BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Başakşehir Belediyesi ve İTO, teknoloji ve inovasyon alanında güçlerini birleştirdi. Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi Başakşehir Living Lab ve İTO Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile İstanbul’un küresel ölçekteki yenilikçilik ve girişimcilik potansiyelinin yanı sıra rekabet gücünün bilginin ticarileşmesi süreçlerinde karşılıklı destek oluşturarak artırılması amaçlanıyor. Devamı..
02 – 05 haziranda Covid-19 Salgını döneminde ve sonrasında salgınla mücadele kapsamında insanların sağlıklı kalmasına ve salgının bulaşmasının engellenmesine yardımcı olacak bir ürün tasarımı yapmak adına ödüllü Covid -19 Salgını ile Mücadele Hackathonu düzenlendi. Devamı..
Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab Ufuk 2020 Kapsamında Avrupa Komisyonundan “Metabuilding Labs” projesiyle Fon Almaya Hak Kazandı.

Avrupa’nın 13 ülkesinden 40 konsorsiyum üyesi bulunan Projenin hedefi, Binaların verimli ve kendi kendine yeterli olmasını sağlayacak yaratıcı bina kaplama malzemelerinin ve bina tasarımlarının geliştirilmesi ve test edilerek verimli binaların inşaatında standartların oluşumuna katkıda bulunmaktır.

