BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Living Lab İnovasyon Yarışması’nda ödüller törenle sahiplerini buldu. 4 farklı kategoride 12 projenin ödül aldığı törende, TDL Drone Grubu’nun drone ile yaptığı dans performansı büyük beğeni topladı. Devamı..
İnovasyon Yarışması'na Drone İle Dans Damga Vurdu. (Video)
Başakşehir Ufuk2020 UNALAB Projesi kapsamında İspanya’da Konsorsiyum toplantısındaydı. Başakşehir’de Çevre ve İklim iyileştirme konularında yapmayı düşündüklerini paylaştı ve diğer konsorsiyum üyelerinin neler yaptıklarını ve yapacaklarını izledi.
Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab olarak bu sene 6.sını düzenlediğimiz İnovasyon Yarışması ‘ nda 2. aşamayı başarı ile geçen yarışmacılar, 14 Aralık’ta Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji merkezinde Final Sunum Günü’ne katılım sağladı. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab, Bahçeşehir Üniversitesi ve ENOLL işbirliğinde düzenlenen Türkiye Marmara Birliği tarafından desteklenen 2. Bölgesel Living Lab Zirvesi, ikinci gün etkinlikleriyle Başakşehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi. Devamı..
Living Lab çalışma performansını ve etkinliğini arttırmayı amaçlayan gelişmiş filtreleme ve raporlama özelliklerine sahip olan Workiom Platformu kuruldu.
ELTA olarak VR/AR(Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik) teknolojilerini kullanarak gayrimenkul, turizm ve inşaat firmalarının satış süreçlerini 360 derece dönüştürüyoruz. Geliştirdiğimiz 360° içeriklere istediğiniz yerde ve zamanda Web,Mobil ve Sanal Gerçeklik donanımlarından ulaşabilmenizi sağlıyoruz. Teknolojimiz sayesinde mülk satış&kiralamasında yer ve zaman kısıtlamalarını ortadan kaldırıyoruz. Müşteri odaklı hizmet ve inovatif ürünlerimiz sayesinde Denizbank GYO, Seba İnşaat ve Remax Pro gibi Türkiye'nin önde gelen firmaları ile iş ortaklığı yapma şansına sahip olduk. Vizyonumuz pazarlama teknolojilerinde Türkiye'de ve Dünya'da öncü bir firma olmak. 
38 ülkede kendi şirketleri ve diğerlerinde anlaşmalı kurumları ile hizmet veren İspanyol Mapfre Grubu’na bağlı Mapfre Asistencia’nın Türkiye şirketi olarak faaliyet gösteren Tur Assist ile AssistBox platformunun hasar süreçlerinde kullanılmasına dair anlaşma sağladı.
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
 • Vitual Reality Business ile iş birliği yapılarak İnovasyon yarışmamızda stand desteği kapsamında el sıkışıldı.
 • Robotistan ile yapılan iş birliğine istinaden eğitim çalışmalarında ve İnovasyon yarışmamızda stand desteği kapsamında el sıkışıldı.
 • 09 Aralık Çorlu Mektebim Koleji merkezimizi ziyaret etti.
 • 10 Aralık Akif İnan Lisesi Robotik Takımı ve Okul müdürleri merkezimizi ziyaret etti.
 • 18 Aralık’ta Bahçelievler İto Bilsem - Erasmus öğrencileri ile birlikte merkezimizi ziyaret etti.
 • 17 Aralık’ta Silivri Belediyesi İska öğrencileri merkezimizi ziyaret etti.
Türkiye'nin Otomobili TOGG'un Tanıtım Filmi
Başakşehir Belediyesi’nin Living Lab’de düzenlediği Makrome Atölyesi’nde Başakşehirli kadınlar, birbirinden renkli duvar süsleri tasarladı. Devamı..
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen Mshowto Windows Server 2019 Day etkinliğinde. Microsoft’un en güvenli ve güncel sunucu işletim sistemi olan Windows Server 2019 yenilikleri ve özellikleri anlatıldı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de 28 Kasım Perşembe günü, 2013 yılından beri Türkiye Girişimcilik Ekosistemi içerisinde farklı kurum ve görevlerde yer alan Günce Önür tarafından Final Okulları öğrencilerine girişimcilik eğitimi verildi. Devamı..
Başakşehir Living Lab olarak ilk defa düzenlediğimiz sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik eğitimi, okul müfredatına uygun içerikler ile Virtulal Reality Business firması ve eğitmen Berke Dabağ tarafından Final İlkokul öğrencilerine merkezimizde verildi. Devamı..
Başakşehir Belediyesi’nin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen Cisco Networking Academy aracılığıyla 5 hafta boyunca CCNA2 eğitimi verildi. Eğitimi gerçekleştiren Yazılım Mühendisi Hasan Coşkun, katılımcılara ileri seviye internet alt yapısı konfigürasyonu, ağ ve cihaz güvenliği, veri kontrol ve paket iletimi hakkında müfredata bağlı eğitimler verdi. Devamı..
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<

Etkinlik Konusu:

 • Programlama ve Algoritma
 • Algoritma Örnekleri
 • Blockly Kodlama ile Algoritma Pekiştirme
 • Scratch Programı
 • Scratch Kod Bloklarını Tanıma
 • Scratch ile Örnekler
 • Özel Sayıların Algoritmasını Çıkarma ve Programlama

Etkinlik Yeri: Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi

Katılımcı Niteliği :

 • Problem çözmeyi seven,
 • Bilime ve teknolojiye ilgilisi olan
 • Meraklı ve araştırmacı olan,
 • Yazılıma ilgisi olan
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter