BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Living Lab Girişimci Günü 10’a katılan girişimciler; yatırımcılar, mentörler ve girişimcilik ekosisteminde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelerek katma değer sağlayan projelerini sunmaları ve iş ilişkilerini geliştirme ortamı sağlanması amaçlandı. Devamı..
02 – 05 haziranda Covid-19 Salgını döneminde ve sonrasında salgınla mücadele kapsamında insanların sağlıklı kalmasına ve salgının bulaşmasının engellenmesine yardımcı olacak bir ürün tasarımı yapmak adına ödüllü Covid -19 Salgını ile Mücadele Hackathonu düzenlendi. Devamı..
Bu yıl yedinci düzenlenecek Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 7 Proje başvuruları başlamıştır. Devamı..
Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "EVDE KAL EĞİTİMLE KAL" Projesi kapsamında, eğitimlere online sistem üzerinden devam ediliyor. Bu süreçte Livinglab, katılımcılar için teknolojik eğitimlerinin yanında çeşitli eğitimlere de yer verdi. Online süreçte her çeşitte ki eğitime başvurular ve katılımlar yoğundu. Devamı..
13 Haziran’da Beykent Üniversitesi Teknoloji Kulübü, Başakşehir Living Lab Genel Koordinatörü Sn. Ömer Onur beyle Başakşehir Living Lab ve Girşimcilik hakkında instagram canlı yayında söyleşi yaptı. İnteraktif gerçekleşen söyleşi de öğrenciler bu kapsamda sorularına da yanıtlar buldu.
  • Başakşehir Living Lab, Mekatronik Derneği ile ortaklaşa yürüteceği faaliyetler kapsamında iyi niyet protokolü imzaladı.
  • Başakşehir Living Lab, Arel üniversitesi Elektrikli Araç Takımı ile iş birliği gerçekleştirildi. Başakşehir Living Lab, Elektrikli Araç’ın dış kabuk parçalarını üretimi yapmaya başladı.
  • 25 Haziran’da Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi Koordinatörü Emre Bozdemir  ve Mimar Gürkan Çoban  merkezimizi ziyaret etti.
Kimya Öğretmeni Talha Kılıç, “Antikovid Survival” adını verdiği cihazının maskeleri, eldivenleri hatta kağıt ve bozuk paraları bile steril hale getiren cihaz geliştirdi. Devamı..
19 hazirana kadar başvuruların alınacağı bu yarışmada; 2019’dan itibaren Living Lab’lerde yaratılan ve başlatılan yenilikçi projeler ödüllendirilecek. “Ölçeklendirme” temalı olan yarışmada yayınlanan yarışmacı projeler, halk tarafından oylanarak kazananlar belirlenecek. Kazanan ilk 3 başvuru 2021 OpenLiving Lab Günleri için ücretsiz bilet hakkı kazanacak. Devamı..
Web sitesi üzerinde, bilim ve teknoloji kategorileri başta olmak üzere yapay zeka, mobil teknolojiler, oyun ve sağlık gibi kategorilerde yazılı ve görsel içerikler sunuluyor. Devamı..
Medya , Sanat , Organizasyon , Eğlence , Fuar ve bunlara benzer sektörlerde çalışan profesyoneller veya çalışmak isteyen yetenekli kişiler ile bu sektörlerde faaliyet gösteren marka ve müşterilerin birbirleri ile iletişim kurarken sektörün iş ihtiyaçlarını karşılamak ve iş üretme süreçlerine katkıda bulunmak amacı ile kurulan dijital bir pazaryeri platformudur. Devamı..
TEKSOO (Türkiye’nin Eksoskeletonu), (Mekanik Eksoskeleton veya Mekanik Dış İskelet) giyen kişiyi korumak ve ona yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Devamı..
Başakşehir Living Lab girişimcilerinden Thread In Motion, Connection Days kapsamında online platformda Endüstriyel Dijitalleşme başlığında konferanslar gerçekleştirdi. Alman devi Deutsche Messe A.G‘nin, Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen ilk dijital etkinlik ve online konferansı Connectiondays.com 25.06.2020 tarihinde başladı. Devamı..
Pandemi döneminde dijital onboarding’in önemine ve gerekliliğine bir kez daha şahit olduk. Müşteri edinim süreçlerinin tamamen dijital ortamlardan tamamlanmasını sağlayan “Uzaktan Müşteri Edinimi (Digiital Onboarding)” süreçleri Türkiye’de yasal düzenlemelerden dolayı bu zamana kadar tam olarak uygulanamamaktaydı. Devamı..
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
Hologram Teknolojili Alman Sirki
Bu ayki eğitimlerimize tasarım etkinliklerimizle başlayacağız. Katılımcıların isteği üzerine düzenlenecek olan ve geçmişte verilen Mobil Fotoğrafçılık, 3D Modelleme Eğitimi ve Lightroom ile Fotoğraf Düzenleme  eğitimlerimiz tasarım etkinliklerimiz arasında yer alacak. Revaçta olan Yapay Zeka konusu üzerine de 15-20 yaş aralığı için Python dili kullanılarak “Geçmişten Geleceğe Gençlerle Yapay Zeka” eğitimi yapılacak. Bir başka konu olan veri üretimi yanında depolamanın da önemini anlatan ve uygulayan MSSQL İle Veritabanı Eğitimi de düzenlenecek. Kodlama bilgisi olmayan katılımcılarımızla, kodlama yapmadan geliştirebilecekleri E-Ticaret siteleri için “Opencard ile E-Ticaret Sitesi geliştirme” eğitimi verilecek. Girişimcilere başlangıç aşamasından başlayıp nasıl nasıl fikir üretebileceklerini, metodlarını anlatan seri eğitimler düzenlenecek. Bunlar; Farklı Fikir Nasıl Üretilir?, Fikir Nasıl Doğrulanır?, Yatırımcı Nasıl Bulunur?, Girişimciden Neler Bekler?, İnovasyon Nasıl Yapılır? Eğitimleri olacak. Çalışma hayatındaki zorluklarla baş etmeyi kolaylaştıran eğitimlerimizden; Kriz ve Kriz Yönetimi, Stres Kontrol ve Yönetimi ve Çalışma Hayatında Zaman Yönetimi, Kalite ve Hizmet Kavramları eğitimlerimiz yapılacak. Bunlara ek olarak da çeşitli eğitimlerde ilerleyen günlerde eklenecek, web sitemizden gelecek etkinliklerden bilgisini alabilirsiniz.