Bu çerçevede Başakşehir test uygulamaları yapılacak pilot şehir olarak alakalı paydaşlarla birlikte görev üstlenmiştir. 
Bu yıl yedinci düzenlenecek Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 7 Proje başvuruları başlamıştır. Devamı..
Başakşehir Living Lab girişimcilerinden Visiosoft da bu yarışmaya katılım sağladı. Oylama yapabilmek için yandaki linki kullanabilirsiniz. https://bit.ly/2ZJvEYI Devamı..
Duubi; çalışanlarınıza ve müşterilerinize sağlıklı mesafeyi korumak için uygun bir hatırlatmadır. Çalışma prensibinde 1.5 metrelik (6 adım) sosyal mesafenizi hatırlatmak için sesli uyarı sistemi devreye girmektedir. Duubi, sosyal mesafe kuralına uymamanın getireceği dezavantajları önlemek amaçlı yapılmıştır. İş yerinde çalışanların güvenli çalışmasını, müşterilerinin ise güvenle işlem yaptırabilmelerini sağlar. Devamı..
Akıllı şehir planlamada kilit öneme sahip aydınlatma sistemlerini, uzaktan ve anlık kontrol edilebilecek bir network olarak konumlandıran SWAN Akıllı Aydınlatma çözümleri, aynı zamanda kullanıcısına daha iyi aydınlatma ve yaşam kalitesi sunmakta ve bunu yaparken enerji sarfiyatını azaltarak maliyetlerin düşmesine katkı sağlamaktadır. Devamı..
Protection, güncel teknolojileri ve algoritmaları kullanarak ağ güvenliğinizi ve sistem güvenliğinizi sağlayan, bilgi güvenliğini temel hedef edinmiş bir girişimdir. Elasticsearch teknolojilerini kullanarak NoSQL bir veri tabanı hizmeti sağlayan, aranılan veriye çok kısa sürede erişilebilen bu yapı sayesinde projenin hem hız hem de kullanılabilirliği arttırıyor. Görselleştirme hizmetlerini de sağlayan bu yapı son kullanıcının kendi ağını ve sunucularını daha rahat koruyup olumsuz durumlara anlık müdahale etme fırsatı yaratıyor. Devamı..
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
2025 Yılından Önce Bizlere Ne Olacak?
Bu eğitim ile; Stres Kontrolü ve Yönetimi Eğitimi ile karşı karşıya geldiğimiz sorunlarda, kendimizi ve karşımızdakini daha iyi hissettirecek bazı teknikler anlatıldı.Eğitim; Stresin Tanımı, Stres ve İş Yaşamı, Stres Kaynakları, İş Çevresinin Yarattığı Stres Kaynakları, İşletme Politikaları ve Stratejileri, Örgütsel Yapısı ve Dizaynı, Örgütsel Süreçler, İçinde Bulunulan Genel Çevrenin Yarattığı Stres Kaynakları konu başlıkları ile başladı. Devamı..
Bilimden teknolojiye, doğadan astronomiye proje tabanlı ve uygulamalı atölye çalışmaları ile çocuklar üretmenin tadını çıkardı. 7-10 yaş katılımcılara özel hazırlanmış dopdolu içeriklerle öğrenciler eğlenirken öğrendi. Devamı..
Eğitimin hedef kitlesi olarak ; 20 yaş ve üstü girişimci adaylarına, akademisyenlere, öğrencilere, girişimcilik hikayelerine meraklı kişilere, kendi işini kurmak isteyenlere ve iç girişimci adaylarına verildi. Devamı..
Devlet Teşvik ve Hibeleri Eğitimi; Genel Bilgilendirme, Devlet Teşvikleri Nelerdir?, Devlet Teşvikleri İçin Nerelere Başvuru Yapılır?, Teşviklerde Neden – Sonuç İlişkisi, Teşvikler konuları ile başladı. Eğitim; Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar, KOSGEB Hibe / Teşvik Uygulamaları, İŞKUR Personel Teşvikleri, TİCARET BAKANLIĞI Destekleri, TÜRK EXİMBANK Destekleri, YURTDIŞI AR-GE Destekleri ile devam etti.Eğitmen Bikem İnce İnanç, “Bir ülkede ekonomik büyümeye ve istihdama en büyük katkıyı sağlayan yeni yatırımlardır. Yapılan her yatırım bulunduğu bölgeye değer katmaktadır. Devamı..
Gelişen teknoloji ile beraber mobil cihazlar çok kaliteli fotoğraf ve video üreten cihazlara dönüştü. Akıllı telefonlarla hayatımıza giren uygulama kavramı ile artık Mobil cihazlar, hem fotoğraf makinesi hem de bilgisayarın yaptığı işi bir arada yaparak fotoğrafların kolayca insanlar ile paylaşılmasını sağlıyor. Sosyal medya ile artan içerik ve görsellerin büyük çoğunluğu mobil cihazlar ile üretiliyor. Teknolojinin en üst seviyeye çıktığı bu çağda mobil cihazları bir Fotoğraf makinesi gibi kullanmak da artık mümkün. Devamı..
Dr. Burcu Yiğit tarafından verilen eğitimde; iş hayatının başında olan katılımcılarımız, girişimciler ve hali hazırda profesyonel iş hayatında olan ve işini değiştirmek isteyen kişiler için mülakatlara yönelik doğru hazırlık yapmalarına yardımcı olunması hedeflendi. Devamı..
Zaman Yönetimi Eğitimi ile, zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığımızı belirleyip, zamanı yönetmede bize engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğimizin gösterilmesi hedeflendi. Devamı..
Kolay ve hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı düzenleyip daha iyi hale getirmek için verilen bir eğitimdir. Lightroom ile fotoğrafınıza genel veya bölgesel müdahalelerde bulunabilir, düzenlediğiniz fotoğrafları ayrı klasörlerde saklayabilirsiniz. Tüm fotoğraflarınızı Lightroom üstünde organize edebilir ve istediğiniz mecrada yüksek kalitede paylaşabilirsiniz. Tüm dersler uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Genel fotoğrafın ışık ayarları ile düzenlemeler yapılması, eğik ve yatay kadraj düzeltme, fotoğrafları kesme, doğru beyaz dengesine ve renklere kavuşması gibi konulara değinildi. Devamı..
