 11 Kasım’da merkezimizi ziyaret etti.
 • 5 Kasım Salı günü  saat 13.30’da Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü merkezimizi ziyaret etti.
 • 6 Kasım’da Sony Mali ve İdari İşler Direktörü Doğan Özdem merkezimizi ziyaret etti.
 • 20 Kasım’da Kütahya - Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ar-ge Heyeti merkezimizi ziyaret etti.
 • 19 Kasım’da merkezimizi Robotistan ekibi ziyaret etti.
 • 22 Kasım’da Nene Hatun İlkokulu merkezimizi ziyaret etti.
 • 25 Kasım’da merkezimizi Çorlu Mektebim Koleji ziyaret etti.
 • Samsung Mobil Çözümler ekibi 13 Kasım’da Başakşehir Living Lab’i ziyaret etti.
26 Kasım 2019 Salı günü YTÜ Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi’ndeki Global Girişimcilik Günü’ne stand açarak Vr gözlük deneyimi ile katılım sağlanırken, panelde Başakşehir Living Halkla İlişkiler Müdürü Elif Genç BLL tanıtım sunumunu yaptı.
Motorola Razr 2019
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen Kurumsal Teknoloji Eğitimi’nde, sanayi devriminden günümüze gelişen teknoloji ve dijital dönüşümün Türkiye ve dünyadaki etkileri ele alındı. Devamı..
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen “Elektronik Atıktan Tasarım Atölyesi’nde, teknolojik atıklar sanat eserlerine dönüştürüldü. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, son yıllarda bankacılık, e-ticaret ve sosyal medya alanlarında kullanılan kişisel bilgilerin mahremiyetine yönelik bir eğitim programı düzenledi. Eğitimde, katılımcılara hukuki hakları konusunda ayrıntılı bilgi verildi. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, çocukların robotik çözümleme yeteneği kazanması ve bu yönde gelişim sağlaması için robot etkinliği düzenledi. “Hackathon” adı verilen robot maratonunda katılımcılar, 4 farklı kategoride robot geliştirmek için çaba gösterdi. Devamı..
Kobiler ve Girişimciler İçin SEO Eğitimi

Etkinlik Tarihi : 27 – 28 Aralık 2019 Cuma ve Cumartesi

Etkinlik Saati : 10:00 – 17:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

Katılımcı Niteliği:

 • 18 yaş üstü
 • Girişim planları olan kişiler
 • Girişimcilik ekosisteminde çalışan profesyoneller
 • Kobi’ler
 • Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Kayıt için Tıklayınız

 
Makrome Atölyesi

Etkinlik Başlıkları:

 • Makrome Düğüm Teknikleri
 • Makrome Ayna Çerçevesi Tasarımı / Duvar Dekoru

Etkinlik Tarihi : 11 Aralık 2019 Çarşamba

Etkinlik Saati : 11:00 – 17:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab

Katılımcı Niteliği: Tasarıma ilgi duyan 16 yaş üzeri tüm katılımcılara açık.

 

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter