BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması”nın Proje başvuruları başlamıştır. Devamı..
20 Ağustos ve 27 Ağustos’ta Başakşehir Living Lab çatısı altında proje geliştiren girişimciler ile Başakşehir Belediyesi yöneticileri buluştu. Devamı..
08 Ekim 2020’de gerçekleşecek Türkiye’nin En Büyük Sanal Konferan & Fuarı Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı (Goverment ICT Conference) davetlisiniz! Devamı..
Bu yıl 11.si düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde girişimcilik ekosistemi online olarak bir araya geliyor. Devamı..
Spor yapmanın önündeki engeller; ulaşım, yüksek fiyat problemleri gibi etkenlerdir. Bunları ortadan kaldırmayı amaçlayan SELFGYM; yaşam alanlarına 3 – 5 dakika yürüme mesafesinde hizmet vermeyi hedefleyen, teknolojik butik fitness kulübüdür.Devamı..
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
Elon Musk-Neuralink
Yaz kodlama kampında, öğrencilerle beraber sıfırdan kodlama temeli başlatma amacımıza ulaşıldı. Hiç kodlama bilmeyen veya daha önce eğitimlere katılmış ama pekiştirmek isteyen öğrencilerle beraber başlangıç seviyesi SCRATCH programı aktarıldı. Scratch de temel kodlama yapısını oturttuktan sonra temel elektrik elektroniğe giriş yapılıp ARDUINO devre tasarımı konusu işlendi.Devamı..
Eğitmen Numan Kaan Karataş’a göre “Oyun bir sanat değildir, Birçok sanatın bir araya gelmiş halidir. Bir oyun hayal edebildiğiniz kadar büyüktür.” Bu bağlamda verilen eğitimde; Unity oyun motorunun mimarisi ve C# programlama dili hakkında bilgi verildi. Devamı..
4B Mühendislik, Türkiye’de 3D Yazıcı alanında ilk defa bu eğitimi BLL katılımcılarına verdi. Devamı..
Online olarak verilen kamp sürecinde; bilimden teknolojiye, doğadan astronomiye proje tabanlı ve uygulamalı atölye çalışmaları ile çocuklar üretmenin tadını çıkardı. 7-10 yaş katılımcılara özel hazırlanmış dopdolu içeriklerle öğrenciler eğlenirken öğrendi. Bu yaz kampında çocuklar hem kendi yeteneklerini keşfetti hem de bilimin eğlenceli yönü ile tanıştılar.Devamı..
Zaman Yönetiminde Sorunlar ve Çözümler aktarılarak Genel Değerlendirme yapıldı. Katılımcılar, bu eğitim ile doğru zaman yönetimi yapıp, iş ve özel yaşantılarında daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelmenin metotlarını öğrendiler.Devamı..
Eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen eğitimin hedef kitlesi; 20 yaş ve üstü girişimci adayları, Akademisyenler, Öğrenciler, Girişimcilik hikayelerine meraklı kişiler, Kendi işini kurmak isteyenler ve İç girişimci adaylarıydı.Devamı..
Etkinlik ulusların neden uluslararası ticaret yaptığına dair teorilerin açıklanması ile başladı. Uluslararası ticarette yer almak isteyen girişimcilerin veya uluslararası ticaret veya uluslararası lojistik firmalarında kariyer yapmak isteyen kişilerin dış ticaret hakkında öğrenmesi gereken temel bilgilerden bahsedildi. Devamı..

Başakşehir Living Lab ve Nitra Games iş birliğinde yapılacak etkinliğin konusu Covid-19 Salgını ile mücadele kapsamında  insanların sağlıklı kalmasına ve salgının bulaşmasının engellenmesine yardımcı olmak amacı ile çocuklar başta olmak üzere kişisel (sosyal mesafe, temizlik, maske, v.s.) önlemleri oyunlaştırma yoluyla anlatacak öğretici oyun tasarımı etkinliği konusudur.

Son Başvuru Tarihi:

18 Eylül 2020 Cuma, 18:00

Düzenlenme Tarihi: 

23 Eylül  2020, Çarşamba   09.00 (Başlangıç)

24 Eylül 2020,  Perşembe  17.00 (Bitiş)

Detay ve Başvuru

Her yeni girişimcinin yola çıkarken kıt kaynakları ancak sonsuz ihtiyaçları vardır. Bu aşamada henüz işinizi kurmadan alabileceğiniz bir destek varsa bunu alarak finansal anlamda projenizi rahatlatmanız ve işinize çok daha rahay başlamanız mümkün olacaktır. Bu eğitimde henüz firmasını kurmamış olan girişimcilerin tam da bu aşamada bazı önemli noktalara dikkat etmeleri durumunda firmalarını kurduktan sonra alabilecekleri girişimcilik desteklerinden bahsedeceğiz.

Etkinlik Tarihi:  12 Eylül 2020 Cumartesi

Etkinlik Saati : 10.00-13.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Detay ve Başvuru

 

 

Solidworks eğitiminde; 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım ve teknik resim alma anlatılacaktır. Eskiz çizmekten başlanıp, katı modellemeye geçilecek, sonrasında montaj tasarımı anlatılacak ve en son teknik resim oluşturma konusu işlenecektir.

Etkinlik Başlıkları: 

  • Solidworks menüleri
  • Solidworks’te 2 boyutlu eskiz tasarımı
  • Katı modelleme komutları
  • Montaj tasarımı
  • Teknik resim oluşturma

Etkinlik Tarihi:  12-13-19-20 Eylül Cumartesi – Pazar

Etkinlik Saati : 09.00-14.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Detay ve Başvuru

 

İş modelimiz belli olduktan sonra aksiyon planı nasıl hazırlamalıyız? Sahaya inmeden yapacağımız çalışmaları yazılı çizili hale nasıl getireceğiz? Hangi başlıklarda planımız net olmalı?

Etkinlik Başlıkları: 

  • İş planında hazırlamamız gereken maddeler nelerdir?
  • Aksiyon planı nasıl hazırlanır?

Etkinlik Tarihi:  14 Eylül 2020 Pazartesi

Etkinlik Saati : 10.00-12.00

Etkinlik Yeri :  Zoom üzerinden online yapılacaktır.

Detay ve Başvuru

>>> TÜM EĞİTİMLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
Facebook
Twitter