Dr. Burcu Yiğit tarafından yapılan etkinlikte; sunumlarını geliştirmek isteyen katılımcılara yönelik sunum teknikleri eğitimi verilmesi hedeflendi. Katılımcılarımıza etkili sunumun nasıl hazırlanacağı, sunum sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenler örneklerle anlatıldı. Devamı..
Girişimci Eğitmen/Mentör Murat Özanlar tarafından verilen eğitimde; girişim için başlangıç aşamasında nasıl fikir üretebileceğimizi, metodlarını, yöntemlerini anlatıldı.Eğitime; İş fikri nedir?, İş ve eğitim geçmişi, Fikir ömür dönemi, Beyin nasıl fikir üretir (videolu anlatım) konuları ile başlandı. Devamı..
Etkili sunum teknikleri eğitimini almış olan katılımcıların sunumlarını bir adım ileriye taşımak ve uygulamada nasıl olacağını görmeleri adına verilen bir eğitimdir. Katılımcılarımız bu atölyede kendi sunumlarını hazırladılar.Sunum sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri atölye içerisinde pratik yaptılar. Devamı..
Eğitmen Sabri Cici tarfından verilen eğitim; SketchUp Web Giriş, Araç Çubukları tanıtımı, Temel Çizim Komutları Düzenleme Komutlarının tanıtımı, 3d kütüphanesinin kullanılması (3D Warehouse), Diğer yazılımlar ile dosya alışverişi (İmport – Export), 3d baskıya uygun ürün tasarlama, Bulut depolama, Mobil model görüntüleme ve paylaşma başlıklarında verildi. Devamı..
Etkili sunum teknikleri eğitimini almış olan katılımcıların sunumlarını bir adım ileriye taşımak ve uygulamada nasıl olacağını görmeleri adına verilen bir eğitimdir. Katılımcılarımız bu atölyede kendi sunumlarını hazırladılar.Sunum sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri atölye içerisinde pratik yaptılar. Devamı..
Kriz, çoğunlukla öngörülemeyen ve olağan dışı sorunların sarmalandığı ortamları oluşturmaktadır. Bu yüzden şirketler ve kurumlar, krizleri kendilerine özgün metodlarla ve özel olarak yönetmeleri gerekmektedir.Yetkin personelin yer aldığı ve belirli bir program çerçevesinde işlenen bu eğitimde; kriz olgusunun iyi anlaşılması sağlandı ve ortak bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Devamı..
Gelişen teknoloji ile beraber mobil cihazlar çok kaliteli fotoğraf ve video üreten cihazlara dönüştü. Akıllı telefonlarla hayatımıza giren uygulama kavramı ile artık Mobil cihazlar, hem fotoğraf makinesi hem de bilgisayarın yaptığı işi bir arada yaparak fotoğrafların kolayca insanlar ile paylaşılmasını sağlıyor. Sosyal medya ile artan içerik ve görsellerin büyük çoğunluğu mobil cihazlar ile üretiliyor. Teknolojinin en üst seviyeye çıktığı bu çağda mobil cihazları bir Fotoğraf makinesi gibi kullanmak da artık mümkün. Devamı..
Günümüzde kalite kavramı tanımlara sığmayacak derecede yeni boyutlar kazandı. Bu özelliğiyle de kalite kavramı, stratejik bir yönetim aracı durumuna geldi. Hizmet alanında kalitenin önemini anlayıp, uygulayarak daha verimli ve başarılı organizasyonlar elde etmenin püf noktalarının anlatıldığı bu eğitimde, katılımcılar kaliteden ödün vermeden çalışacakları kurumun kültürlerini oluşturulması amaçlandı. Devamı..
Bilgisayar Mühendisi İlker Palabıyık tarafından Sql Dersleri, yeni başlayanlar için SQL dilleriyle ilgili temel kavramların yanı sıra temel kavramları anlamalarına yardımcı olmak için hazırlandı. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de düzenlenen Cisco Networking Academy aracılığıyla 2 hafta boyunca CCNA2 eğitimi verildi. Eğitimi gerçekleştiren Sezai Beşiktepe, katılımcılara ileri seviye internet alt yapısı konfigürasyonu, ağ ve cihaz güvenliği, veri kontrol ve paket iletimi hakkında müfredata bağlı eğitimler verdi. Devamı..
Eğitimde girişim başlangıç aşamasında nasıl fikir üretebileceğini, metodları, yöntemleri anlatıldı. 18 yaş ve üstü Girişimci adaylarından oluşan katılımcılara; İş fikri nedir?, İş ve eğitim geçmişi, Fikir ömür dönemi, Beyin nasıl fikir üretir (video ile) konuları aktarıldı. Devamı..
Yazılım Mühendisi Hasan Çoşkun tarafından, günümüzde yaygınlaşan E-Ticaret kavramının kişilerde farkındalık oluşturmasını ve herkesin kendine özgü sanal dükkanını açıp kolaylıkla satış yapabilmesini hedefleyen “Opencart ile Ticaret Eğitimi” verildi. Çoşkun, “Bir web sitesi yapmak günümüz şartlarına baktığımızda birçok farklı platform yardımıyla kolaylaşmaktadır ancak tamamen açık kaynak platform yapısı kullanımı her platform için mümkün değildir. Devamı..
Dr. Burcu Yiğit tarafından verilen Beden Dili Eğitiminde katılımcılar; beden dilinde duruşları öğrenerek ve beden dillerini geliştirerek farkındalıklarını arttırdılar. Bunun yanı sıra, sunum ve mülakatlarda beden dilini doğru kullanmayı öğrendiler. Devamı..
Eğitim, dünyadaki en popüler ilk dört programlama dili arasında yer alan Python’ın detaylarını kapsayarak gerçekleştirildi. Günümüzde Python ile yapay zekâ, gömülü sistemler, robotik, big data vb. birçok dalda uygulama geliştirilmekte ve Python’ın kullanım alanları ve kullanım kapasitesi her geçen gün artmaktadır. Devamı..
PDR Uzmanı ( Rehberlik ve Psikolojik Danışman) Elvan Çamtepe tarafından verilen eğitimin hedef kitlesi; Üniversite sınavına katılmış öğrenci ve velileri, Üniversite sınavına hazırlanan öğrenci ve velileriydi.Eğitim, katılımcıların endişelerin azaltılması ve sorularına cevap bulabilmesi için hazırlandı TYT ve AYT ile ilgili tüm bilmesi gerekenleri anlatıldı. Devamı..

