BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen BATEK Projesi kapsamında, Toki Fenertepe ortaokulu öğrencileri ile uygulamalı teknoloji derslerini Living Lab eğitim sınıflarında almaya devam ediyorlar.Devamı..
Anket için Tıklayınız?
Başakşehir Living Lab çatısı altında yeni girişimci olarak başlayan Kariyersel, iş arayan engelli bireylere istihdam sağlayabilmeleri ve yeteneklerini sergileyebilmeleri için işverenler ile eşleştiriyor. Bu eşleştirmeler için kullanıcı tarafından girilen lokasyon, yetenek, süre gibi bilgiler filtrelenebiliyor. İş arayanlar için iş verenlerin açık pozisyonları da güncel olarak listeleniyor.Devamı..
Survivalpath.com ile mevcut durumun getirdiği risklere ve fırsatlara, faaliyetlerinizi yeniden değerlendirmenize ve hayatta kalmak ve işinizi bir sonraki seviyeye taşımak için gereken eylemlere odaklanmanıza yardımcı olacağını umduğumuz bir hareket yaratıyoruz. Devamı..
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
  • 06 Mart’ta Toki Kayaşehir Meslek Lisesi merkezimizi ziyaret etti.
  • 02 Mart’ta İSTKA Ortaokulu merkezimizi ziyaret etti.
  • 06 Mart’ta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Etüt ve Proje Daire Başkanı Sayın Raşit Dedeoğlu, Strateji Geliştirme Daire Başkanı İzzettin Polat, Şehir ve Bölge Plancısı Osman Ali Polat, Mimar Mehmet Emin Bakırcı bey merkezimizi ziyaret etti.
  • 06 Mart’ta İbni Haldun Üniversitesi merkezimizi ziyaret etti.
  • 13 Mart’ta Toki Kayaşehir Meslek Lisesi merkezimizi ziyaret etti.
  • 03 Mart’ta Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Tayib Tanrıkulu ve Destek hizmetleri birimi  eşliğinde kardeş Belediyemiz Elazığ Karakoçan Belediye Başkanı Sayın Ayhan Akbaba ve ekibi merkezimi ziyaret etti.
  • 11 Mart’ta TOKİ Yunus Emre İlkokulu merkezimizi ziyaret etti.
  • 12 Mart’ta BİGENÇ derneği merkezimizi ziyaret etti.
Yerli solunum cihazı üretildi! İlk prototipi Selçuk Bayraktar paylaştı
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen ve dört saat süren seminerde, yaratıcı fikre sahip olanlar, şirket kurmak isteyenler, eğitici eğitmenleri, kariyer görevlileri, eğitim rehberleri ve danışmanlar gibi çeşitli meslek alanlarına yönelik olmasının yanında girişimcilik hikayelerine meraklı kişilerde seminerde yer aldı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de “Mobil Uygulama Geliştirme Tekniklerine Giriş” eğitimi düzenlendi. Android işletim sistemi alanında yazılım geliştirmek ve uygulama yazmak isteyen katılımcılarla ile bir başlangıç yapıldı.Devamı..
Başakşehir Belediyesi, gençlere yönelik eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Dünyadaki en popüler ilk dört programlama dili arasında yer alan Python programına ilişkin eğitime Başakşehirli gençler yoğun ilgi gösterdi. Devamı..
Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen “Scratch Kodlama Eğitimi” ile çocuklar, kendi dijital oyunlarını tasarlayabilecek. Devamı..
Başakşehir Belediyesi’nin İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen Active Directory eğitimi sekiz saat sürdü. Eğitimi gerçekleştiren Orhan Akkaya, katılımcılara Active Directory ve Dns Kurulumu, Active Directory ve Dns Yönetimi, Group Policy Kurulumu, File Server Kurulumu, File server klasör Paylaşımı ve Güvenlik hakkında bilgiler verdi.Devamı..