BAŞAKŞEHİR LIVING LAB
Düzgün görüntülenmiyor mu? Tarayıcınızda açın.

BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN

Yoğun istek üzerine proje teslim tarihi uzatıldı! 

Katılımcılar, yenilikçi projelerini 22 Kasım Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar gönderebilir. 
Devamı..
Detay ve Başvuru Yapmak için Tıklayınız.
Başakşehir Belediyesi, Living Lab 9. Girişimci Günü’nde girişimcileri ve yatırımcıları bir kez daha buluşturdu. 19 yenilikçi projenin yarıştığı etkinlikte birincilik ödülü, sigortacılık sektörüne yönelik ‘AssistBox’ projesinin oldu. Devamı..
Girişimci Günü 9 Etkinlik Videosu
Ufuk 2020 Metabuilding Labs Projesi Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab, Ufuk 2020 programı altında desteklenmekte olan Metabuilding Labs projesinde konsorsiyum ortağı olarak yer almaya hak kazanmıştır. 1 Ocak 2021 de başlayarak 5 yıl sürecek olan bu proje 40 konsorsiyum ortağının katılımıyla hayata geçirilecektir. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve Bahçeşehir Üniversitesi 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da 2. Kez düzenlenecek olan ‘’Bölgesel Living Lab’ler Zirvesi’ne’’ ev sahipliği yapıyor. Yerel kamu kurumları ve akademi dünyası arasındaki iş birliğini güçlendirerek Living Lab’ler için yeni bir model ortaya koymayı amaçlayan bu etkinlikle Balkan ülkeleri, MENA bölgesi ve Avrupa arasında köprü oluşturarak bölgesel bir merkez olunmasına öncülük yapılıyor.
19 Ekim – 09 Kasım tarihleri arasında Elektronik Atıktan Tasarıma etkinliğine paralel olarak gerçekleşen Sanatçı Ruhiye Onurel’in Hibritart sergisi kapsamında elektronik atıklardan tasarladığı heykel ve tablo çalışmalarını 7’den 70’e herkes ziyaret etti.
Başakşehir Living Lab girişimlerinden olan BlockChain’in tabanlı veri güvenliği projesi ChainBunker, dünyaca ünlü avukatlık firması Baker Mckenzie ve Esin Attorney Partnership'in düzenlemiş olduğu Hukuk için Teknoloji girişimleri yarışması olan Legal Tech Startup Challenge de finale kaldı ve jüriye sunum yapma hakkı kazandı!  
Pazar Yeri Platformu  "Citymody" Buğrahan Kitapçı ve Emlak Ofisleri Takip Sistemleri "Portföy Takip Sistemleri" Hasan Behlül Bozal , ekiblerine hoş geldiniz diyoruz.
Hemen Başakşehir Living Lab'e Başvur!
  • Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Değirmenci İlkokulu 2019 Öğretim yılında İstanbul M.E.B. Harezmi Eğitim Modeli uygulama modeli olarak seçilmiştir. Bu kapsamda Başakşehir Living Lab ile yaptığı iş birliği ile 4. Sınıf öğrencilerinin eğitimlerinin bir kısmı BLL’de yapılacak.
     
  •  Başakşehir Final okulları ile yapılan iş birliği ile bazı eğitim çalışmaları Başakşehir Living Lab çatısı altında yürütülecektir.
  • 10 Ekim’de Toki Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencileri merkezimizi ziyaret etti.
  • 16 Ekim’de Bahçeşehir Koleji Adroit ve Android takımı merkezimizi ziyaret etti.
  • 23 Ekim’de Ümraniye Belediye Başkanı ve ekibi merkezimizi ziyaret etti.
  • Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu 22 ekimde merkezimizi ziyaret etti ve iş birliği olarak Harezmi kapsamındaki eğitimlerin Başakşehir Living Lab’te yapılması kararı alındı. merkezimizi ziyaret etti.
  • 30 Ekim’de Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi merkezimizi ziyaret etti.
  • Universal & Partners'den (Yönetim Kurulu Üyesi, Yönetici Ortak, Arge ve İnovasyon Hizmetlerinden) Dr. Ferkan Çelik ve (Yönetici Ortak, İş geliştirme Direktörü) Prof. Dr. B. Aykut Arıkan 31 Ekim’de merkezimizi ziyaret etti.
Robot Rıfkı’ya Bilişim Vadisi’nde Büyük İlgi Video
Gerçekten Var Olan TEKNOLOJİ HARİKASI 8 ROBOT
Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ndeki “Yapay Zekâya Giriş” semineri, Başakşehirlilerden büyük ilgi gördü. Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Dr. Şebnem Özdemir, yapay zekâ teknolojisinin uygulama ve kullanım alanları hakkında bilgi verdi. Devamı..
Başakşehir Living Lab’de düzenlenen Pnömatikte Enerji Verimliliği ve Yetkinlik Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar seminerinde, enerji kaynaklarının verimli kullanılmasının önemine dikkat çekildi. Devamı..
Başakşehir Belediyesi, Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde teknoloji ve tasarım içerikli eğitimler veriliyor ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Elektronik Atıktan Tasarıma etkinliği Ürün Tasarımcısı Çiğdem Şentürk liderliğinde elektronik atıkların geri dönüşümünün sağlanarak farkındalık oluşturulması amacı ile 4 haftalık bir program olarak yürütülecek. Devamı..
Başakşehir Belediyesi’nin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen Cisco Networking Academy aracılığıyla 4 hafta boyunca CCNA1 eğitimi verildi. Eğitimi gerçekleştiren Yazılım Mühendisi Hasan Coşkun, katılımcılara ağ gereksinimleri, temel ağ yapısı ve ağ güvenliği hakkında müfredata bağlı eğitimler verdi. Devamı..
Kurumsal Teknoloji Zirvesi

Etkinlik konusu:

Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen ‘Kurumsal Teknoloji Zirvesi’etkinliğinde konusunda deneyimli Bilişim Teknolojileri uzmanları tarafından
Dijital Dönüşüm, Siber tehditler ve korunma yolları, Sharepoint, İki katı işi yarı zamanda yapma sanatı ile başlangıç seviyesinde excel eğitimi konularında bilgiler aktaracaklar.

 

Etkinlik Tarihi : 16 Kasım 2019 Cumartesi

Etkinlik Saati : 10:00 – 16:00

Etkinlik Yeri: Başakşehir Living Lab Konferans Salonu

Kayıt için Tıklayınız

 
Elektronik Atıktan Tasarıma

Etkinlik Konusu

Başakşehir Living Lab’de İstanbul Design Factory tarafından, “İleri Dönüşüm”, “Yeniden Kullanım”, “Geri Dönüşüm” kavramları hakkında bilinç ve farkındalığı artırmak, sanatsal ürünler tasarlamak amacıyla ‘Elektronik Atıktan Tasarıma‘ etkinliği gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 

19.10.2019 / Eğitim-Sunum Günü

26.10.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü (1.Grup )

02.11.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü  (2.Grup )

09.11.2019 / Tasarım ve Uygulama Günü (3.Grup )

Etkinlik YeriBaşakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi – Konferans Salonu
Kayıt için Tıklayınız

 
>>>TÜM ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ <<<
TÜM VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook
Twitter