Zaman Yönetimi Eğitimi, zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığınızı belirlemek, zamanı yönetmede size engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğinizi göstermeyi hedefler. Bu bağlamda, Zaman Yönetimi Eğitimi ile doğru zaman yönetimi sayesinde iş ve özel yaşantınızda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelmenizi sağlamak amacındayız.

Etkinlik Tarihleri ve Saati: 

 • 05 Ağustos 2020 Çarşamba – 10.00-12.00
 • 06 Ağustos 2020 Perşembe  – 10.00-12.00
 • 07 Ağustos 2020 Cuma  – 10.00-13.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Eğitimde ideal ekip nasıl olmalı? Nasıl kurabiliriz? Bu ekibi nasıl oluşturacağız? Görevler nasıl dağıtılacak? Başarılı ve başarısız ekip özellikleri nelerdir?

Etkinlik Başlıkları: 

 • Kuşak özellikleri
 • İdeal ekip kimlerden oluşmalı?
 • Başarılı ekiplerin özellikleri nelerdir?
 • Başarısız ekip özellikleri nelerdir?
 • Kurucunun özellikleri neler olmalı?
 • Ekibimi nasıl oluşturabilirim?
 • Ekip seçiminde odaklanılması gereken beceriler nelerdir?
 • Ekip içi hangi iletişim becerilerine sahip olmalı?

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

 

Autocad 2020 eğitiminde; 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım anlatılacaktır. Autocad diğer çizim programları ile de karşılaştırılacaktır. 2 boyutta çizim ve tasarım yaparken kullanılan kısayollar ile zaman tasarrufu sağlanacak, tüm komutlar detaylı olarak işlenecektir. Layout (katman) ayarları ele alınacak, çeşitli hazır tefrişler paylaşılacaktır. Autocad eğitimini; makine mühendis ve teknikerleri, inşaat mühendisleri ve mimarlar ile elektrik-elektronik mühendislerinin alması uygun olacaktır. Mobilya ve tekstil, ahşap işleri ile uğraşanlara yönelik üretim bilgileri de eğitimde aktarılacaktır.

Etkinlik Tarihleri: 08-09-15-16 Ağustos 2020 Cumartesi – Pazar

Etkinlik Saati: 09.00-14.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Bu eğitim serisinde basitten ileri düzeye doğru bir akış olacaktır. Daha önce hiç Excel programı kullanmamış birisinin dahi anlayacağı ifadeler kullanılarak eğitimimiz sürdürülecektir.

Eğitimin sonunda hep birlikte bir proje hazırlayarak eğitim boyunca gördüğümüz Excel özelliklerini kullanarak pratik yapmış olmakla birlikte elimizde bir Excel programı olacaktır. Projeye öğrencilerle birlikte karar verilecektir. Örneğin; Stok Takip Programı, Müşteri Yönetimi, Fatura Programı vb.

 

Etkinlik Tarihleri : 10-11-12-13-14-17-18-19-20-21-24-25-26-27-28 Ağustos 2020

Etkinlik Saati: 19.00-21.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Yaz kodlama kampında amacımız öğrencilerimizle beraber sıfırdan kodlama temelini başlatmak. Hiç kodlama bilmeyen veya daha önce eğitimlere katılmış ama pekiştirmek isteyen öğrencilerimizle beraber en baştan SCRATCH programı ile başlayacağız. Scratch de temel kodlama yapısını oturtturduktan sonra temel elektrik elektroniğe giriş yapıp ARDUINO devre tasarımını işleyeceğiz. En sonunda devrede tasarlanan sensörlerin kodlanması ile dersimizi bitireceğiz.
 

Etkinlik Tarihleri : 10 -11-12-13-17-18-19-20-24-25-26-27 Ağustos 2020

Etkinlik Saati: 11.00-14.00

Etkinlik Yeri :  Online yapılacaktır.