Değerli Okuyucular,
 
07 temmuzda Girişimciler için davranışsal tasarım webinarına davetlisiniz.
 
Sıradan, mantıksız insanlar için deneyim ve ürün tasarlamak üzere bir yaklaşım

 
İnsanlar oldukça tuhaftır, özellikle ekonomi ve  karar verme söz konusu olduğu zamanlarda. Karar verme süreçleri üzerine çok uzun zamandır araştırmalar yapılıyor, ancak bilim son dönemde bize çok daha anlaşılabilir sonuçlar sunmakta. Bu alandaki bilimsel bilgileri tasarımla birleştirmek bireysel teorileri sistemik bir şekilde ortaya koymak, tasarımın takıldığı noktalarda ve bir iş modeli oluştururken paha biçilmez bir kaynak yaratmakta. Bu kaynak ile geliştirilecek insan davranışı ile uyumlu deneyim ve ürünler girişimlerin başarısında büyük fark yaratacaktır.
 
Kayıt Linki

Stresle başa çıkmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla, durumu ya da duruma verilen tepkileri değiştirmeye stres yönetimi denir. Stres Kontrolü ve Yönetimi Eğitimi’nin amacı, kişinin kurumsal iş hayatı süreci ve sosyal yaşam alanında stresle mücadele edebilecek duruma gelerek, kişinin bireysel gelişim sürecine katkıda bulunmaktır. Stres Kontrolü ve Yönetimi Eğitimi ile karşı karşıya geldiğimiz sorunlarda, kendimizi ve karşımızdakini daha iyi hissettirecek bazı tekniklerden bahsediyoruz.


Etkinlik Tarihi: 07 Temmuz 2020 Salı

Etkinlik Saati: 13.00 -17.30

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Zaman Yönetimi Eğitimi, zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığınızı belirlemek, zamanı yönetmede size engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğinizi göstermeyi hedefler. Bu bağlamda, Zaman Yönetimi Eğitimi ile doğru zaman yönetimi sayesinde iş ve özel yaşantınızda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelmenizi sağlamak amacındayız.

Etkinlik Tarihleri ve Saatleri: 

  • 08 Temmuz 2020 Çarşamba – 10.00-12.00
  • 09 Temmuz 2020 Perşembe  – 10.00-12.00
  • 10 Temmuz 2020 Cuma  – 10.00-13.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Eğitimde yarı emin olduğumuz bulduğumuz fikri nasıl doğrulamamız gerekiyor? Hayata geçirmeden önce neleri nasıl test etmeliyiz öğretiyor olacağız.

Etkinlik Başlıkları: 

  • Fikir düzenleme nasıl yapılır?
  • Fikir doğrulama yöntemleri
  • Erken benimseyicilere nasıl ulaşılır?
  • Doğrulama adımları ve yöntemleri

Etkinlik Tarihi: 13 Temmuz 2020 Pazartesi

Etkinlik Saati: 10.00 -12.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

>>> TÜM EĞİTİMLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
Facebook
Twitter