 

Etkinlikte ulusların neden uluslararası ticaret yaptığına teorilerin açıklanması ile başlanılacak olup uluslararası ticarette yer almak isteyen girişimcilerin veya uluslararası ticaret veya uluslararası lojistik firmalarında kariyer yapmak isteyen kişilerin dış ticaret hakkında öğrenmesi gereken temel bilgilerden bahsedilecektir. Kavramların kalıcı olabilmesi adına örnek belgeler ve örnek olaylar anlatılacak olup dış ticaret süreçleri yurt dışı siparişlerin verilmesi/alınması sürecinden ürünün ithal/ihraç süreçlerinin tamamlanmasına kadar yürütülen her bir aşama ele alınacaktır.

Etkinlik Tarihleri: 10-11-12-13-14- Ağustos 2020

Etkinlik Saati: 19.00-21.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Hayalindeki Oyunu Programlamaya Var Mısın?

Unity oyun motorunun mimarisi ve C# programlama dili hakkında bilgi verilmektedir. Öğrencilerin eğitim sonrasında, Temel düzeyde HyperCasual oyunlar yapabilmesi beklenmektedir.

 
 

Etkinlik Tarihleri: 13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30 Ağustos 2020

Etkinlik Saati: 10.00-13.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Stresle başa çıkmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla, durumu ya da duruma verilen tepkileri değiştirmeye stres yönetimi denir. Stres Kontrolü ve Yönetimi Eğitimi’nin amacı, kişinin kurumsal iş hayatı süreci ve sosyal yaşam alanında stresle mücadele edebilecek duruma gelerek, kişinin bireysel gelişim sürecine katkıda bulunmaktır. Stres Kontrolü ve Yönetimi Eğitimi ile karşı karşıya geldiğimiz sorunlarda, kendimizi ve karşımızdakini daha iyi hissettirecek bazı tekniklerden bahsediyoruz.

 

Etkinlik Tarihi: 13 Ağustos 2020 Perşembe

Etkinlik Saati: 10.00 -15.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Teknoloji Tasarım Yaz Kampı Başlıyor!

Bilimden teknolojiye, doğadan astronomiye proje tabanlı ve uygulamalı atölye çalışmaları ile çocuklar üretmenin tadını çıkaracaklar. 7-10 yaş katılımcılara özel hazırlanmış dopdolu içerikler sizleri bekliyor. Bu yaz kampında çocuklar hem kendi yeteneklerini keşfedecek hem de bilimin eğlenceli yönü ile tanışacaklar. Siz de bize katılın eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkarın !
 

 
Etkinlik Saati : 15.00-16.00 ( Katılım durumuna göre saat değişilik gösterebilir )

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

Eğitimde rakiplerden ayrılmak, öne çıkmak, farklılaşmak için hangi yöntemleri kullanmalıyız? Yeni bir rakiple karşılaştığımızda nasıl manevra yapacağız?

Etkinlik Başlıkları: 

 • Büyüme ve pazar nasıl oluşur?
 • Satın alma kararları nasıl veriliyor?
 • Algı nasıl yönetiliyor?
 • Değer yenileme ve geliştirme nasıl yapacağız?
 • Mavi okyanus stratejisi nasıl uygularız?

Etkinlik Tarihi ve Saati: 20 Ağustos 2020 Perşembe – Saat 10.00 – 12.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Gerek iş hayatında, gerekse günlük hayatımızın devamlılığı ve verimliliği iletişim becerilerimize bağlıdır. Hayatımıza başarılı şekilde devam edebilmek için etkili iletişim kurmalıyız. Katılımcıların iletişimi güçlendirmek, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz
 

 

Etkinlik Tarihi: 15 Ağustos 2020 Cumartesi

Etkinlik Saati: 13.00 16.00

Etkinlik Yeri : Online Yapılacaktır.

 

Eğitimde ürüne dönüşecek olan fikrin nasıl fiyatlanacağını, neye göre nasıl bir fiyat ve strateji oluşturmamız gerektiğini öğreneceğiz..

Etkinlik Başlıkları: 

 • Fiyatlandırmada dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?
 • Fiyatlandırma pazarı nedir?
 • Değer fiyat dengesi nasıl oluşturulur?
 • Fiyatlama yaklaşımları nelerdir?
 • Satış modelleri nelerdir? Fiyatı nasıl etkiler?

Etkinlik Tarihi ve Saati: 28 Ağustos 2020 Cuma – Saat 10.00 – 12.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

 

>>> TÜM EĞİTİMLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
Facebook
Twitter